21. diena: žēl, ka Latvijā nav kā Nigērijā
1. jūlijs bija otrā brīvdiena pasaules futbola čempionātā. Eksperti un līdzjutēji varēja spriedelēt par komandu izredzēm gaidāmajos ceturtdaļfinālos, taču pienāca arī ziņas par politiķu nevēlamo iesaistīšanos futbolā.
Starptautiskā Futbola federācija (FIFA) allaž ir deklarējusi, ka nacionālo futbola federāciju darbību nedrīkst ietekmēt attiecīgās valsts vadītāji. Tā nav FIFA rekomendācija, bet gan stingrs noteikums, kura neievērošanas gadījumā tiek apturēta attiecīgās federācijas darbība starptautiskajā līmenī. Vissmagākais sods ir visu vecumu izlašu un klubu izslēgšana no starptautisko spēļu aprites.
Nigērijas prezidents Gudlaks Džonatans uzskatīja, ka nigērieši piedzīvojuši fiasko šajā pasaules čempionātā (grupas turnīrā - viens neizšķirts un divi zaudējumi), tāpēc pavēstīja, ka Nigērijas nacionālā izlase turpmākajos divos gados nekur nespēlēs. FIFA amatvīri sākumā draudīgi pakratīja ar pirkstu neiecietīgajam prezidentam, bet pēc tam noteica, ka 48 stundu laikā šis lēmums ir jāatceļ. Par izlasi atbild federācija, nevis valsts vadītājs!
Arī Francijā pēc izlases kaunpilnās izstāšanās valdības vīri nolēma tikt skaidrībā ar to, kas notiek Francijas futbola saimniecībā. Francijas prezidents Nikolā Sarkozī tikās ar francūžu zvaigzni Tjerī Anrī, bet Francijas parlaments "uz tepiķa" izsauca izlases galveno treneri Raimonu Domeneku un Francijas Futbola federācijas prezidentu Žanu Pjēru Eskaletu. FIFA turēja roku uz notikumu pulsa arī šajā gadījumā, jo jau pirms "galvas mazgāšanas" trenerim un federācijas vadītājam paziņoja, ka Francijas valdība nedrīkst iejaukties vietējās futbola federācijas lietās. Konflikts starp FIFA un Franciju pa īstam nenobrieda tāpēc, ka Eskalets sabiedrības spiediena rezultātā atkāpās no sava amata.
Un vēl jau nav skaidrs, kā uz komandas trim zaudējumiem reaģēs Korejas TDR vadība. Pēc zaudējuma 1966. gada pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā futbolisti tika aizsūtīti uz koncentrācijas nometni. Tagad runā, ka pēc piedzīvotajiem zaudējumiem viņiem draud nokļūšana ogļraču šahtās. Pagaidām līdz FIFA amatvīriem nav nonākušas nekādas ziņas par Dienvidāfrikā pabijušo korejiešu represijām. Jāpiebilst, ka FIFA ne tikai draud ar sankciju pielietošanu, bet reizēm arī tās pielieto - pēdējos gados šādā nežēlastībā ir kritusi Irāna, Peru, Kenija...
Kāpēc gan tā jācīnās, nonākot līdz FIFA sankcijām? Vienkārši futbols daudzviet ir kaut kas vairāk nekā vienkārši sporta veids. Skumji, ka Latvijā valdības vīri pa īstam saprot futbola nozīmi vienīgi lielo uzvaru brīžos un aicina trenerus, futbolistus uz pieņemšanu vienīgi pēc iekļūšanas Eiropas čempionāta finālturnīrā. Pārējā laikā - lai tie futbola dzīves vadītāji paši risina savus jautājumus, bet mēs netraucēsim un arī nepalīdzēsim! Protams, Nigērijas valsts prezidents rīkojās diktatora stilā, un nav iedomājams, ka kaut ko līdzīgu varētu izdarīt Valdis Zatlers. Tomēr no nigēriešiem, tāpat kā no daudzu citu tautību pārstāvjiem, Latvijā varētu pamācīties, kas patiesībā ir futbols.
+3 [+] [-]
bet nu par Korejas TDR murgs kaut kāds. es būtu pasūtijis visu izlasi un PČ un pa nakti aizmucis prom...
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]