Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:365, Did:0, useCase: 3

Kātiņš: ''Stūriška jau tagad varētu cīnīties BMX elites grupas finālā''

Kristiāns Dilāns
Kristiāns Dilāns

Kātiņš: ''Stūriška jau tagad varētu cīnīties BMX elites grupas finālā''
Veronika Stūriška kopā ar treneri Ģirtu Kātiņu

BMX riteņbraucējaa Veronika Stūriška jau tagad varētu cīnīties BMX elites grupas finālā, savu audzēkni sarunā ar ziņu aģentūru LETA raksturo viņas treneris Ģirts Kātiņš.

Kātiņš, kurš ir arī Latvijas BMX sieviešu izlases galvenais treneris, uzsver, ka sportiste turpina progresēt fiziski un tehniski un "šogad ir daudz labāka nekā iepriekšējā gadā".

"Ja viss izdosies, viņa būs viena no pasaules labākajām braucējām. Viņa jau tagad varētu cīnīties elites grupas finālā," saka treneris.

Viņš atgādina, ka Stūriška oktobra sākumā BMX Pasaules kausa sacensībās Kolumbijas galvaspilsētā Bogotā, izcīnot trešo panākumu trijos posmos, finālā apli veica visātrāk no visām dalībniecēm, arī ātrāk nekā pasaules ranga līdere nīderlandiete Laura Smuldersa elites grupā.

Tāpat jūnija beigās Valmierā Latvijas sportiste pēdējā Eiropas kausa posmā kopējā elites, U-23 un junioru braucēju konkurencē apsteidza Tokijas olimpisko spēļu bronzas laureāti Lauras māsu Merelu Smuldersu.

Treneris uzsver, ka "Stūriškai ir milzīgs potenciāls un mērķtiecība, neatlaidība ikdienā un darbā". Vaicāts par viņas spēcīgajām pusēm trasē, Kātiņš atbild, ka "vājās puses pat nevaru nosaukt".

Kātiņš uzsver sportistes teicamo tehnisko sagatavotību, kā arī ātro domāšanu trasē.

Pagaidām netiek forsēts ar sacensību skaitu.

"Uzsvaru liekam uz galvenajām sacensībām. Rezultāti pierāda, ka ejam pareizajā virzienā," viņš saka un bilst, ka Stūriška arī Eiropas kausu izcīņā U-14 un U-15 grupās būtu bijusi līdere, taču tādā gadījumā varbūt tagad viņa jau būtu psiholoģiski nogurusi no daudzajām sacensībām.

Šogad ir rasta iespēja trenerim pavadīt audzēkni visās BMX sacensībās, kam bija liela nozīme panākumu kaldināšanā, par piemēru minot arī Latvijas elites grupas braucēju Vinetu Pētersoni. Pirms olimpiskajām spēlēm pietrūka finanšu, lai Kātiņš varētu braukāt viņai līdzi, bet šogad ar trenera līdzdalību Pētersone izcīnīja desmito vietu pasaulē un ceturto - Eiropā.

Kātiņš uzsver audzēknes toleranci un ir gandrīz simtprocentīgi pārliecināts, ka viņa nepiedzīvos zvaigžņu slimību.

14 gados Stūriška pasaules čempionātā izcīnīja piekto un Eiropas meistarsacīkstēs - trešo vietu, bet iepriekšējā gadā viņa 16 gadu vecumā uzvarēja savas grupas Eiropas čempionātā.

Šosezon Latvijas sportiste U-23 grupā uzvarēja trijos Pasaules kausa Bogotas posmos, pēdējā ierindojoties otrajā vietā. Viņa šajā vecuma grupā triumfēja arī Pasaules kausa kopvērtējumā, bet junioru grupā pasaules čempionātā finišēja otrā un pasaules rangā finišēja pirmā.

Izmantotie resursi:
LETA

  +1 [+] [-]

, 2022-10-24 16:56, pirms 3 mēnešiem
Paskatoties pēdējo četru posmu rezultātus Kolumbijā, viņas laiki tiešām ir top6, ja ne top3 līmenī starp elites braucējām. Jāņem vērā, ka viņai ir vēl vairāki gadi priekšā juniorēs. Atliek slīpēt talanu un atlasīties uz OS.

https://www.uci.org/competition-hub...

     [+] [-]

, 2022-10-25 08:28, pirms 3 mēnešiem
Diskusiju virzītājs Edgars rakstīja: Paskatoties pēdējo četru posmu rezultātus Kolumbijā, viņas laiki tiešām ir top6, ja ne top3 līmenī starp elites braucējām. Jāņem vērā, ka viņai ir vēl vairāki gadi priekšā juniorēs. Atliek slīpēt talanu un atlasīties uz OS.

https://www.uci.org/competition-hub/2022-uci-bmx-racing-world-cup/5AHrSaCC7kP5bVlDAmMOtQ?tab=races-results
Lai par to spriestu,vispirms ,vajadzētu nokļūt uz elitas sacensībām!

     [+] [-]

, 2022-10-25 09:24, pirms 3 mēnešiem
aizermans rakstīja: Lai par to spriestu,vispirms ,vajadzētu nokļūt uz elitas sacensībām!
protams, nevar zināt kā ietu kontakta cīņā, bet apļa laiki ir līmenī.