Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:345, Did:0, useCase: 0

Liepājā notiks ITF turnīrs sievietēm ar 25 tūkstošu dolāru balvu fondu

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Liepājā notiks ITF turnīrs sievietēm ar 25 tūkstošu dolāru balvu fondu
Elza Tomase. Foto: Liepājas Tenisa sporta skola

No 23. līdz 30.maijam Liepājas Tenisa sporta skolas kortos Jūrmalas parkā ar Liepājas pašvaldības, Latvijas Tenisa savienības un Starptautiskās tenisa federācijas (ITF) atbalstu norisināsies starptautiskās ITF W25 kategorijas sacensības sievietēm “Liepaja Open” ar 25 000 ASV dolāru balvu fondu.

Pirmās līdzīga mēroga sacensības Liepājā norisinājās 2020.gada janvārī, kad W15 kategorijas sacensības notika LOC Tenisa hallē. Taču šomēnes notiekošās W25 kategorijas tenisa sacensības sievietēm ir jau nedaudz augstāka līmeņa sacensības.

Paredzēts, ka sacensībās piedalīsies apmēram 65 tenisistes, no kurām daļa atrodas arī WTA reitingā. Plānots, ka “Liepaja Open” turnīrā piedalīsies arī liepājnieces Elza Tomase un Patrīcija Špaka. Sacensību organizēšanā un norisē tiks ievērotas visas epidemioloģiskās drošības prasības.

ITF sieviešu pasaules tenisa tūre nodrošina sākuma līmeņa un vidēja līmeņa profesionālus turnīrus. Šī tūre ir kā pakāpiens starp ITF Junioru pasaules tenisa tūri un WTA tūri. ITF turnīru rezultāti tiek iekļauti WTA rangā, kas ļauj profesionālajām tenisa spēlētājām progresēt līdz sieviešu profesionālā tenisa elites līmenim (WTA).

Ik gadu ITF sieviešu pasaules tenisa tūre piedāvā aptuveni 500 turnīrus 65 valstīs un ietver piecus turnīru balvu līmeņus, sākot no 15 000 līdz 100 000 ASV dolāriem.

ITF sieviešu pasaules tenisa tūre ir arī paredzēta, lai ar naudas balvu palīdzību varētu samazināt spēlētāju izmaksas un galu galā ļautu tenisa spēlētājām nopelnīt iztiku arī nespēlējot WTA tūrē.

Informāciju sagatavoja:
Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes
“Liepājas Tenisa sporta skola”
direktors Elans Zīverts