Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:229, Did:0, useCase: 0

IZM: svarcēlāji naudas balvas ir pelnījuši, pieteikumus virzīs izskatīšanai

Andrejs Siliņš

IZM: svarcēlāji naudas balvas ir pelnījuši, pieteikumus virzīs izskatīšanai
Artūrs Plēsnieks
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze, f64

Atsaucoties uz publiskajā telpā izskanējušo informāciju par naudas balvu piešķiršanu svarcēlājiem Artūram Plēsniekam un Rebekai Kohai, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) uzsver, neskatoties uz to, ka Latvijas Svarcelšanas federācijas (LSF) un Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) pieteikumi par naudas balvas pieprasījumu iesniegti neatbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, ministrija pieteikumus virzīs izskatīšanai Latvijas Nacionālajā sporta padomē (LNSP). IZM pieprasīs arī skaidrojumus no organizācijām.

Vienlaikus IZM norāda, ka minētie LSF un LOK pieteikumi „nebūtu virzāmi” izskatīšanai padomē, jo neatbilst normatīvajos aktos noteiktajām prasībām. Proti, sportistus naudas balvas saņemšanai var virzīt oficiāli atzītā sporta federācija, šajā gadījumā Latvijas Svarcelšanas klubu apvienība (LSKA), kura pieteikumu sportistu premēšanai šobrīd iesniegusi nav.
IZM uzskata, ka sportisti ir pelnījuši naudas balvas par augstajiem starptautiskajiem sasniegumiem.

Attiecīgi ministrija no abām organizācijām pieprasīs skaidrojumu par to, kāpēc pieteikumu iesniegusi nevis oficiāli atzītā sporta federācija, kā to paredz normatīvais regulējums, bet gan alternatīvā biedrība. IZM pieļauj, ka radušās situācijas pamatā ir organizāciju savstarpējās nesaskaņas.

Pēc skaidrojumu saņemšanas pieteikumus paredzēts nodot izskatīšanai LNSP, kura varēs atsevišķi izvērtēt konkrēto gadījumu un tālāk lemt par naudas balvu piešķiršanu.

Informāciju sagatavoja
Izglītības un zinātnes ministrijas
Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļa

     [+] [-]

, 2013-10-31 12:10, pirms 7 gadiem
Jā viss ir loģiski, bet varbūt beidzot IzM tiešām pieliks punktu šim absurdam, pēc būtības izvērtēs, kas ko dara un nedara Latvijas svarcelšanā un sadalīs pienākumus arī pēc būtības??
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja