O'Salivans nokārto formalitātes
2008. gada pasaules čempionāta snūkerā pusfinālā vietu nodrošinājis Ronijs O'Salivans, ceturtdaļfinālā ar rezultātu 13:7 liekot kapitulēt šī čempionāta pagaidām lielākā pārsteiguma autoram Liangam Venbo.
Ķīnas pārstāvis Liangs, kurš iepriekšējās čempionāta kārtās bija ticis galā ar Kenu Dohertiju un Džo Sveilu, ceturtdaļfināla pirmajā sesijā ar O'Salivanu spēlēja kā līdzīgs ar līdzīgu. Tiesa, pēcāk lielisku sesiju aizvadīja O'Salivans un Lianga izredzes uz vēl viena pārsteiguma sagādāšanu saruka, un pirms trešā cēliena viņš bija nonācis zaudētājos ar 5:11.
Liangs gan vēl nebija metis plinti krūmos un arī trešajā spēļu sesijā pret spēli attiecās nopietni, un divus no freimiem viņam arī izdevās noslēgt savā labā. Maču glābt, protams, bija mazliet par vēlu...
Liangs pēc zaudējuma nebija īpaši sarūgtināts: "Šis bija mans pirmais pasaules čempionāts, un man bija tas gods spēlēt pret Roniju O'Salivanu. Viņš noteikti ir labākais spēlētājs pasaulē. Ar sasniegto varu būt apmierināts, jo uz ko tādu iepriekš nebiju cerējis."
"Otrajā spēļu sesijā mazliet nervozēju, tāpēc nespēju vairs nospēlēt tik labi," turpina Liangs. "Man vēl ir daudz ko mācīties, it īpaši spēlē no aizsardzības."
Savukārt O'Salivans, kurš pēdējā sesijā arī neparādīja labāko spēli, atzina, ka tas bijis steigas iespaidā: "Gribējās ātrāk pabeigt spēli, tāpēc netrāpīju dažas bumbas. Bet svarīgākais, ka tomēr spēju saglabāt stabilitāti. Varbūt mana spēle nav tik spoža, bet tomēr tā ir labā līmenī."
"Būs aizraujoši spēlēt pusfinālā pret Stīvenu (Hendriju). Viņš ir labs spēlētājs, un mani nemaz nepārsteidz fakts, ka viņš šeit ticis tik tālu," tā par savu nākamo pretinieku izsakās O'Salivans.
Nekādas prognozes par iespējamo pusfinālspēles iznākumu O'Salivans gan neizteica: "Es nekad nevienā mačā ne uz ko neceru, es vienkārši spēlēju. Galvenais ir tas, ka esmu šeit un gūstu prieku no spēles."
2007./08. gada sezonas "Main Tour".
2008. gada pasaules čempionāts snūkerā.
Rezultāti (ceturtdaļfināls)
Ronijs O'Salivans – Liangs Venbo 13:7
[+] [-]
[+] [-]
bet visu cienju Ronijam... dzeks ar labu speles un humora sajutu
[+] [-]
[+] [-]
Šogad vairs tā nav un tā nebūs arī nākošajās sezonās vairs. Pietiek ar to, lai labā formā būtu tādi spēlētāji kā Selby, Merfijs un Higgins un tad vairs Salivana izredzes ir 50/50.
Salivans ir tāds ja viņam aiziet vai pretinieks pieļauj kļūdas un viņu respektē tad viņš var salikt tiešām visus, bet ja pretinieks ir labā formā un nebaidās no Salivana tad nu viņš vairs nav tik nepārspējams.
[+] [-]
Arī Liangs nospēlēja ļoti labi... klausoties kaa Krievu komentaatori (pa Eurosport) gvelž, ka Liangs tur kko neiespējamu kruķī, pa to laiku šis ņem un tā arī iesit... un pēc tam šie spriež, kā lai pret tādiem gājieniem/sitieniem attiecas...
Liangs, kaa speeleetajs piesaista ar to, ka viņš tikai uzbrūk, un dara to visdažādākajos veidos.
Ar ko snūkers ir īpašs ? ar to ka nevisiem pietiek tik daudz mērķtiecības, lai pie galda trenētos/dzenātu bumbiņas pa neskaitāmām stundām dienām, jo nav tas tik viegli - bumbinjas mazas (saliidzinot ar biljardu), galds milziigs (saliidzinot ar biljardu )
[+] [-]
Nu ir jau arī jāņem vērā 2 veida pool - ir pool 8 un pool 9. Ja paskatamies uz to pašu pool 9, ja tu nemāki iegriezt, taisīt vintus un ar katru sitienu nedomā jau par nākošo sitienu un par izeju tad tur nav nemaz ko spēlēt.
Piekrītu 9ball, ka pēc sarežģītības ir:
1. Snookers
2. pool 9
3. pool 8
P.S. neņēmu vērā krievu biljardu.
+1 [+] [-]
Vispār tur viss ir pilnīgi savādāks, tikai fakts, ka ir bumbas galds un kāts.
Ja kādam liekās, ka labi māk pūlu, ja pienāks pie snookera galda, neko nevarēs.
+1 [+] [-]
Interesantākais ir tad, kad čaļi atspēlējas, sāk taisīt snookerus un mēģina neizskaidrojamos veidos no šis situācijas iziet.
Un tas kāreiz Salivanam galīgi neiet pie sirds, ne snookeru taisīšana ne tikšana ārā, un ja viņam slikts garīgais tad viņš vienkārši var kautkur uz labu laimi uzšķelt- tas nav diez ko forši.
[+] [-]
[+] [-]
Nu es ar spēlēju pool 8 un tomēr apgalvošu ka pool 9 ir grūtāks, jo ja paskatās pool 9 tu iesit bumbu un tev nākamā bumba ir tikai viena. tāpēc sanāk ka ir tikai viens variants uz kuru bumbu tev jāiziet pēc sitiena.
Ja paskatamies pool 8 tad tomēr iesitot bumbu tev vēl paliek 1 - 6 bumbas uz kurām var iziet, līdz ar to tev paliek 1 - 6 varianti vēl. Tāpēc domāju ka tomēr visvieglāk ir sākt ar pool 8.
Vienīgi, ka pool 9 jau parasti tiek spēlēti uz mazākiem galdiem kā pool 8 un dažreiz arī luzas ir platākas.
[+] [-]
Tā jau gluži nav tiešām. Ja tu labi spēlē pool un ja pieej pirmoreizi pie snookera galda, tu tomēr saproti visus kā teikt fizikas likumus kā sist pa bumbu utt. Un domāju ka labs poolists tomēr ir jau uzreiz vidēji labs snookerists.