Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:6, Did:0, useCase: 3

Leivera kauss sākas ar pasaules komandas spēlētāju uzvarām

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Leivera kauss sākas ar pasaules komandas spēlētāju uzvarām
Kanādas tenisists Fēlikss Ožē-Aljasims. Foto: Marco Bertorello/AFP/Scanpix

Naktī uz sestdienu Kanādas pilsētā Vankūverā ar diviem vienspēļu mačiem sākās Leivera kausa izspēle. Tajās uzvarēja pasaules komandas tenisisti - Fransisko Serundolo apspēlēja Alehandro Fokinu, bet Fēlikss Ožē-Aljasims francūzi Gaelu Monfīsu.

Naktī uz sestdienu Leivera kausu ar uzvarām sākuši pasaules tenisisti. Fransisko Serundolo divos setos ar 6-3, 7-5 pieveica Alehandro Fokinu, bet kanādietis Fēlikss Ožē-Aljasims arī divos setos ar 6-4, 6-3 pieveica francūzi Gaelu Monfīsu.

Leivera kauss ir ikgadējs tenisa turnīrs, kurā savstarpēji spēkojas pasaules tenisisti pret Eiropas. Pirmo reizi to rīkoja 2017. gadā un līdz šim četras reizes uzvarējuši eiropieši (2017., 2018., 2019. un 2021. gadā), bet pirms gada, 2022. gadā, pirmo reizi labāki bija pasaules tenisisti, uzvarot ar 13-8.

Izspēles formāts paredz, ka katrā komandā piedalās seši tenisisti. Katru komandu vada kapteinis, kas ir tenisa leģenda - Eiropas gadījumā tas ir Bjērns Borgs, bet pasaules Džons Makinrojs. Trīs dienu laikā tiek aizvadīti 12 mači - deviņi vienspēlēs, bet trīs dubultspēlēs. Pirmajā dienā par uzvaru komanda saņem vienu punktu, otrajā dienā divus, bet trešajā trīs. Pirmā komanda, kas izcīna 13 punktus, uzvar sacensībās.

2023. gadā pasaules komandā spēlē tādi tenisisti kā Teilors Frics, Franciss Tiafo, Tomijs Pols, Fēlikss Ožē-Aljasims, Bens Šeltons un Fransisko Serundolo, kamēr Eiropas komandā piedalās Andrejs Rubļovs, Kaspers Rūds, Huberts Hurkačs, Alehandro Fokina, Artūrs Filss un Gaels Monfīss.

Šodien vakarā Rubļovs spēkosies pret Fricu, bet naktī uz svētdienu Rūdam gaidāms mačs pret Polu, kamēr Hurkačam pret Tiafo. 2023. gada Leivera kauss tiek organizēts Kanādas pilsētā Vankūverā.

Izmantotie resursi:
https://lavercup.com/

     [+] [-]

, 2023-09-23 14:46, pirms 2 mēnešiem
Nu un kur tad pirmie 5 Eiropas līderi?