Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:459, Did:0, useCase: 3

Premjerlīga turpina bez Gorkša

Premjerlīga turpina bez Gorkša
Kaspars Gorkšs mēģina kavēt Olivjē Žirū

Foto: AFP/Scanpix

Tā nu ir sanācis, ka 12 kārtas pirms Anglijas premjerlīgas beigām Kaspars Gorkšs ir izīrēts un turpmāk spēlēs Vulverhemptonas „Wanderers” rindās. Tam ir arī savi plusi. Bet dzīve ar to nebeidzas un Anglijas premjerlīga – ne tik. Šķiet, ka čempions jau ir zināms, bet aiz viņa notiek interesanta grūstīšanās par vietu zem saules.

Arī otrā pankūka piedega

Neskatoties uz to, ka premjerlīgas sezonas turpinās bez vienīgā latvieša, mēs līdz galam turpināsim regulāri, ik pa piecām kārtām, atskatīties uz notikumiem spēcīgākajā klubu turnīrā. Kaspara Gorkša un viņa „Reading” gaitām šosezon līdzi sekoja daudz vairāk cilvēku, nekā tas bija vēl iepriekšējā sezonā, kad klubs tikai cīnījās par iekļūšanu labāko sabiedrībā. Sākumā Kaspars bija komandas rota, spēlētājs, uz kuru paļāvās kā vienu no līderiem arī premjerlīgas iekarošanas sezonā. Acīmredzot viņa sniegumā vīlās, jo pretējā gadījumā viņš vēl aizvien regulāri dotos laukumā sava kluba sastāvā. Tendences nebija Kasparam labvēlīgas, tāpēc viņa izīrēšana nekādā gadījumā nav pārsteigums. Varētu pat teikt, ka īres darījums ir veiksmīgs, jo ir pamatotas cerības, ka tagad Kaspars atkal tiks pie spēļu prakses, kas savukārt nāks par labu Latvijas izlasei un galu galā Gorkšam pašam – kurš futbolists negrib spēlēt?

Jāsecina, ka arī Kaspara otrais mēģinājums premjerlīgā nebija veiksmīgs. Pirmais bija mēģinājums QPR sastāvā, taču debitēt tā arī neizdevās, jo Latvijas izlases kapteinis, ambiciozajam klubam nonākot jaunā līmenī, izrādījās lieks. Tas, ka viņi pastiprināsies atbilstoši premjerlīgas prasībām, bija skaidrs un finansiālie resursi viņiem to mierīgi atļāva, bet to, ka Kaspars Gorkšs, viens no komandas atslēgas spēlētājiem „Championship” spēlēs, būs lieks, - to paredzēt varbūt nebija tik grūti, cik grūti bija to sagremot. Tiesa, QPR ar savām ambīcijām, naudu un haotisko transfēru politiku, kas, kā redzams, labos rezultātos nekonvertējas, nebūt nav tā noturīgākā vieta, kur ar kādu rēķinās.

„Reading” šajā ziņā ir daudz piezemētāki un ierobežotāki savās darbībās. Arī tas izpaužas rezultātos, kas sevišķu prieku komandas atbalstītājos neraisa. Otrais piegājiens premjerlīgā Kasparam Gorkšam bija daudz sekmīgāks, jo izdevās ne tikai debitēt, bet aizvadīt krietnu strēķīti spēļu. Tomēr iznākums jau otro sezonu, ar nobīdēm laikā, ir tāds pats – Gorkšs sezonu pabeigs „Championship” komandas sastāvā. Paliek vien retorisks jautājums: cik liela ir līmeņu atšķirība starp šiem diviem spēcīgākajiem Anglijas čempionātiem un vai Gorkšam ir pa spēkam to pārvarēt? Divi dažādi klubi, divas dažādas situācijas, bet viens un tas pats iznākums – piekritīsiet, tur ir jāmeklē arī zināmas likumsakarības.

Ko nu par pagātni – ko sola nākotne? „Wanderers” vēl pērn spēlēja premjerlīgā, turklāt sezonas sākumā atradās līderu grupā, demonstrējot ļoti labu sniegumu, kā daudzi premjerlīgas vērotāji noteikti atceras. Visas sezonas gaitā nepameta sajūta, ka klubs spēlē labāk, nekā to parāda turnīra tabula. Ne velti „Wanderers” spēlēs bija manāms pat Fabio Kapello, toreizējais Anglijas izlases galvenais treneris, kurš sev atrada arī šo to noderīgu (Džārviss). Tomēr izglābties neizdevās, premjerlīgu nācās pamest. Labākos spēlētājus ar atplestām rokām pievāca citi premjerlīgas klubi, kas savukārt ir bijis viens no iemesliem, kāpēc šosezon klubs arī līmeni zemāk mīcās pa astes galu. Skaidrs ir tas, ka šis nebūs tas gadījums, kad Gorkšs ar jau trešo klubu pēc kārtas izcīnīs tiesības spēlēt premjerlīgā.

Gorkša un premjerlīgas stāstā pasvītrošu kādu būtisku niansi – proti, Kaspars ir izīrēts. Vai mēs viņu vēl redzēsim premjerlīgā? Drīzāk nē, nekā - jā, tomēr šādu iespēju izslēgt nevar, jo angļu futbolā viņa vārdam tomēr ir zināms skanējums un arī meistarības līmenis ir solīds, to viņš ir pierādījis. Diemžēl par jaunu un talantīgu vairs nenosauksi...Katrā ziņā visu cieņu par to, ka vispār ir aizvadīta premjerlīgā kaut viena spēle – tādu futbolistu mums nav kaudzēm.

Būs jauns čempions?

Tikmēr Anglijas premjerlīgā cīņas turpinās un sniedz ik pa laikam arī pārsteigumus. Piemēram, „Manchester City” bez variantiem zaudē „Southampton”. Pārsteigums? Jā. Un tomēr – jau pirmajā aplī premjerlīgas čempioni knapi izspruka, nu nebija viņiem ērts šīs vidusmēra komandas spēles stils. Pēdējās spēlēs „City” pamatīgi buksē, tāpēc runām par galvenā trenera Mančīni nomaiņu pavisam noteikti ir segums. Grūti iedomāties, kam ir jānotiek, lai premjerlīgas čempioni savu titulu aizstāvētu. Divpadsmit punktu deficīts ir pārāk liels, turklāt nav nekādu pazīmju, ka tas varētu sarukt, nevis tieši otrādi – augt.

Līdz ar to „Manchester United” var justies ļoti komfortabli, izbaudot vienvadību turnīra tabulas pašā galvgalī. Lūk, ko nozīmē Robina van Pērsija iegāde, kas uzbrukumā ir kā kulaks uz acs. „Manchester United” varējumu būs interesanti salīdzināt uz Madrides „Real” fona, jo tās spēles sniegs atbildes un līdz šim grūti atbildāmiem jautājumiem par „sarkano velnu” patieso spēku. Salīdzinājumā ar drūmo pagājušo sezonu, ir tikai divas pozitīvas iezīmes – van Pērsijs un viņa pienesums, kā arī stabilitāte. Kaut kā nepamet sajūta, ka stabilā vadība ir uz citu klubu vēl vājākā snieguma rēķina...

Stingru rokasspiedienu ir pelnījis „Tottenham Hotspur” galvenais treneris Andre Vilašs – Boašs. Arī viņa pirmā uz premjerlīgas krāsns ceptā pankūka ar „Chelsea” piedega, taču savu otro iespēju viņš pagaidām izmanto nevainojami. Gudri saimnieko ar sastāva resursiem, darot to veiksmīgāk par priekšteci Rednapu; laba oža transfēru tirgū. Tāpat spēle ir kļuvusi daudzveidīgāka, turklāt tas viss – bez Lukas Modriča, ilggadēja kluba motora. Ja sezonas sākums bija ļoti neizteiksmīgs un šķita jau, ka Villašs – Boašs drīz premjerlīgā kļūs par nevēlamu treneri, tad tagad klubs pavisam reāli pretendē uz otro vietu premjerlīgā. Ja vien komandu nepiemeklēs kāda traumu epidēmija vai neizskaidrojams kritums, tad ir ļoti ticama versija, ka kluba vadības izvirzītais uzdevums – ceturtā vieta – tiks izpildīts ar uzviju.

Grūti kaut ko labu ir pateikt par Londonas „Chelsea”, kam pēdējās piecās kārtās vien seši izcīnīti punkti. Svarīgo uzvaru pār „Arsenal” nomāc zaudējums „Newcastle”, kas šosezon ir tālu no aizvadītās sezonas sniegumu, kā arī neizšķirti pret „Reading” un „Southampton”. Pēdējā kārtā pārliecinoši uzvarēta „Wigan”, bet tas nav nekāds sevišķais plāksteris. Nav jābūt nekādam pareģim, lai prognozētu, ka Benitess pēc sezonas darbu ar „Chelsea” neturpinās. Drīzāk pat jājautā, vai pabeigs šo. Tiesa, Londonas klubs vēl aizvien ir trešie, otrā vieta ir priekšā četrus punktus, taču drīzāk vajadzētu skatīties, ko aiz muguras dara „Spurs”. „Arsenal” un „Everton” jau atrodas tālāk un būtībā labākā četrinieka aprises 12 kārtas pirms beigām ir diezgan skaidras.

Divos vārdos un...teikumos

Šoreiz janvāris „Everton” rindās nenesa zaudējumus, taču arī lieliem darbiem nepieciešamos papildinājumus – ne. Kluba sniegums ir kļuvis mazāk sekmīgs (ceturtā vieta ir sešu punktu attālumā), un tā ir savdabīga pārmaiņa, ja atceramies, kāda sezonas snieguma līkne Liverpūles klubam ir parasti.

Harijs Rednaps pie QPR stūres mēra, zīmē, līmē, griež un svītro, taču priekšpēdējā vieta ir priekšā 4 punktus, bet sezonas izskaņa nāk arvien tuvāk. Lai glābtos, janvārī pat tika piesaistīti senie paziņas no Totenhemas laikiem, ko var tulkot arī kā nespēju izmantot teicamās QPR sastāva iestrādes.

Kā vējš skrēja, kā miets – atdūrās. Tā vienā teikumā var raksturot „Liverpool” pēdējo nedēļu noskaņojumu, kas, sākuši spēlēt mazliet veiksmīgāk, sāka jau nedaudz dižoties ar to, līdz ar 0:2 piekāpās „West Bromwich Albion” un apsēdās uz krēsla ar devīto numuru...

Raiens Gigss ir guvis vārtus pilnīgi visās premjerlīgas sezonās, kopumā – 21. 39 gadu vecumā tas ir ļoti cienījams rādītajs, turklāt nav pazīmju, ka viņš grasās mest mieru.

Jāatzīst, ka Lukaša Podoļska sekmes „Arsenal” rindās un Anglijas premjerlīgā kā tādā ir patīkams pārsteigums. Pērn Francs Bekenbauers izteicās, ka Podoļskis nu ir sasniedzis tādu brieduma un meistarības līmeni, ka būtu starp līderiem jebkurā pasaules komandā, un laikam jau tas nav pārspīlējums.

Piecas atbildes

Vai „Manchester United” pārsvars pār tuvāko sekotāju būs pārsniedzis 10 punktus?

Jā, „Manchester United” ir palielinājuši savu atrāvienu līdz 12 punktiem pār tuvāko sekotāju „Manchester City”.

Vai „Everton” būs izdevies noturēt savu līderu kodolu?

Līderu kodols ir saglabāts, bet tagad ir citas lietas, par ko satraukties.

Kāda būs Kaspara Gorkša loma „Reading” turpmākajās spēlēs?

Nekāda.

Vai Luka Modričs atgriezīsies premjerlīgā?

Šī janvāra spekulācija vismaz šoreiz apstiprinājumu neguva.

Kurš klubs janvārī iztērēs visvairāk?
Tie, kam visvairāk arī vajadzēja, - QPR, kuri iztērēja 25,5 miljonus eiro. Visnotaļ pieticīgi premjerlīgas apmēriem.

Pieci jautājumi nākamajām piecām kārtām

Vai Londonas „Arsenal” izrādīs pazīmes tam, ka ir spējīgi arī šosezon finiša spurtā iesprukt starp četrām labākajām komandām?

Vai labāko trijniekā būs kādas izmaiņas?

Vai ar Roberto Mančīni ilgtermiņa līgumu šeihi dosies uz ķemertiņu?

Vai Luiss Holtbijs būs atradis savu vietu „Tottenham Hotspur” rindās, vai arī kļūs par pastāvīgu rezervistu?

Vai QPR skats uz dzīvi būs kļuvis vēl bezcerīgāks, kad līdz premjerlīgas beigām būs atlikušas septiņas kārtas?

     [+] [-]

, 2013-02-13 09:46, pirms 12 gadiem
"būtībā labākā četrinieka aprises 12 kārtas pirms beigām ir diezgan skaidras" nu jau nu jau. 12 kārtas pirms beigām uzņemties un izteikt šādas prognozes par pirmajām 4rām vietām. Com on. Tu laikam pirmo sezonu seko līdz Premjerliegai. Kaut kas skaidrs būs maija pirmajā nedēļā, ne februāra vidū.

     [+] [-]

, 2013-02-16 10:25, pirms 12 gadiem
Arābu līga