Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2988, Did:0, useCase: 3

Izcilos laika apstākļos sākusies jaunā LVM MTB un Gravel Veloseriāla sezona

Toms Markss
Toms Markss

Izcilos laika apstākļos sākusies jaunā LVM MTB un Gravel Veloseriāla sezona
Alekss Krasts (otrajā pozīcijā) finišā pārspēja Kristeru Ansonu.

Foto: Ģirts Kehris

Svētdien ar Latvijas riteņbraukšanas klasiku Cēsis – Valmiera startējusi jaunā Latvijas valsts mežu (LVM) MTB un Gravel Veloseriāla sezona. Lieliski sagatavotā trasē “Toyota Gravel” braucienā uzvaras laurus plūca Alekss Krasts un Renāte Rodionova. “Lielbāta” MTB distancē tikmēr nepārspēti palika – Ģirts Cirvelis un Kate Skujiņa.

Saulei spoži spīdot, svētdien Cēsis un Valmieru pārņēma liels skaits riteņbraucēju no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, lai atklātu 2024. gada LVM MTB un Gravel Veloseriāla jauno sezonu. Pirms startiem braucēju vidū bija valdāms manāms pozitīvs satraukums par jauno sezonu. Laika apstākļi organizatoriem bija liels palīgs, lai sagatavotu patiesi kvalitatīvas un interesantas trase.

Posma īpašais viesis bija šobrīd Baltijas valstu vadošais šosejas riteņbraucējs, “Strade Bianche” Pasaules tūres velobrauciena otrās vietas ieguvējs Toms Skujiņš. Carnikavietis bija ieradies kopā ar savu sievu un mazo meitu, kura aizvadīja savas dzīves pirmās sacensības, piedaloties “Maxima” bērnu braucienā. Skujiņš pasniedza diplomus mazākajiem pedāļu minējus un medaļas citu braucienu godalgoto vietu ieguvējiem.

“Toyota Gravel” distancē, kas bija 80,2 kilometru gara un veda pamatā pa dažāda platuma grants seguma ceļiem, “odziņa” bija smilšu vanna trases otrajā pusē, kur liela daļa dalībnieku bija spiesti uz neilgu laiku šo posmu pievarēt skriešus. Jau pirmajos kilometros no sekotājiem atrāvās “Voltas Tartu 2024” latviešu riteņbraucējs Alekss Krasts un “ZZK AP Print” vienības pārstāvis Kristers Ansons.

Abi sekmīgi sastrādājās un vidusdaļā atradās vairāk nekā 3 minūšu vadībā. Pēdējos kilometros jau sākās aktīva taktiskā cīņa. Finiša kalnā kā pirmais iebrauca Krasts, kurš arī vadību nosargāja un izcīnīja savu pirmo uzvaru Gravel riteņbraukšanā. Trasē ogrēnietis pavadīja 2 stundas 9 minūtes un 1 sekundi. Nepilnu sekundi viņam zaudēja Ansons. Tikmēr TOP3 noslēdza Igaunijas riteņbraucējs Tāvī Kannimaē (+00:07:16). TOP6 iekļuva arī – cēsinieks Kaspars Serģis, siguldietis Raivis Ritums (abi “Giant&Liv team Latvia”) un Sandijs Kļaviņš (“Ogres Velokomanda”).

Dāmu konkurencē spraigā cīņā ar igaunieti Janiku Uibokandu uzvaru svinēja jaudīgā “ĀdažiVelo” pārstāve Renāte Rodionova (02:31:24). Uibokanda viņai zaudēja 18 sekundes. TOP3 noslēdza “RRS” sportiste Laura Belohvoščika (+00:03:05). Sacensību apritē ar ceturto vietu atgriezās arī titulētā Katrīna Jaunslaviete-Kipure.

Komandu vērtējumā pirmo vietu izcīnīja “ZZK AP Print”, kam sekoja “Giant & Liv team Latvia” un “Dako Ziemeļvidzeme” vienības.

“Lielbāta MTB” distances garums pirmajā posmā sasniedza 43,8 kilometrus. Trases sākumā riteņbraucēji veica goda apli pa Cēsu pilsētas ielām. Aplī izveidotajā “Maxima” starpfinišā uzvarēja Ģirts Cirvelis. Trases sākuma daļā vadību uzņēmās Pļaviņu komandas “Skanste Virši” pārstāvis Deins Kaņepējs. Vēlāk viņam pievienojās piecu braucēju grupa ar visiem galvenajiem favorītiem tajā. Šajā kompānijā brauca brāļi Rainers un Nauris Zviedri, Ģirts Cirevlis, jaunais Alvils Pētersons un pieredzes bagātais Gints Jakovels.

Trases otrajā pusē līderi sadalījās. Vadību ieguva Cirvelis un Jakovels, kurus brāļi Zviedri līdz finišam nepanāca. Spraigā finiša spurtā uzvarēja Ģirts Cirvelis (“Roadex”), bet “Veloprofs.lv/ Trek” pārstāvim Jakovelam otrā vieta. Uzvarētājs trasē pavadīja 1 stundu 21 minūti un 13 sekundes. TOP 3 noslēdza Rainers Zviedris (“Dako Ziemeļvidzeme”), kuru no Cirveļa šķīra 20 sekundes. TOP6 vietas izkaroja arī Nauris Zviedris, Alvils Pētersons un Deinis Kaņepējs.

Sieviešu konkurencē ļoti pārliecinoši uzvarēja jaunā Kate Skujiņa (“RRS”), kura finišu sasniedza pēc 1 stundas 32 minūtēm un 8 sekundēm. Otrā vieta Anitai Antonei (“Giant & Liv team Latvia”). Viņu no uzvarētājas šķīra 1 minūte un 52 sekundes. Trijnieku noslēdza Amanda Reilija Zariņa no Baldones RN (+00:01:57). Komandu vērtējumā pirmie “Dako Ziemeļvidzeme”, sekoja velo klubs “Sigulda” un “Skanste/ Virši”.

“Mammadaba” Veselības braucienā nesteidzīgi dabas baudītāji un azartiski jaunie braucēji veica 32,9 kilometru garu distanci. U14 zēnu grupā ļoti pārliecinoši nepārspēts bija Valts Skujiņš no “Wess Motors”. Viņš tuvāko sekotāju Mārtiņu Ici pārspēja par vairāk nekā 4 minūtēm. Trešo vietu šajā grupā ieguva ķekavnieks Raimonds Pilenieks. Šajā pat grupā meitenēm pirmā bija “Latvian Cycling girls” braucēja Samanta Roziņa, kurai sekoja Lote Lange un Lelde Gredzena. U12 vecuma grupās tikmēr triumfus guva Eduards Eihmanis un Šarlote Kļumele.

Azartiskā gaisotnē aizritēja arī “Maxima” bērnu braucieni. Sezonas turpinājums gaidāms jau 12. maijā ar posmu Siguldā.

LVM MTB/ Gravel Velomaratona sezonas kalendārs:

28. aprīlis: Cēsis – Valmiera
12. maijs: Sigulda
8. jūnijs: Valka/ Valga
30. jūnijs: Smiltene
14. jūlijs: Lācītes
22. septembris: Ogre

Izmantotie resursi:
lrf.lv

     [+] [-]

, 2024-04-29 16:37, pirms 2 mēnešiem
Kurā startē spēcīgāki sportisti Vivus MTB vai šajā seriālā?

     [+] [-]

, 2024-04-29 17:42, pirms 2 mēnešiem
MTB kategorijā vairāk spēcīgo ir Vivus