Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:459, Did:0, useCase: 3

"Tour de France": kuru tvarstīs pirmo?

"Tour de France": kuru tvarstīs pirmo?
Pagājušā gada "Tour de France" trešās vietas ieguvējs Deniss Meņšovs ir viens no "dopinga aizdomīgākajiem" riteņbraucējiem
FOTO: "therecord.com"

Francijas sporta laikraksts "L'Equipe" publicējis konfidenciālu Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) "dopinga aizdomīguma reitingu", kurā 198 pagājušā gada "Tour de France" velobrauciena dalībnieki izvietoti pēc baļļu skaita no 0 līdz 10. Pirmajā aizdomās turamo dopinga lietošanā trijniekā ir spānietis Karloss Barero, Jaroslavs Popovičs no Ukrainas un krievs Deniss Meņšovs.

Šāgada "Tour de France" velobrauciens, ko uzskata par prestižāko pasaulē, sāksies 2. jūlijā. Sāksies stingras dopinga kontroles apstākļos. Pēc virknes šīs sacīkstes pāršalkušajiem dopinga skandāliem antidopinga noteikumi riteņbraukšanā kļuvuši arvien stingrāki.

Piemēram, pagājušogad "Tour de France" sacensību laikā tikai viena ņemtā dopinga analīze uzrādīja pozitīvu rezultātu - aizdomas krita uz sacīkstes uzvarētāju spānieti Alberto Kontadoru, kurš it kā lietojis klenbuterolu. Pats sportists apgalvo, ka aizliegtā preparāta pēdas ir no saindēšanās ar pārtiku.

Spānijas Riteņbraukšanas federācija jau nostājusies Kontadora pusē, atzīstot viņa taisnību un atsakoties no sankcijām. Galīgo lēmumu pieņems Sporta arbitrāžas tiesa, bet pagaidām vējš svilpo Kontadora matos - viņš traucas pēc uzvaras šāgada "Giro d'Italia" sacīkstēs.

Kamēr tiek gaidīts "Kontadora lietas" atrisinājums, pie dopinga tēmas atgriezusies "L 'Equipe", kas vienā no saviem pēdējiem numuriem publicējusi sensacionālu konfidenciālu dokumentu. Tas ir UCI zem deviņām atslēgām glabātais "dopinga aizdomīguma reitings".

Šajā sarakstā ir 198 pagājušā gada "Tour de France" velobrauciena dalībnieki. Eksperti šo reitingu sastādījuši, balstoties pēc visiem profesionālajiem riteņbraucējiem ("ProTour" seriāla dalībniekiem) obligātajām bioloģiskajām pasēm.

"Dopinga aizdomīguma reitings" nav apsūdzības dokuments. Tas drīzāk ir UCI darba instruments; reitings domāts kontrolieriem, kuri pārbauda, vai sportisti lietojuši aizliegtos preparātus. Slepenais reitings norāda, kuru no sportistiem jāpārbauda vispirms un pēc iespējas negaidītāk.

Reitinga pamatā ņemta sportistu asins sastāva vēsture. No tās eksperti izvilkuši kaut ko līdzīgu "vidējam aritmētiskajam" - "normālu" katra riteņbraucēja asins sastāvu. Jebkāda krasa atkāpe no "vidējā aritmētiskā" kļuvusi par pamatu aizdomām.

"Dopinga aizdomīguma reitings" veidots kā skala no 0 līdz 10, kurā "uz nullītes" paliek tie sportisti, kuri ir "tīri" sporta likuma priekšā, bet desmitnieks piešķirts tiem, kuru asinis ir "pārāk mainīgas".

Aizdomīgākie (ar desmitnieku) no šiem 198 braucējiem izrādījušies divi: spānietis Karloss Barero un ukrainis Jaroslavs Popovičs. Diez vai priecīgs par publicēto dokumentu ir krievs Deniss Meņšovs (pagājušā gada sacīkstes trešās vietas ieguvējs), kurš ar deviņām ballēm ierindots tūdaļ aiz minētajiem kolēģiem.

"L'Equipe" gan atzīst, ka no pagājušā gada labāko desmitnieka, izņemot Meņšovu, lieli jautājumi varētu būt tikai attiecībā pret beļģieti Jurgenu van der Breku. "Tour de France" viņš ierindojās piektajā vietā, bet beļģieša dopinga aizdomīguma līmenis sasniedzis 8. Pārējiem no desmit spēcīgākajiem reitings ir no 0 līdz 4, Kontadoram - 5. "L'Equipe" uzsver, ka nopietnas bažas sāk radīt sešu baļļu aizdomīguma reitings.

Būtībā šī publikācija kliedē mītus un baumas par to, ka visi riteņbraukšanas čempioni tādi ir tikai pateicoties aizliegtajiem preparātiem. Laikraksts akcentē uzmanību 30 pasaules vadošajiem riteņbraucējiem, un "riska grupā" ir tikai pieci no tiem - Meņšovs, van der Breks, vācieši Andreass Klodens un Tonijs Martins, kā arī itālietis Alesandro Petaki.

Līdzās Kontadoram ar piecām ballēm ir Aleksandrs Vinokurovs no Kazahstānas. Ekspertiem vēl mazāk pretenziju ir pret amerikāni Lensu Ārmstrongu un austrālieti Kaidelu Evansu (abiem četrinieki). Trīs balles ir itālietim Ivanam Baso un Endijam Šlekam no Luksemburgas (pērn "Tour de France" viņš ierindojās otrajā vietā).

Nieka "divnieciņš" ticis britam Markam Kavendišam un norvēģu pasaules čempionam Toram Hushovdam. Bet slavenajam šveicietim Fabjēnam Kančelaram ir pat nullīte.

No šī reitinga "L'Equipe" izdara vēl vairākus slēdzienus. Starp komandām vistīrākā ir franču "Cofidis" reputācija. Seko vēl trīs Francijas komandas: "Bbox Bouygues Telecom", FDJ un apdrošināšanas kompānijas vienība "AG2R La Mondiale". Nav brīnums, jo vismazāk aizdomīgi ir tieši Francijas sportisti - no 35 šīs valsts "Tour de France" dalībniekiem 18 ir ar nulles balli. Francijai rangā seko Nīderlande un Šveice, ASV ir 6. vietā, Vācija - 10. Saraksta pašā lejasgalā atrodamas aizdomīgākās valstis - Krievija, Kazahstāna un Ukraina.

  +3 [+] [-]

, 2011-05-22 14:01, pirms 13 gadiem
visi viņi ir aizdomīgi, jo tādos tempos un tādus apmērus novicot ir nenormāli!

     [+] [-]

, 2011-05-23 18:19, pirms 13 gadiem
Nu informacija pardomam ir laba. Tikai javerte konteksta. L'equipe ir liels laikraksts, tomer ka raksta cita arzemju autorativa prese, tad var parmest, ka butiba tiek pateikts, ka visi citi, iznemot Francijas sportistus ir slikti. Ka saka tiek meklets sava veida attaisnojums - kapec neviens Francijas ritenbraucejs netiek ne tuvu uzvarai Ture un pasi sev glauda pa spalvai, ka mes luk Francija esam vistirakie un vislabak cinamies pret dopingu. A visi parejie - gan ir sliktie!

     [+] [-]

, 2011-06-10 23:27, pirms 13 gadiem
Kautkāds sviests...