Barselonas finālā Rūne salauž Alkarasu, Zverevs triumfē Minhenē
Noslēgušies divi "ATP 500" māla turnīri. Barselonas finālu šovakar sasniedza dānis Holgers Rūne, savukārt Minhenes finālā iekļuva vācietis Aleksandrs Zverevs.
# Barselonas finālā Dānijas tenisa līderis Holgers Rūne (#13) svētdien pārspēja (7:6, 6:2) spāņu labāko tenisistu Karlosu Alkarasu (#2).
• Šoreiz kā liels favorīts kotējās spānis, uz kura panākumu bukmeikeri piedāvāja 1.20 koeficientu.
• Taibreikā dānis atspēlējās no 1-3 panāca 6-4 un uzvarēja ar 8-6. Otrajā setā pēc trešā geima spānis devās prom no skatītāju acīm medicīniskā pārtraukumā, bet piektajā geimā nenoturēja servi. Turpinājumā dānis divas reizes salauza spāņa servi (3:2, 5:2) un uzvarēja ar 6:2.
• Šajā cīņā čempions bija pārāks punktos pēc pirmās serves (69% pret 65), punktos pēc otrās serves (55% pret 53), summārajos punktos (69:60) un breikbumbās - 4/5 pret 2/5. Eisu un dubultkļūdu attiecība: 0-1 pret 1-0. Tīri uzvarēto izspēļu un nepiespiesto kļūdu attiecība: 18-24 pret 16-32.
• Alkarass šeit startēja piekto reizi. 2022. un 2023. gadā ieguva divus Barselonas titulus.
• Rūne izcīnīja piekto ATP titulu, savukārt Alkarass uzvarējis 19 nozīmīgos turnīros.
• Kā jau ziņots, pirms nedēļas spānis triumfēja Montekarlo "ATP Masters 1000" māla turnīrā.
• Jaunākajā pasaules rangā 21 gadīgais Alkarass atkāpsies no otrās uz trešo vietu, savukārt 21 gadīgais Rūne pakāpsies uz devīto pozīciju.
RUNE REIGNS SUPREME 👑@holgerrune2003 stuns 2x champion Alcaraz in his Barcelona backyard to claim his biggest title since Bercy 2022!#BCNOpenBS pic.twitter.com/nrglvMhu7A
— Tennis TV (@TennisTV) April 20, 2025
# Minhenes finālā Vācijas labākais tenisists Aleksandrs Zverevs (#3) šodien pieveica (6:2, 6:4) amerikāni Benu Šeltonu (#15).
• Šoreiz kā liels favorīts kotējās vācietis, uz kura panākumu bukmeikeri piedāvāja 1.19 koeficientu.
• Šajā cīņā Zverevs bija pārāks pirmās serves izdošanās procentos (77 pret 64), punktos pēc pirmās serves (89% pret 72), summārajos punktos (57:41) un breikbumbās - 3/4 pret 0/0. Eisu un dubultkļūdu attiecība: 4-5 pret 3-3. Tīri uzvarēto izspēļu un nepiespiesto kļūdu attiecība: 13-7 pret 11-21.
• Zverevs šeit startēja 12. reizi, izcīnot trīs titulus (2017, 2018, 2025).
• Vācijas tenisists ieguva 24. nozīmīgo titulu, savukārt amerikānis sakrājis divus.
• 27 gadīgais vācietis nākamnedēļ atgūs pasaules ranga vicelīdera statusu.
Izmantotie resursi:
Minhene - atptour.com
Barselona - atptour.com