Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:459, Did:0, useCase: 3

Peka un centri

Jānis Matulis
Jānis Matulis

Peka un centri
Zviedrijā Robs Šremps bija centra uzbrucējs...
Foto: Scanpix Sweden

Pirmdien pēc spēles ar "Amur" dinamiešu galvenais treneris Peka Rautakalio, droši vien deva signālu GM Jurim Opuļskim. Proti, atzina, ka "Dinamo" ir problēmas ar centra uzbrucējiem: "Tas mums ir jāredz, mēs nevaram kā šodien turpināt spēlēt ar trim centriem."

Spēles elektroniskajā protokolā gan septiņas sekundes spēles laika atvēlētas Mikam Lipsbergam, taču trešajā maiņā starp Žirū un Ņiživiju spēlēja vai nu Džonsons no pirmajiem, vai Džeriņš no otrajiem. Kas noticis ar ceturto centru Lipsbergu? Faktiski nekas, tikai Peka smalkjūtīgi pateica, ka Miks nav gatavs KHL...

Lai nonāktu pie šāda secinājuma bija vajadzīgs viss sagatavošanās laiks un piecas KHL spēles. Par vienu spēli mazāk bija vajadzīgs, lai treneri pamanītu, ka centrā ne sevišķi omulīgi jūtas Šremps. Pirkts kā centrs. Tāpat kā savulaik Iguldens un Troters. Kas ir? Vai Dinamo GM ir tik akli, ka nespēj atšķirt centra uzbrucēju no malējā? Bet pērn taču Šremps Zviedrijas elites sērijā spēlējis kā centrs, 61 spēlē savācot itin solīdu punktu ražu - 20 vārti, 26 piespēles, turklāt zviedru hokeja portāls eliteprospects.com centra (!!!) uzbrucēja Šrempa spēles stilu raksturo šādi: "Ļoti kvalificēts centrs. Šremps ļoti labi pārredz laukumu, viņam ir teicama nūjas tehnika, ļoti labs vairākumā, nav labs slidotājs un nelabprāt strādā aizsardzībā."

Pēc 10 pārbaudes spēlēm un četriem KHL mačiem Šremps tika pārbīdīts uz otrās maiņas kreiso malu, kur tiešām izskatījās daudz sakarīgāk nekā pa vidu starp Žirū un Ņiživiju.

Bet pirms sezonas likās, ka centru mums atliku likām. Laikam nebūtu korekti piesaukt Luceniusu - sagatavošanās posmā viņu esmu redzējis pārāk maz, taču pavasarī kompānijā ar Hosu un Ankipānu soms bija gana sprauns... Ja štruntīga attieksme pret darbu, tad varbūt arī tāds mums nav vajadzīgs. Ja pietiek citu.

Pirms tam gan ne bez Pekas ieteikuma somu Mestis līgas klubā Jokipojat nonāk Pavlovs. Noteikti labāks centrs par Lipsbergu. Pasaules čempionātā un arīdzan "Dinamo" kā centrs ir spēlējis Ankipāns, bet viņš prom Liepājā... Vai izeja no situācijas varētu būt - Daugaviņš? Stipri šaubos. Kaspars NHL pērn vairāk bija darba zirgs jeb enerģijas spēlētājs. Un vairāk būtu noderīgs malā. Vai var spēlēt par centru? Protams. Vecajā "Dinamo" izmisuma gadījumos kā centri spēlējuši pat aizsargi. Taču nav loģiski, ka izmisums piezadzies jau sezonas sākumā.

P. S. Sazvērestības teoriju piekritēji jau runā, ka tas viss ir Sējēja atriebes darbs - nolīgt galīgi nederīgus ārzemniekus... Lai parādītu, ka Rautakalio nav nekāds treneris.

  +3 [+] [-]

, 2012-09-18 19:54, pirms 10 gadiem
Sējējs savu melno darbu padarīja -ir bezjēdzīgs kanādiešu aizsargs, līgums ar Laviņu uz 2 gadiem,ar Reķi -vai vēl vairāk vispār bija iespējas ieriebt bijušajam klubam,domāju ka nē

  +4 [+] [-]

, 2012-09-18 19:58, pirms 10 gadiem
Galīgi nederīgus ārzemniekus? Ja ar to domāta pagājušgada selekcija, tad jā, šogad Sējējs laikam vairāk aizņemts ar lauvu.

  -1 [+] [-]

, 2012-09-18 20:12, pirms 10 gadiem
Cik ļoti Pučem patīk Rautakalio, tikpat ļoti Matulim nepatīk. Bet šķiet, ka viņam īsti nekas nepatīk. Un man nav saprotama piebilde par nekam nederīgajiem ārzemniekiem. Pagājušogad tiešām tie bija pilnīgi nederīgi. Un kāpēc Sējējam būtu jāatriebjas Rautakalio?

 +10 [+] [-]

, 2012-09-18 20:16, pirms 10 gadiem
Šremps ir derīgs - un jā.Iemetienos viņš no visiem Dinamiešiem ir vislabākais( tiem,kas biežāk tur stājušies),tākā šajā postenī viņš var spēlēt. Arī Džonsons un Žirū patīk.

Un Tellkvists ir labāks nekā Jučers. Tā vienkārši ir. Varbūt tikai uz pieredzes rēķina bet tomēr. Komanda uzvar, un tas ir glavenais.
Vispār jāpriecājas,ka mums ir 2 labi vārtsargi uz kuriem var paļauties.

Karlam diemžēl pašlaik pielietojumu neredzu.Liekas, tika sacelta tāda pati ažiotāža kā ap Svetu - uzbrūkošais aizsargs. Arī Laviņš un Reķis šķiet bezjēdzīgs. Šo trīs aizsargu vietā, mierīgi varēja paturēt Ozoliņu. Tiktu iespēlēts arī Porejs, un būtu labi gan tagadnē, gan nākotnē.

Ozoliņš būtu vajadzīgs, jo nu nav komandai īsta kapteiņa. Lai cik droši spēlētu Galviņš, nu nav viņš Dinamo kapteinis. Šādu lietu mums pietrūkst šosezon, diemžēl. Pārējais viss ir tīri ok

  +3 [+] [-]

, 2012-09-18 20:26, pirms 10 gadiem
Nekas. Ja lockouts ievilksies, tad DR visticamāk paliks aiz PO svītras, un nākamgad DR vadīs Ābols. Tad gan jau treneru nolikšana uz laiku beigsies.

Matulim jau nu tā kā būtu jāzin, cik uzticama ir eliteprospects informācija. Tikpat labi varētu atsaukties uz SC forumu.

Lai arī Šrempam iepriekšējais gads nebija slikts, šogad var skaidri redzēt, ka DR sastāvā viņs pa malu ir daudz lietderīgāks kā centrā.

Daugaviņš centrā... diez vai šī kombinācija pat noturēsies visu izbraukumu.

FYI Minska atlaida Corso, izmaksājot kompensāciju, kurš ir C/RW. Lockouta laikā viņam cena varētu būt relatīvi zema, protams, ja viņš vēl vēlas būt KHLā.

  +2 [+] [-]

, 2012-09-18 20:33, pirms 10 gadiem
Jo augstāks līmenis, jo vairāk izpaužas tas ko katrs spēlētājs var un ko nevar. Varbūt Elitersies (kas ir laba līga, tomēr līmenis nav tāds kā KHL) Šremps bija derīgs kā ''varu spēlēt arī centrā'', taču KHL līmenī acīm redzot izpaužās tas kāpēc viņš centrā ir tikai ''varu spēlēt'' nevis ''esmu 100% centrs''.
Gan jau, ka ar Daugaviņu kā centru būs līdzīgi. Jāatceras teicienu, ka kas der visam tas neder nekam.
Loģiski, ka Lipsbergs šim līmenim neder. Viņš pat MHL līmenī bija zemāks par zāli, kur nu vēl KHL...
RD var tikai nožēlot to, ka pērn atdeva atpakaļ LM Kuzmenkovu. Puika šobrīd savos 19 gados BAČ spēlē kā zvērs. Un viņš ir nevis ''varu spēlēt centrā'', bet tik tiešām īsts centrs. RD sistēma var tikai sapņot par tādu perspektīvu centru.

  +1 [+] [-]

, 2012-09-18 20:39, pirms 10 gadiem
PrinC1t rakstīja: Ozoliņš būtu vajadzīgs, jo nu nav komandai īsta kapteiņa. Lai cik droši spēlētu Galviņš, nu nav viņš Dinamo kapteinis. Šādu lietu mums pietrūkst šosezon, diemžēl. Pārējais viss ir tīri ok
Tieši tā,Ozo ir nepieciešams kā kapteinis,bet Karla,Laviņa un Reķa vietā bija jāpatur Andersons,kurš daudzkārt jau sevi pierādījis kā stabils un spēcīgs aizsargs.Porejs pamazām pieaugtu.

  +1 [+] [-]

, 2012-09-18 20:45, pirms 10 gadiem
brachka rakstīja: Tieši tā,Ozo ir nepieciešams kā kapteinis,bet Karla,Laviņa un Reķa vietā bija jāpatur Andersons,kurš daudzkārt jau sevi pierādījis kā stabils un spēcīgs aizsargs.Porejs pamazām pieaugtu.
Oho, Andersons gan ir monstrs ja var spēlēt pa trim
Tik nez kāpēc Andersons būdams tāds super spēlētājs pēdējas divas sezonas RD un izlasē kopumā ir aizvadījis gandrīz uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmas spēles?
Un kāpēc viņš tik labs būdams pirms tam kursēja starp Čehijas pirmo un otro līgu. kā arī šoruden nekur augstāk par Ukrainas čempionatu netika paņemts. Ir vērts aizdomāties
Atleik Pučem pateikt, ka Anderons ir baigais nazis, kad visi viņu padara bez maz vai pa nenovērtētāko spēlētāju Latvijā

  +3 [+] [-]

, 2012-09-18 21:01, pirms 10 gadiem
Lai Daugava Pierunā Spezzu braukt uz Piņķiem vai Pekka piedāvā Hossas dzivokli Panorama Plazza Miko Koivu

  -1 [+] [-]

, 2012-09-18 21:16, pirms 10 gadiem
brachka rakstīja: Tieši tā,Ozo ir nepieciešams kā kapteinis,bet Karla,Laviņa un Reķa vietā bija jāpatur Andersons,kurš daudzkārt jau sevi pierādījis kā stabils un spēcīgs aizsargs.Porejs pamazām pieaugtu.
Viņš ir kārtējais viduvējais spēlētājs. Var spēlēt droši, bet nekādu reālu pienesumu komandai dot nespēj. Karla, Laviņa un Reķa vietā
Budzēts jau nu noteikti būtu ietaupījies, ja aizlaižam prom šos trīs un paturam Andersonu, bet nu nevajag taupīt jau tā mazo budžetu.

  +3 [+] [-]

, 2012-09-18 21:16, pirms 10 gadiem
Par to pekkas patikšanu ir tā kā ir, Puče vienmēr ir aktīvi aizstāvējis un pastāvējis uz savu viedokli. Viņam ir vienkārši, ja kāds patiks tas tiks celts debesīs (Pekka), ja nepatiks tiks no....no visām pusēm(Jūlis). Lai gan Jūlis nebija tik slikts, ka to iztēloja Puča vai ar Pekka tiks labs, kā to iztēlo Puče.

  +2 [+] [-]

, 2012-09-18 21:29, pirms 10 gadiem
Vienkaarsi puche ar matuli te speelee speeliites, kas vienam slikts tas otram labs un otraadi! lai SC forumos buutu par ko cepties

  -1 [+] [-]

, 2012-09-18 22:05, pirms 10 gadiem
playthegame rakstīja: Jo augstāks līmenis, jo vairāk izpaužas tas ko katrs spēlētājs var un ko nevar. Varbūt Elitersies (kas ir laba līga, tomēr līmenis nav tāds kā KHL) Šremps bija derīgs kā ''varu spēlēt arī centrā'', taču KHL līmenī acīm redzot izpaužās tas kāpēc viņš centrā ir tikai ''varu spēlēt'' nevis ''esmu 100% centrs''.
Gan jau, ka ar Daugaviņu kā centru būs līdzīgi. Jāatceras teicienu, ka kas der visam tas neder nekam.
Loģiski, ka Lipsbergs šim līmenim neder. Viņš pat MHL līmenī bija zemāks par zāli, kur nu vēl KHL...
RD var tikai nožēlot to, ka pērn atdeva atpakaļ LM Kuzmenkovu. Puika šobrīd savos 19 gados BAČ spēlē kā zvērs. Un viņš ir nevis ''varu spēlēt centrā'', bet tik tiešām īsts centrs. RD sistēma var tikai sapņot par tādu perspektīvu centru.
Varētu ticēt ,ka KHL visiem Eiropā ieliek ,ja ne samērā veiksmīgais Slovan starts,jo klubs kurš pēc budžeta un spēlētāju atlases atpaliek no daudziem Eiropas klubiem ,tomēr pierāda ,ka var mierīgi spēlēt KHL.

     [+] [-]

, 2012-09-18 22:14, pirms 10 gadiem
coffijs rakstīja: Varētu ticēt ,ka KHL visiem Eiropā ieliek ,ja ne samērā veiksmīgais Slovan starts,jo klubs kurš pēc budžeta un spēlētāju atlases atpaliek no daudziem Eiropas klubiem ,tomēr pierāda ,ka var mierīgi spēlēt KHL.
Mjā, es arī par to padomāju. Līga ir spēcīga, bet hokeju prot spēlēt visi, lai cik banāli tas neskanētu.

  -1 [+] [-]

, 2012-09-18 22:33, pirms 10 gadiem
coffijs rakstīja: Varētu ticēt ,ka KHL visiem Eiropā ieliek ,ja ne samērā veiksmīgais Slovan starts,jo klubs kurš pēc budžeta un spēlētāju atlases atpaliek no daudziem Eiropas klubiem ,tomēr pierāda ,ka var mierīgi spēlēt KHL.
Ja runā par Slovan - tad interesanti, ka EuroTrophy viņiem klājās diezgan slābani: European Trophy - Europe's premium club... .

     [+] [-]

, 2012-09-18 23:31, pirms 10 gadiem
Slovan šobrīd velk uz emocijām, kā Dinamo 1. un varbūt 2. un pat 3. sezonā. Tikko emocijas noplaks, būs bedre. Cerams, ka ne tik liela kā Popradai.

  +1 [+] [-]

, 2012-09-19 01:57, pirms 10 gadiem
Slovan ir komanda ar vēsturi. Emocijas piesaukt ir nevietā. Viņi māk spēlēt.

Par tēmu: kādēļ vajadzēja Lipsbergu mocīt ar vienu 7 sekunžu iznācienu 1. periodā? Visa 3. maiņa 1. perioda sākumā izskatījās šausmīgi, bet vai tieši Lipsbergs bija iemesls?

Ja švaki ar centriem, kādēļ pirms neilga brīža atbrīvojāmies no Luceniusa? Varbūt mums kaut ko nestāsta?

     [+] [-]

, 2012-09-19 07:33, pirms 10 gadiem
brachka rakstīja: Tieši tā,Ozo ir nepieciešams kā kapteinis,bet Karla,Laviņa un Reķa vietā bija jāpatur Andersons,kurš daudzkārt jau sevi pierādījis kā stabils un spēcīgs aizsargs.Porejs pamazām pieaugtu.
nu Andersons jau nu tiešām nebūtu bijis xliktāks par abiem vecajiem pundurzaķiem

  +1 [+] [-]

, 2012-09-19 07:47, pirms 10 gadiem
pinta rakstīja: nu Andersons jau nu tiešām nebūtu bijis xliktāks par abiem vecajiem pundurzaķiem
Neapnīk muldēt ,paskaties ,kur ir spēlējuši visu karjēru Laviņš un Reķis un ,kur Andersons,viņš nekad nebūs labāks par tevis sauktajiem pundurzaķiem ,jo ir zemāka līmeņa spēlētājs.

     [+] [-]

, 2012-09-19 09:03, pirms 10 gadiem
Nu tad beidzot! Rautakallio beidzot atraisījis savu asinssuni Opuļski, kurš ātrāk nerimsies, kamēr nenomedīs supercentru un nenoliks Pekas peciņu priekšā!

     [+] [-]

, 2012-09-19 09:42, pirms 10 gadiem
coffijs rakstīja: Varētu ticēt ,ka KHL visiem Eiropā ieliek ,ja ne samērā veiksmīgais Slovan starts,jo klubs kurš pēc budžeta un spēlētāju atlases atpaliek no daudziem Eiropas klubiem ,tomēr pierāda ,ka var mierīgi spēlēt KHL.
Ne jau nauda spēlē galveno lomu. Sastāvs viņiem ir nolasīts gana labs.
Turklāt sportā tas ir normāli, ka lielajās līgās bagātie klubi dikti vāji iesāk sezonu, bet pa priekšu izraujas ''lētā gala'' komandas. Bet uz sezonas beigām jau viss parasti nostājas savās vietās.

  -1 [+] [-]

, 2012-09-19 10:22, pirms 10 gadiem
M rakstīja: Nu tad beidzot! Rautakallio beidzot atraisījis savu asinssuni Opuļski, kurš ātrāk nerimsies, kamēr nenomedīs supercentru un nenoliks Pekas peciņu priekšā!
nebūs viegli no itāļiem Šindelu atpirkt

  -1 [+] [-]

, 2012-09-19 10:26, pirms 10 gadiem
airgix24 rakstīja: Par to pekkas patikšanu ir tā kā ir, Puče vienmēr ir aktīvi aizstāvējis un pastāvējis uz savu viedokli. Viņam ir vienkārši, ja kāds patiks tas tiks celts debesīs (Pekka), ja nepatiks tiks no....no visām pusēm(Jūlis). Lai gan Jūlis nebija tik slikts, ka to iztēloja Puča vai ar Pekka tiks labs, kā to iztēlo Puče.
Paskaties, kur ir tagad Dumbass ar Jūli! Un viņiem nebūt nav sūdīgs sastāvs! Tas Rīgā viņš te varēja sūdzēties par "ierobežoto spēlētāju izvēli un naudas trūkumu", Donbasam tādu problēmu nav! Viņiem budžets, cik zinu, ir 2X lielāks nekā RD! Pēc sastāva komplektācijas Donbass ir krietni labāks (uz "papīra" un pēc spēlētāju uzvārdiem) par RD vai to pašu Slovan, bet ir spējis izcīnīt tikai vienu uzvaru! Acīmredzot arī tur "Jūlis nav pie vainas" (stāv un beņķīša un tik plāta rokas) un nespēj normāli vadīt komandu kritiskos brīžos, kad komandai neiet tāpat kā viņš to nespēja ne Ciskā, ne pa lielam arī RD!

     [+] [-]

, 2012-09-19 13:09, pirms 10 gadiem
coffijs rakstīja: Neapnīk muldēt ,paskaties ,kur ir spēlējuši visu karjēru Laviņš un Reķis un ,kur Andersons,viņš nekad nebūs labāks par tevis sauktajiem pundurzaķiem ,jo ir zemāka līmeņa spēlētājs.
Tava muldēšana ir tikai uz personiskiem prātojumiem balstīta.Paskaties kādu PČ,paklausies Znaroka,Beresņeva un Repša (visu cieņu šiem trenneriem) intervijas,ja tas nelīdz,tad Tev nekas nelīdzēs.Un, kur tad 20 gados spēlēja Laviņš ar Reķi?- ECHL,toties Andersons jau 21 gada vecumā spēlēja Čehu Extralīgas pamatsastāvā.Kā būs tālāk,to laiks rādīs,bet pagaidām sanāk,ka Tu tikai muldi!

     [+] [-]

, 2012-09-19 13:23, pirms 10 gadiem
playthegame rakstīja: Atleik Pučem pateikt, ka Anderons ir baigais nazis, kad visi viņu padara bez maz vai pa nenovērtētāko spēlētāju Latvijā
Par Andersona spējām ne tikai Puče runā,bet arī Sorokins,Znaroks,Reps,Bereseņevs.Par čehiju....20 - 25 gadu vecumā Čehijā pat čehi kursē starp Extra un 1.līgu.Tieši šī iemesla dēļ tur nevēlējās spēlēt Dārziņš.Bet tā nu gluži nav,kā Tev gribētos - Andersons tur starp 46 extralīgā nospēlētajām spēlēm brīvajos brīžos brauca piestutēt 1.līgas spēles.Šobrīd čehi gaida savus NHL spēlētājus un loģiski,ka neņem nevienu citu leģionāru.Bet,kāpēc Andersons divas sezonas tika marinēts bez spēļu prakses,to pavaicā kādam zinātājam.

  -1 [+] [-]

, 2012-09-19 22:21, pirms 10 gadiem
brachka rakstīja: Par Andersona spējām ne tikai Puče runā,bet arī Sorokins,Znaroks,Reps,Bereseņevs.Par čehiju....20 - 25 gadu vecumā Čehijā pat čehi kursē starp Extra un 1.līgu.Tieši šī iemesla dēļ tur nevēlējās spēlēt Dārziņš.Bet tā nu gluži nav,kā Tev gribētos - Andersons tur starp 46 extralīgā nospēlētajām spēlēm brīvajos brīžos brauca piestutēt 1.līgas spēles.Šobrīd čehi gaida savus NHL spēlētājus un loģiski,ka neņem nevienu citu leģionāru.Bet,kāpēc Andersons divas sezonas tika marinēts bez spēļu prakses,to pavaicā kādam zinātājam.
un kuri tad Čehijā kursē? Ne jau komandas labākie spēlētāji... parādi man kaut vienu Čehijas Ekstralīgas kluba pirmo 2 maiņu, spēlētāju, kurš "kursē" uz/no 1. līgu! (izņēmums, protams, ir kāda spēle pēc traumas - lai atgūtu formu. Bet tā jau mēdz notikt arī NHL, KHL, u.c.)

  -1 [+] [-]

, 2012-09-19 23:14, pirms 10 gadiem
brachka rakstīja: Tava muldēšana ir tikai uz personiskiem prātojumiem balstīta.Paskaties kādu PČ,paklausies Znaroka,Beresņeva un Repša (visu cieņu šiem trenneriem) intervijas,ja tas nelīdz,tad Tev nekas nelīdzēs.Un, kur tad 20 gados spēlēja Laviņš ar Reķi?- ECHL,toties Andersons jau 21 gada vecumā spēlēja Čehu Extralīgas pamatsastāvā.Kā būs tālāk,to laiks rādīs,bet pagaidām sanāk,ka Tu tikai muldi!
...toties 25 gadu vecumā Andersons spēlē Ukrainas hokeja līgā... Laviņš analoģiskā vecumā spēlēja SM-Liiga, Reķis - DEL. ...

P.S. pagaidām pēc muldētāja stipri vairāk izskaties Tu

     [+] [-]

, 2012-09-20 03:23, pirms 10 gadiem
Nu gan te daži sāka salīdzināt Andersonu Laviņu un Reķi.. Protams, ka Andersons nav Laviņa un Reķa līmenī, taču ir arī jāatcerās, ka tie ir divas pilnīgi dažādas paaudzes spēlētāji...

  +1 [+] [-]

, 2012-09-20 23:10, pirms 10 gadiem
Abrags rakstīja: ...toties 25 gadu vecumā Andersons spēlē Ukrainas hokeja līgā... Laviņš analoģiskā vecumā spēlēja SM-Liiga, Reķis - DEL. ...

P.S. pagaidām pēc muldētāja stipri vairāk izskaties Tu
Paldies Dievam,ka neesi man autoritāte hokejā,ir jau arī lielāki speciālisti par Tevi.Par Laviņu un Reķi runājot,nekad neesmu viņus par zemu novērtējis,tā ka nomierinies,spečuk.Turklāt sezona jau vēl nav pat īsti sākusies,kas zin,kur kurais to vēl beigs.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja