Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:459, Did:0, useCase: 3

Roberts Levandovskis - kārtējais FC "Bayern" laupījums

Anatolijs Kreipāns
Anatolijs Kreipāns

Roberts Levandovskis - kārtējais FC "Bayern" laupījums
Kāds būs Roberta Levandovska liktenis Minhenes FC "Bayern"? Laiks rādīs.
Foto: AFP/Scanpix

Viss ir izlemts. Vasarā poļu uzbrucējs Roberts Levandovskis pametīs Dortmundes "Borussia" un pāries uz Minhenes FC "Bayern". Tas jau vairs nav jaunums. Tāds pavērsiens tika gaidīts jau vismaz gadu un tika sagaidīts. FCB vadītāji atkal panāca savu un Levandovskis kļuva par minheniešu kārtējo laupījumu. FCB nav pirmais un pēdējais klubs (ne tikai futbolā), kas aplaupa savus konkurentus. Kurš var nopirkt, tas pērk. Arī laupījumi paši nereti ar prieku par tādiem kļūst, taču ne katram līdz ar to seko tik pat sekmīgs karjeraas turpinājums.

Līdz vasarai vēl tālu, taču jau tagad Vācijā daudzi uzskata, ka Roberts Levandovskis kļūs par tādu uzbrucēju, kāda FC "Bayern" nav bijis, iespējams, kopš "Tautas bombardiera" Gerda Millera ēras. Laiks rādīs. Vēl jau taču komandā ir un paliks Mario Mandžukičs un šajā sakarā jau tiek runāts par jaunu vārtu guvēju triecienpāri, kas satrieks visus pretiniekus. Laiks rādīs. Lieki teikt, ka Levadovskim tas ir jauns izaicinājums. Tāds tas bija arī vairākiem viņa priekštečiem, taču ne visiem karjeras turpinājums FCB rindās kļuva par jaunu virsotni karjerā.

Klaudio Pizaro (nopirkts no Brēmenes "Werder" pirms 2001./2002. gada sezonas par 8,2 miljoniem eiro). Bremenieši atveda Eiropā maz pazīstamu peruānieti, kurš drīz vien pievērsa uzmanību ne tikai Minhenē. Divu sezonu laikā Pizaro guva 29 vārtus, kļuva par vienu no labākajiem uzbrucējiem Bundeslīgā un FC "Bayern" nevarēja noturēties, lai viņu nenopirktu. Tā Mihnenē radās viens no labākajiem uzbrucēju duetiem Bundeslīgas vērturē - brazīlietis Džovanni Elbers (savulaik, starp citu, "nolaupīts" no VfB "Stuttgart", ar kuru tas bija ieguvis Vācijas kausu un guvis 1997. gada sezonā 17 vārtus Bundeslīgā) un peruānietis Klaudio Pizaro. Pirmais solists šajā duetā bija brazīlietis un tāpēc vairāk par 10-11 vārtiem sezonā Pizaro neguva. Uzspēlējis sezonu "Chelsea" un aizvadījis četras labas sezonas "Werder", peruānietis atgriezās FC "Bayern", kur acīmredzot arī beigs spēlētāja karjeru. Te viņš jau ieguva savu ceturto Vācijas čempiona titulu un uzvarēja UEFA Čempionu līgā, te viņš jau šajā sezonā kļuva par labāko vārtu guvēju Bundeslīgas vēsturē starp ārzemju futbolistiem (167 vārti).

Ze Robertu (nopirkts no Leverkūzenes "Bayer 04" pirms 2002./2003. gada sezonas par 12 miljoniem eiro). Brazīlietis ieradās Vācijā no Spānijas, kur nepilnu sezonu bija aizvadījis Madrides "Real" rindās (tika aizdods "Flamengo"), un četros gados kļuva par vienu no labākajiem centra pussargiem Bundeslīgā. Skaidrs, ka tādu "diriģentu" ievajadzējās Minhenei. Ze Robertu kļuva par vienu no veiksmīgākajiem laupījumiem - sešās sezonās FC "Bayern" rindās viņš guva četras dubultuzvaras (čempionu tituls un kauss). Tiesa, pa vidu bija viena sezona "Santos" rindās, taču atgriešanās Minhenē iznāca tāda, it kā Ze Robertyu nekur nebija aizbraucis.

Mihaēls Ballaks (nopirkts no Leverkūzenes "Bayer 04" pirms 2002./2003. gada sezonas par 6 miljoniem eiro). "Farmaceiti" pirms 2003. gada sezonas zaudēja gan Ze Robertu, gan Ballaku. Kuru komplektā ar kuru nopirka - par to vēl var strīdēties, taču Ballaks nekļuva Minhenē par tik mīlētu spēlētāju, kāds viņš bija Leverkūzenē un Vācijas izlasē. Trīs otrās vietas iepriekšējā sezonā (Bundeslīgā, Vācijas kausa izcīņā un Čempionu līgā) padarīja Leverkūzenes komandu par "mūžīgi otro" un Ballaks nemaz neslēpa, ka grib spēlēt komandā, kas ir "mūžīgi pirmā" - proti, Minhenes FC "Bayern". Minhenē Ballaka vēlmi sadzirdēja. Ballaks aizvadīja četras labas sezonas, no sportiskā viedokļa ieguvēji bija gan klubs, gan pats futbolists, taču līdzjutēju sirdis Ballaks neiekaroja, viņš nekļuva par tādu līderi, kādu viņu gribēja redzēt FCB līdzjutēji.

Lusiu (nopirkts no Leverkūzenes "Bayer 04" pirms 2004./2005. gada sezonas par 12 miljoniem eiro). Brazīliešu aizsargs uzkavējās "farmaceitu" rindās nedaudz ilgāk, taču arī viņš galu galā nonāca Minhenē. Piecas sezonas FCB rindās Lusiu bija veiksmīgas, daudzi pat brīnījās, kā Fēliksam Magatam izdodas paciest brazīlieša došanos uzbrukumā, jo tādos gadījumos nevarēja paredzēt, ar ko viss beigsies - ar bumbu pretinieka vai savos vārtos... Lusiu pat kļuva par komandas vicekapteini, kas liecina par viņa autoritāti komandā. Līdzjutējiem Lusiu nereti lika meklēt validolu, taču brazīlieša emocionālā un pašaizliedzīgā spēle nevienu neatstāja vienaldzīgu.

Torstens Fringss (nopirkts no Dortmundes "Borussia" pirms 2004./2005. gada sezonas par 9,25 miljoniem eiro). Vēl viens spēlētājs Karla-Hainca Rummeniges un Ūli Hēnesa "jaunā FC "Bayern"" modelī, taču Fringsam tā arī neizdevās iejusties bavāriešu rindās. Tikai 29 spēles, turklāt tā vairāk bija mocīšanās nevis spēlēšana. Fringss atgriezās "Werder", kur bija spēlējis no 1997. līdz 2002. gadam (pirms Dortmundes) un aizvadīja "muzikantu" komandā sešas sezonas, divreiz iegūdams Vācijas kausu, kļūdams par vicečempionu un iekļūdams UEFA kausa finālā. Galvenais - kļūdams par vienu no komandas svarīgākajiem spēlētājiem. Ne visiem pat ļoti labiem futbolistiem FCB ir īstā komanda...

Valerjēns Ismaēls (nopirkts no Brēmenes "Werder" pirms 2005./2006. gada sezonas par 8,5 miljoniem eiro). Francūzis nokļuva Bundeslīgā no "Strasbourg" un "Werder" rindās kļuva gan par Vācijas čempionu, gan ieguva kausu. Ismaēla pirkšana tiek uzskatīta par FCB gājienu, lai novājinātu konkurentu nevis lai pastiprinātu pašu sastāvu, ko tālākie notikumi arī apliecināja. Debijas spēlē FCB rindās Ismaēls nopelnīja sarkano kartīti, kas viņam kļuva par simbolisku stopsignālu... Ismaēls ar FCB kļuva par čempionu, divreiz ieguva kausu, taču pavisam divās sezonās piedalījās tikai 31 spēlē (visos oficiālajos turnīros) un likumsakarigi devās prom (uz "Hannover 96").

Miroslavs Kloze (nopirkts no Brēmenes "Werder" pirms 2007./2008. gada sezonas par 15 miljoniem eiro). Bundeslīgas un 2006. gada Pasaules kausa izcīņas labākais vārtu guvējs pats ļoti gribēja nokļūt FC "Bayern" un kļuva par masvieda iepirkuma sastāvdaļu - kopā ar Miro tika nopirkti arī Franks Riberī un Luka Toni, bet pavisam par jauniem spēlētājiem FCB izdeva rekordlielu summu (70 miljonus eiro). Kloze neieguva tik daudz spēles laika un tik lielu brīvību, pie kā bija pieradis iepriekšējos klubos, taču par neveiksmīgu viņa pāreju uz FCB nedrīkst saukt - 24 vārti 98 spēlēs, divi čempiona tituli, Čempionu līgas fināls, divreiz iegūts Vācijas kauss. To, ko neiesita Minhenes kluba rindās, to Miro ar uzviju iesita Vācijas izlases kreklā.

Mario Gomess (nopirkts no VfB "Stuttgart" pirms 2009./2010. gada sezonas par 30 miljoniem eiro). 2007. gadā Štutgartes klubs piekto un līdz šim pēdējo reizi kļuva par Vācijas čempionu, savukārt Mario Gomess tika atzīts par Vācijas gada futbolistu. Štutgartē labi saprata, ka Gomess ilgi nepaliks, taču vēl uz divām sezonām viņu izdevās saglabāt. Kas zina - varbūt Gomesam vajadzēja aiziet jau 2007. gadā... 2011. gadā - jau FCB rindās - Gomess kļuva par Bundeslīgas labāko vārtu guvēju (28) un likās, ka viņu Bavārijā arī turpmāk gaida saulainas dienas, taču tad tika nopirkts vēl viens Mario - Mandžukičs no Horvātijas... Abiem Mario vietas sastāvā neatradās. Aziet nācās Gomesam (uz "Fiorentina", kur viņš ļoti labi sāka - 2 vārti 3 spēlēs, taču tad guva ceļa traumu un joprojām nespēlē).

Manuels Noijers (nopirkts no Gelzenkirhenes "Schalke 04" pirms 2011./2012. gada sezonas par 22 miljoniem eiro). Minhenieši diezgan ilgi un spītīgi centās paši savā klubā izaudzināt komandas līmenim atbilstošu vārtsargu, bet tad nolēma tomēr nopirkt to konkurentu nometnē. Lieki teikt, ka starp Bundeslīgas vārtsargiem viskārotākais kumoss bija Manuels Noijers, kuram arī pašam bija vēlme pāriet uz spēcīgāku komandu. FCB vārtos Noijeram ir mazāk darba nekā bija "Schalke 04", taču viņam bija liels nopelns, ka pagājušajā sezonā minhenieši paņēma visas trofejas, kādas vien varēja paņemt (zaudēts tikai Vācijas Superkausa izcīņā, taču tas jau drīzāk pieder šai sezonai). Arī Vācijas izlases rindās viņš ir tik pat stabils pirmais numurs.

Mario Gēce (nopirkts no Dortmundes "Borussia" pirms 2013./2014. gada sezonas par 37 miljoniem eiro). Ziņa par Gēces pāreju uz FC "Bayern" pagājušās sezonas otrajā pusē izraisīja Vācijā īstu šoku. Ja pirms tam Dortmundē viņa spēļu kreklus valkāja gandrīz vai puse no Dortmundes iedzīvotājiem, tad pēc sensacionālās ziņas viņa kreklus dedzināja vai tina ap grīdas slotu... Uztraucoties par nekārtībām, Dortmundes kluba vadība lūdza līdzjutējus būt iecietīgākiem gan pirms Čempionu līgas fināla, kurā tikās FC "Bayern" un "Borussia" vēl ar Gēci sastāvā, gan pirms abu komandu pirmās tikšanās jaunajā sezonu ar Gēci jau minheniešu rindās. Traumas dēļ viens no savas paaudzes talantīgākajiem vācu futbolistiem vēl nav paspējis sevi FC "Bayern" rindās pa īstam izpaust, tā ka par viņa pāriešanas lietderību vēl ir pāragri runāt.

Roberts Levadovskis (pāries no Dortmundes "Borussia" pirms 2014./2015. gada sezonas par velti). polis lūdz atlasit viņu jau pagājušajā vasarā, taču Dortmundē par to negribēja dzirdēt. Levandovskis apliecināja sevi kā štu profesionāli, teicami aizvadot "Borussia" rindās šīs sezonas pirmo pusi, un nav šaubu, ka tāpat viņš centīsies spēlēt līdz sezonas beigām. Vasarā polim beidzas līgums ar "Borussia" un uz FCB viņš pāries par velti. Dortmunde zaudēja vismaz pārdesmit miljonus eiro, kaut gan labi saprata - noturēt Levandovski vēl ilgāk nav variantu.

     [+] [-]

, 2014-01-07 17:09, pirms 11 gadiem
speciālists var nokomentēt, kāds tas iemesls, kapēc vienkārši viņu kādam nepārdeva - pašam spēlētājam teikšana vai kādas juridiskas nianses? Savādāk padumji izskatās Dortmundes noskatīšanās uz to no malas?

     [+] [-]

, 2014-01-09 13:53, pirms 11 gadiem
Tomēr Bayern ir viens no retajiem TOP klubiem, kas ir spējīgs izaudzināt pats savus spēlētājus kā Lāms, Švainstaigers, Kross, Millers un citi, nevis tikai iepirkt leģionārus - turklāt klubs nepieder ārābu šeihiem vai krievu miljardierm, kas klubus uzskata par spēlmantiņām. Ja paskatās uz, piemēram, Chelsea un Arsenal, PSG vai Inter vispār neviena sava kluba audzēkņa