Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:345, Did:0, useCase: 0

Savickis: "Ar meitenēm runājam, ka Latvijas mērķis ir izcīnīt galveno trofeju"

Rolands Eliņš

Savickis: "Ar meitenēm runājam, ka Latvijas mērķis ir izcīnīt galveno trofeju"
Juris Savickis ar izlases līderēm Anastasiju Sevastonu un Aļonu Ostapenko. Foto: Romāns Kokšarovs, F64

Latvijas Tenisa savienības prezidents Juris Savickis pirms Latvijas sieviešu izlases spēles pret Indiju Billijas Džīnas kausā (iepriekš pazīstams kā "Fed Cup") intervijā portālam Sportacentrs.com pastāstīja par "Lielupes" kortos gaidāmās spēles organizēšanu un Latvijas izlases augstajiem mērķiem, kurus izvirza arī pašas spēlētājas, kā arī pauda viedokli par jaunās tenisistes Kamillas Bartones situāciju.

Juris Savickis apstiprināja, ka Latvijas izlases sastāvs spēlei pret Indiju būs tāds pats kā iepriekšējā gada mačā pret ASV – Aļona Ostapenko, Anastasija Sevastova, Diāna Marcinkeviča un Daniela Vismane, kamēr komandas kapteinis būs Andris Žguns. Savukārt izlases rezervistes būs jaunās spēlētājas Patrīcija Špaka un Elza Tomase, kuras trenēsies kopā ar izlasi un būs gatavs palīdzēt vajadzības gadījumā.

"Spēle pret Indiju mums sportiskajā ziņā būs ļoti, ļoti nozīmīga," sacīja Savickis. "Billijas Džīnas kausa, kuru mēs sarunvalodā gan tāpat joprojām par "Fed Cup" saucam, sistēma ir tāda, ka elites grupā ir 12 komandas, visas tenisa lielvalstis. Vienu no tām – Krieviju – mūsu izlase nesen jau uzvarēja. Cīņā par tikšanu šajā 12-niekā mums pagājušajā gadā nedaudz nepaveicās, nācās spēlēt pret ASV. Tas bija kolosāls mačs, kurā diemžēl zaudējām ar 2:3. Amerikāņi mūsu delegāciju uzņēma ļoti laipni, tur izveidojās labas attiecības, taču, kad rezultāts tapa 2:2, tad man blakus sēdošais ASV Tenisa federācijas vadītājs sāka nedaudz jokot, sak, kas te notiek, jāsāk satraukties."

Savickis vēlējās uzsvērt Latvijas sieviešu tenisa izlases panākumus, norādot, ka arī pārspēlēs Latvija ir kompānijā ar tādām lielvalstīm kā Lielbritānija, Brazīlija, Itālija, Ķīna u.c. "Mēs praktiski arī esam jau tenisa lielvalsts," sacīja Savickis, taču piekrita, ka spēlē pret Indiju šī pozīcija būs jānosargā, citādi nāksies atgriezties reģionālajā grupā. "Ir godīgi teikt, ka šī spēle būs Latvijas gada notikums tenisā," sacīja LTS prezidents. "Tāpat jāņem vērā, ka spēlēsim par valsti, kas ir viena no lielākajām pasaulē iedzīvotāju skaita ziņā. Indija ir ģeopolitiska lielvalsts ar gandrīz pusotru miljardu iedzīvotāju, un tas mums ir gods, ka varam aizvadīt spēli pret Indiju. Protams, mērķis būs uzvara, kas ļaus Latvijai arī nākamsezon spēlēt par piedalīšanos finālturnīrā, taču domāju, ka šī spēle arī palīdzēs popularizēt Latviju Indijā un tās reģionā."

Spēles sarīkošanās ziņā Savickis norādīja, ka lielu finansiālo atbalstu sniegusi valsts: "Mums bija iespēja atteikties no mājinieku statusa un piedāvāt spēli rīkot Indijai. Skaidrs, ka šādu spēļu rīkošana vienmēr ir dārga, turklāt tagad var nākties iztikt bez skatītājiem tribīnēs un vēl jārīko burbulis abām komandām. Tāpēc liels paldies valdībai, ka atsaucās uz mūsu lūgumu par atbalsta sniegšanu, lai spēli pret Indiju tomēr varētu noorganizēt Latvijā. Šobrīd gatavojamies, ka turnīrs būs jāaizvada bez skatītājiem, bet nu līdz spēlēm vēl ir mēnesis, iespējams, situācija būs nedaudz mainījusies."

Burbuļa nosacījumi, kas paredz, ka spēļu dalībniecēm šajās dienās būs režīms "viesnīca-korti", attieksies uz abu valstu izlasēm. Paredzēts, ka Indijas izlases spēlētājas ieradīsies Latvijā jau laicīgi, un Savickis norādīja, ka arī Latvijas izlases līderes Sevastova un Ostapenko, neskatoties uz sarežģīto situāciju ar Covid-19 ierobežojumiem, uzreiz bijušas gatavas pārstāvēt Latvijas izlasi.

"Mums ir ļoti labas attiecības ar abām mūsu Latvijas izlases zvaigznēm," sacīja LTS prezidents. "Šobrīd šī izbraukāšana, pašizolācija un viss pārējais nav vienkārša lieta, un skaidrs, ka šo to pabojā pārējā sezonas gaitā, taču gribu teikt, ka mums izlasē ir patriotiska nostāja un jau no paša sākuma Sevastovas un Ostapenko attieksme bija skaidra, ka viņas būs izlasē. Jāņem jau vērā, ka Billijas Džīnas kauss tomēr ir kā pasaules čempionāts. Pārējos turnīros, jā, tur viņām ir Latvijas karogs, taču tajos mačos viņas tomēr pārstāv sevi. Billijas Džīnas kauss un olimpiskās spēles ir praktiski vienīgās sacensības, kurās viņas pārstāv, pirmkārt, Latviju."

Savickis neslēpa, ka Latvijas izlases spēlētājām arī par spēli pret Indiju paredzētas prēmijas: "Vienmēr jau iepriekš konkrēti atrunājam, cik tik saņemts par uzvaru un cik par zaudējumu. To gan es publiski nesaukšu, tas lai paliek starp mums, jo tur tās summas arī atšķiras meitenēm, tad nu lieki iztirzāt nevēlos. Varbūt viņas kaut kā tāpat uzzina, cik citām tiek, bet nu šajās sacensībās nav pieņemts, ka federācijas atklāj prēmiju apjomus. Bet nu tā jau arī nav nauda, ko izsniedzam rokās, tie ir līdzekļi, ar kuriem palīdzam spēlētājām nosegt savus sezonas izdevumus – ceļošanu, uzturēšanās izmaksas un tamlīdzīgi."

Latvijas sieviešu un vīriešu izlases iepriekšējā gada vasarā piedalījās neoficiālā spēlē pret Igauniju, kur dāmām nemaz tik labi neklājās. Uz jautājumu, cik lielas bažas viņam ir par spēli pret Indiju, Savickis atzīmēja, ka izlašu mačos tā tomēr notiek visnotaļ bieži, ka rangā zemāk izliktas spēlētājas pārspēj favorītes no citām izlasēm: "Dažreiz satraukums nospēlē savu lomu, dažreiz kas cits. Taču vēlos uzsvērt vienu lietu – kā mēs ar pašām spēlētājam runājam, tad Latvijas izlasei ir visas iespējas pie attiecīgas apstākļu sakritības izcīnīt čempiones titulu šajā Federāciju kausā, kas tagad saucas Billijas Džīnas kauss."

"Protams, sportā vienmēr nepieciešama veiksme, bez tās nekur, taču mēs savās sarunās šo mērķi uzskatām par reālu, ņemot vērā Latvijas izlases līderu pašreizējo līmeni," par augsto mērķi izteicās Savickis. "Varam uzvarēt visā turnīrā. Vispirms uzvarot Indiju, pēc tam nākamo spēli un pēc tam vēl četras spēles. Taču tas ir mūsu kopīgi nospraustais mērķis. Meitenes pašas arī par to runā, nav tā, ka es to viens esmu izdomājis. Skaidrs, ka, lai tas piepildītos, jāsakrīt vairākām lietām, taču uzskatām to par reālu iespējamību, uz kuru tiekties."

Jāpiezīmē, ka, lai arī bija brīdis, kad Sevastova un Ostapenko abas bija WTA ranga vadošo spēlētāju vidū, Latvijas sieviešu izlase Pasaules grupā spēlējusi tikai četrās sezonās – 1993., 1994., 2019. un 2020. gadā, pagaidām netiekot pat līdz ceturtdaļfinālam.

Intervijā Savickim tika vaicāts par jaunās tenisistes Kamillas Bartones situāciju – 18 gadus vecā spēlētāja iepriekš bija paudusi vēlmi pārstāvēt Vāciju starptautiskajās sacensībās, taču tenisa turnīros turpina piedalīties kā Latvijas pārstāve. Savickis par viņas plāniem sīkāk nezināja paskaidrot, bet norādīja, ka spēlēšanai Latvijas izlasē nepieciešama vēlme to darīt. Viņš gan kritiski izteicās par Bartones vēlmi pārstāvēt Vāciju: "Nezinu, vai ir pareizi to intervijā teikt, taču, manuprāt, WTA ranga 730. vai kuras tur vietas īpašniece Vācijai īpaši vajadzīga nav. Tāda līmeņa spēlētāju Vācijai pietiek, manuprāt. Bet Latvijas izlasei šobrīd ir Ostapenko, Sevastova, divas zvaigznes, kā arī vēl divas spēlētājas, kas nākotnē varētu būt zvaigznes. Tad nu tikai novēlu Bartonei veiksmi, tas tomēr ir viņas lēmums, kas gan droši vien kopā ar vecākiem tika izdomāts. Bet spēlēšanai Latvijas izlasē nepieciešamas arī patriotiskas jūtas. Ja šīs vēlmes nav, tad varbūt tiešām labāk, ja nemaz netiek spēlēts."

Vēl par tenisa aktualitātēm Savickis izteicās "Baltic Open" tenisa turnīra sakarā, kuru iepriekšējā gadā nācās atcelt pandēmijas dēļ. Savickis atzina, ka Latvijā notiekoša WTA līmeņa turnīra sarīkošana arī šovasar izskatās ļoti mazticama: "Domājam par šo turnīru, runājam, un tas būtu lieliski, ja varētu to paveikt, taču ar pandēmijas apstākļiem tas izskatās ļoti sarežģīti. Teiksim tā – ideja nav mirusi, taču praksē to paveikt būs ļoti grūti."

Latvijas un Indijas izlašu spēle "Lielupes" tenisa centrā norisināsies 16. un 17. aprīlī.

  +3 [+] [-]

, 2021-03-18 20:10, pirms 10 mēnešiem
Protams, lai veicas meitenēm!
Diemžēl abas ir tālu no saviem formas pīķiem ...

  +1 [+] [-]

, 2021-03-18 20:40, pirms 10 mēnešiem
Latvijas meitenēm no sākuma vajadzētu kko uzvarēt, nu vismaz 2-3 spēles katrā turnīrā un tad var bīdīt sapņu mākoņus.

  +1 [+] [-]

, 2021-03-18 20:47, pirms 10 mēnešiem
Tomase taču tenisu nespēlē. Pirms gada vinnēja turnīru Liepājā, un vairāk starptautiskos mačos nepiedalās.

     [+] [-]

, 2021-03-18 21:02, pirms 10 mēnešiem
wegils rakstīja: Tomase taču tenisu nespēlē. Pirms gada vinnēja turnīru Liepājā, un vairāk starptautiskos mačos nepiedalās.
Tas, ka nepiedalās turnīros, nenozīmē, ka nespēlē

  +2 [+] [-]

, 2021-03-18 21:26, pirms 10 mēnešiem
Šis ir tas, par ko mīlam mūsu meičas un arī to veco čekistu!

  +3 [+] [-]

, 2021-03-18 21:40, pirms 10 mēnešiem
sandis444444 rakstīja: Latvijas meitenēm no sākuma vajadzētu kko uzvarēt, nu vismaz 2-3 spēles katrā turnīrā un tad var bīdīt sapņu mākoņus.
Sapņu mākoņus bīda Savickis,kā viņš to pieradis darīt ar Rīgas Dinamo

  -1 [+] [-]

, 2021-03-18 23:18, pirms 10 mēnešiem
Meitenēm vajadzētu izvirzīt ultmātu, vai nu viņas vai tas čekas suns !

     [+] [-]

, 2021-03-19 07:09, pirms 10 mēnešiem
DR arī katru sezonu mērķis ir paņemt Gagarinu. Tā kā ar mērķu uzstādīšanu Sv.Jurim viss iet perfekti.

     [+] [-]

, 2021-03-19 09:46, pirms 10 mēnešiem
Interesanti, kāpēc izlases rezervē nav Rutlauka? Visticamāk, ka Špaka paņemta izlases treniņiem kā kreile. Taču kāds pienesums ir Tomasei?

     [+] [-]

, 2021-03-19 10:38, pirms 10 mēnešiem
Cekas dzeris gatavojas kartejai dejai ar padlu=kratekli-spragonis vel dzivs...

     [+] [-]

, 2021-03-19 11:19, pirms 10 mēnešiem
dakots rakstīja: Šis ir tas, par ko mīlam mūsu meičas un arī to veco čekistu!
Meičas mīlam, bet Savicki pieciešam. Smieklīgi lasīt čekista izteikumus par patriotismu, bet pareizi jau viņš saka - ja kāds negrib spēlēt izlasē, tad ar varu vilkt nevajag. Bet vai Bartonei ir piedāvāts? Varbūt viņa ir pārdomājusi par to Vāciju.

     [+] [-]

, 2021-03-19 11:20, pirms 10 mēnešiem
alguns rakstīja: Sapņu mākoņus bīda Savickis,kā viņš to pieradis darīt ar Rīgas Dinamo
Tikai atšķirība, ka mūsu meičas tika PO, spēlējot pret Krieviju un ASV, bet RD projekts ir bezcerīgs jau pašā saknē.