"Canadiens" un "play-off" brīnumi
Brīnumi turpinās. Stenlija kausa izcīņā Monreālas "Canadiens" pēc Prezidenta kausa ieguvējas Vašingtonas "Capitals" nolikšanas uz lāpstiņām, gāzusi no troņa arī pagājušā gada trofejas ieguvēju Pitsburgas "Penguins". Filadelfijas "Flyers" tostarp tuvojas tam, lai kļūtu par trešo klubu, kas "play-off" panācis uzvaru, sērijā zaudējot ar 0:3...
Ziepju operu cienītājiem tas patīk. Atkal jauna Pelnrušķīte, lai gan ar dižu vārdu - Monreālas "Canadiens". Vēl pirms nedaudz vairāk kā mēneša nevienam pat sapņos nerādījās, ka monreālieši iekļūs "play-off" pusfinālā jeb konferences finālā. Vispār tikt "play-off" - lūk, kāds bija uzdevums.
Tas izdevās, lai gan ne bez problēmām, un kā iznākums - astotā pozīcija Austrumu konferencē ar 16. (tātad zemāko) rādītāju punktu izteiksmē starp visām "play-off" dalībniecēm. Un jau pirmajā kārtā pretī varenā Prezidenta kausa ieguvēja "Capitals" ar Aleksandru Ovečkinu priekšgalā.
Neko, monreālieši ar lielisku kolektīvo spēli un teicamu vārtu vīru (24 gadus vecais bratislavietis Jaroslavs Halāks) nolika favorītus pie vietas. Cīnoties līdz pēdējam, tātad - septiņās spēlēs. Nu pienāca pašreizējās čempiones Pitsburgas "Penguins" ar Sidniju Krosbiju un Jevgeņiju Malkinu priekšgalā kārta. Un atkal septiņās spēlēs (ja kāds vēl nezina, aizvadītajā naktī monreālieši Pitsburgā uzvarēja ar 5:2).
Kārtējo lielisko maču aizvadīja Halāks (37 atvairīti metieni). Starp citu, Halāks pēc "play-off" spēlēs "Canadiens" rindās vidēji ielaistiem vārtiem ieņem sesto vietu kluba vēsturē, apsteidzot tādas slavenības kā Kens Draidens, Patriks Ruā, Žozē Teodors... Interesanti, ka līdz šai sezonai Halāka pieticīgajā "play-off" spēļu rēķinā vēl nebija nevienas uzvaras...
Kas ir "Canadiens" panākumu pamatā? "Viņi vienkārši spēlē veco labo "play-off" hokeju, kas balstās uz teicamu aizsardzību un lielisku vārtsarga spēli," uzskata "Yahoo!Sports" apskatnieks Ēriks Adelsons. "Viņu spēlē nav daudz fantāzijas, nekā elpu aizraujoša, nekā tāda, ko pēc mača rādīt TV labāko momentu sakopojumā. Viņi vienkārši traucas uz pretinieku vārtiem uzbrukumā, un tikpat ātri metas atpakaļ sargāt savu cietoksni. Viņi pārtver ripas. Viņi izgāžas un tad dzenas pakaļ. Viņi tīra zonas. Viss ir vienkārši. Tāds hokejs".
"Canadiens" rindās nav "Raķetes" Rišāra, Žana Belivo vai Gija Leflēra, bet ir vienkārši Skots Gomess un Braiens Džonta, Džošs Žoržē un Hals Gils. Starp citu, pirmie divi ir Stenlija kausa ieguvēji vecajā labajā Ņūdžersijas "Devils", bet pēdējais no viņiem pērn uzvarēja ar ... "Penguins".
Nu jā, nav brīnums, ka monreāliešu spēle atgādina "Devils" laikus, tikai ar lielāku uzbrukuma pieskaņu. Vēl ir maziņais (1,75 m) uzbrucējs, 2007. gada pasaules čempions Maiks Kamalēri, kura rēķinā šāgada "play-off" jau 18 rezultativitātes punkti. Un, protams, galvenais treneris Žaks Martēns, kurš izrādījās nevajadzīgs Floridas "Panthers".
Sērijas septītajā spēlē "Canadiens" apklusināja Ovečkinu, tas pats notika ar Krosbiju (pieci metieni; -2), Malkinu (seši metieni). Un nullītes, nullītes viņu rezultativitātes rādītājos...
Monreālas "Canadiens" pagaidām ir pēdējā Kanādas komanda, kura izcīnījusi Stenlija kausu, taču tas notika tālajā 1993. gadā. Kas zina, varbūt monreālieši būs pirmie, kuri Kanādas karogu atkal uznesīs virsotnē?
Bet ko "Penguins"? Pitsburgiešiem skumjas atvadas no "Mellon Arena", kas uzticīgi kalpoja klubam nepilnus 44 gadus. Oktobrī klubs pārcelsies uz jauno "Consol Energy Center". Interesantākais ir tas, ka "Penguins" savu ēru "Mellon Arena" atklāja 1967. gada 11. oktobrī ar 1:2 zaudējumu... "Canadiens".
"Canadiens" tagad gaida savu pretinieku konferences finālā. Filadelfijas "Flyers" turpina veikt brīnumus, atspēlējot trešo maču (2:1) šķietami bezcerīgajā 0:3 situācijā pret "Bruins". Ja "Flyers" uzvarēs arī ceturto cīņu pēc kārats (šoreiz jau Bostonā), būs noticis vēl viens brīnums.
Tā nu sanācis, ka Austrumu konferences finālā spēlēs astotā izliktā komanda ar sesto vai septīto (kurpretī Rietumu - divas spēcīgākās Sanhosē "Sharks" un Čikāgas "Blackhawks"). Vai nav kārtējais brīnums?
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
Kamelari lielākā problēma ir savainojumi, bet kad šams spēlē, tad ir viens no labākajiem mazajiem uzbrucējiem visā NHL, līdzīgi arī ar Džiontu.
Markovs vispār ir viens no labākajiem uzbrūkošajiem aizsargiem visā NHL (šosezon, traumas dēļ, mazliet piebremzējis, bet arī ar labiem cipariem vienalga - 45 spēlēs 34 punkti).
+3 [+] [-]
bet kopumā takš tu nevari noliegt ka viņi spēlē aizsardzības hokeju graužot ledu.. nevis tur kāds individuāli velk komandu.. un vārtsargs arī ir tik labs pateicoties aizsardzībai.. diez vai uzbrūkoša stila komandā viņam būtu tik pat labi rādītāji..