2. diena: angļus turpina šokēt vārtsargi
Pasaules futbola čempionāta otrajā dienā jāsāk pierast pie jaunā dzīves ritma - pa trim spēlēm dienā. It kā daudz, jo būs grūti redzēt visu, taču tās ir patīkamas grūtības. Sestdien pirmoreiz uz Dienvidāfrikas skatuves izgāja divas komandas no šī turnīra favorītēm: Argentīna un Anglija. Bija interesanti!
Grieķu vietā vajadzēja būt mums
Bet dienas pirmajā mačā spēlēja Grieķijas izlase, kas priekšsacīkstēs nedaudz apsteidza mūsu valstsvienību. Eiropas valstu futbola līdzjutēji allaž no augšas skatījušies uz izlasēm no Āfrikas un Āzijas, taču vakardienas mačs starp Dienvidkorejas un Grieķijas izlasēm vēlreiz parādīja, ka šo iesīkstējušo stereotipu vajag lauzt. "Nordea" prognožu konkursā biju paredzējis korejiešu uzvaru ar 2:1, un aziāti attaisnoja manu pareģojumu. Dienvidkorejas ātrie futbolisti izskatījās kā sprinteri uz lēnīgo grieķu fona. Parks Džisuns, aizskriedams no grieķu aizsargiem un gūdams otros vārtus, apliecināja, ka "Manchester United" sastāvā nav vienīgi tādēļ, lai vairotu šī Anglijas kluba popularitāti Āzijā.
Grieķu uzbrukumiem pietrūka asuma, un tajos Eiropas zonas priekšsacīkšu rezultatīvākais spēlētājs Teofanis Gekass cīnījās gandrīz vai vienatnē. Šoreiz grieķi nespēlēja Atēnās pret Latviju, un viņiem nepalīdzēja tiesnesis. Bez palīdzības no malas grieķi nespēja izmainīt neveiksmīgi iesāktās spēles gaitu. Atklāti sakot, radās iespaids, ka mūsu futbolisti pret korejiešiem būtu nospēlējuši labāk nekā grieķi. Katrā ziņā mūsējie pārbaudes mačā janvārī pret korejiešiem patiešām izskatījās labāk nekā šodien grieķi.
Mesi pagaidām pieregulē tēmekli
Un tad sekoja Argentīnas izlases iznāciens. Argentīnieši vētraini iesāka maču pret Nigēriju, jau sestajā minūtē aizsargs Gabriels Heince guva vārtus ar galvu, un šķita, ka nākamie vārti dienvidamerikāņiem raksturīgākā stilā - ar kāju - ir vienīgi laika jautājums. Tomēr šajā dienā pasaules labākajam futbolistam Lionelam Mesi bija nedaudz sagrozījies tēmeklis, un viņam nekādi neizdevās ieraidīt bumbu pašā vārtu stūrī, lai nigēriešu vārtsargs nespētu aizsniegties.
Lai arī pirms čempionāta daudz tika runāts par Argentīnas draudīgo uzbrukuma līniju, tā šoreiz bija spiesta samierināties tikai ar vienu precīzu sitienu (nedaudz pietrūka līdz manai prognozei - 2:0). Man nekad nav paticis Karloss Tevess, un uzskatīju, ka abi Mančestras klubi par viņu pārmaksāja. Tevess nepatika arī šodien. Savukārt Iguains no Madrides "Real" vēl nav paspējis iepatikties. Bažas rosināja dažas neprecīzas argentīniešu piespēles vienkāršās situācijās laukuma centrā, kad bumba izripoja aiz sānu līnijas. Spānijas izlase tādas kļūdas nepieļauj nekad! Djego Maradonam kā trenerim vēl ir laiks slīpēt komandas saspēli. Pirmajā mačā viņš paspēja pozitīvi pakašķēties ar ceturto tiesnesi un mazliet paspārdīt bumbu. Paskatīsimies, kā Maradona uzvedīsies laukuma malā, kad Argentīna nokļūs zaudētājas lomā!?
Ātro vārtu tendence
Angļiem spēle pret ASV sākās ar ātri gūtiem vārtiem kapteiņa Stīvena Džerarda izpildījumā. Viņa sitiens izcēla šīs dienas tendenci - visos trīs mačos ātri tika gūti pirmie vārti, kas parādīja, ka komandām spēļu pirmajās minūtēs vairs nav nepieciešama izlūkošana un pretinieka pētīšana. Mūsdienu tehnoloģiju laikmetā tie ir kļuvuši par pirmsspēles mājasdarbiem, tāpēc komandas jau no pirmajām minūtēm zina, kā spēlēs pretinieks un kā jāspēlē pašiem.
Tomēr par šīs spēles galveno notikumu kļuva ASV pussarga Klinta Dempsija rezultatīvais sitiens, kuru pat nevar nosaukt par precīzu. Bumba lidoja gandrīz tieši rokās Robertam Grīnam, bet tikai gandrīz, jo angļu vārtsargs pamanījās iemest bumbu savos vārtos. Angļiem tas kļuva par kārtējo kuriozo vārtu zaudējumu augsta ranga mačos. Pietiek atgādināt kaut vai Deivida Sīmena rupjo kļūdu pēc Ronaldinju soda sitiena 2002. gada pasaules čempionātā vai Pola Robinsona neveiklo kļūmi mačā pret horvātiem ceļā uz 2008. gada Eiropas čempionātu. Grīns noteikti šonakt vēl ilgi nespēs aizmigt, un viņam kādu laiku nevajadzētu lasīt britu presi.
Par angļu problēmām ar vārtsargiem tika rakstīts jau pirms čempionāta. Treneris Fābio Kapello beigās nolēma uzticēties Grīnam, ko varētu nosaukt par kompromisa kandidatūru starp trim vārtsargiem. Deividam Džeimsam augustā paliks 40 gadu, bet 23 gadus vecais Džo Hārts ir aizvadījis tikai trīs mačus izlasē. Grīns ir vidējais starp viņiem gan pēc vecuma, gan pēc aizvadīto spēļu skaita, taču zelta vidusceļš šoreiz nebija labākais.
-3 [+] [-]
+2 [+] [-]
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]
+2 [+] [-]
+8 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
-2 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Domāju, ka Argentīna ar šādu spēli vēlākais pēc 1/4 fināla varēs pasūtīt biļetes uz Buenosairesu.
[+] [-]
starpcitu kad pirms čempja kasiljass norādīja par angļu GK nepieredzi visi rēja lai pats par sevi vispirms uztraucas
[+] [-]
Bet tajā situācijā bija jāsit iekšā, kā jau es rakstīju - Argentīna varēs laist mājās, ja turpinās tā spēlēt.
Domāju, gan ka par GK spāņiem jau nu nav jāuztraucas. Kaut vai ne Jabulani, tur ar raķetēm varētu šaut un Ikers tāpat noķertu.
[+] [-]