Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:345, Did:0, useCase: 0

Vismane finālā atspēlē trīs mačbumbas un izcīna otro ITF titulu

Valdis Bērziņš
Valdis Bērziņš

Vismane finālā atspēlē trīs mačbumbas un izcīna otro ITF titulu
Daniela Vismane. Foto: Baltic Open

Ar trešo numuru izsētā Latvijas tenisiste Daniela Vismane (19, #520) svētdien Hēraklejas ITF W15 turnīra finālā ar rezultātu 0:6, 7:6(5), 6:1 apspēlēja neizsēto krievieti Darju Astahovu (17, #684), dramatiskā mačā izcīnot otro ITF vienspēļu titulu. Esot ļoti tuvu pirmajam titulam, Astahova 2. setā pie rezultāta 5:4 ar trim mačbumbām neizservēja maču.

Vismanei 1. setā bija milzīgas grūtības ar agresīvi spēlējušās krievietes uzbrukumu apturēšanu. Viņa pirmajā geimā servi nenosargāja no 40:15 pozīcijas, arī seta turpinājumā droša pārsvara nebija. Vismanei pusē jeb trijos no sešiem zaudētajiem geimiem bija divu punktu pārsvars ar 40:15 vai 30:0. Viņa ceturtajā geimā neizmantoja divkāršo breikbumbu, divreiz iesitot tīklā, bet piektajā geimā pēc trīs breikbumbu atspēlēšanas netika galā ar ceturto, trāpot tīklā no kreisās puses. Sestajā geimā neizdevās novērst "sauso" 0:6.

Astahovai pēc kvalitatīva sākuma būtiski samazinājās precizitāte. Viņa 2. setā trīs reizes nenosargāja breika pārsvaru un arī pie 5:4 neizservēja maču, turklāt Darjai 10. geimā bija trīs mačbumbas. Vismane visas atspēlēja ar uzbrukumiem, kuros pretiniece neaizsniedza bumbiņu, tā divreiz sitot no labās puses (īsās izspēlēs), bet vienreiz no kreisās (otrās serves atsišana). Astahova pēc trešās mačbumbas neizmantošanas izcēlās ar lielu autu, sitot tīkla tuvumā, un pēc tam breikbumbas izspēlē ieservēja dubultkļūdu.

Vismanei 11. geimā vajadzēja atvairīt vienu breikbumbu (Astahova atsita tīklā pirmo servi), lai nepieļautu vēl vienu Astahovas mēģinājumu servēt par uzvaru turnīrā. Darja 12. geimā latvietei punktus nedeva, bet taibreikā palīdzēja daudz. Vismane no 0:2 dabūja sešus punktus pēc kārtas. Astahova no 2:6 atspēlēja trīs setbumbas pēc kārtas. Vismane realizēja ceturto jeb pēdējo, kad pretiniece atsita tīklā Latvijas tenisistes pirmo servi. Astahova pēc izlaistās uzvaras izšķirošajam setam nebija gatava.

Tas sākās ar Vismanes "sauso" breiku. Astahova ar trim sitieniem tīklā nokļuva 0:40 situācijā. Daniela punktu geimam pielika ar retu uzbrukumu. Astahova uzreiz atspēlējās, otrajā geimā izpildot trīs precīzus "dropšotus", bet turpinājumā viņa lielas problēmas ar precizitāti spēlē pret latvietes aizsardzību. Vismane no 1:1 uzvarēja piecos geimos pēc kārtas un šajā posmā visus trīs breikus dabūja geimos, kuros Astahovai četras kļūdas, bet pašai vienā geimā (ceturtajā) vajadzēja atspēlēt divas breikbumbas.

Vismane pārtrauca divu zaudējumu sēriju finālos un ieguva otro ITF titulu (2-2). Arī pirmais izcīnīts W15 kategorijas turnīrā uz māla seguma. Pirmais panākums bija 2018. gada jūlijā Pērnavā. Viņa šogad trešo reizi spēlēja finālā, pirmie divi zaudētie bija februārī W15 turnīrā Antaljā un maijā W25 turnīrā Jeruzalemē. Uzvara Hēraklejā dod 10 reitinga punktus. Astahovai 0-4 bilance finālos. Trīs no četriem bijuši Hēraklejā – pērn novembrī un šodien uz māla, kā arī maijā uz cietā seguma.

Statistika

KategorijaVismaneAstahova
Eisi12
Dubultkļūdas15
1. serves precizitāte77%52%
1. serves punkti38/7631/51
2. serves punkti10/2318/47
Breikbumbas7/157/17
Visi punkti97100

  +1 [+] [-]

, 2019-11-17 15:29, pirms 2 gadiem
Neslikta atspēlēšanās