Hansons trīsdesmitniekā EJOF puišu grupas brauciena sacensībās

Latvijas jaunais šosejas riteņbraucējs Ričards Hansons ceturtdien Ziemeļmaķedonijā izcīnīja 29. vietu 96 dalībnieku konkurencē Eiropas Jaunatnes olimpiskā festivāla šosejas riteņbraukšanas grupas brauciena sacensībās puišiem, būdams otrs ātrākais no Baltijas valstu sportistiem.
Spēcīgā svelmē, pie kuras Latvijas sportisti pamazām sāka pierast, ceturtdien noslēdzās riteņbraukšanas sacensības. Pēc Latvijai ļoti sekmīgā meiteņu starta, kurā Kate Ketrīna Skujiņa izcīnīja septīto vietu, sekoja puišu grupas brauciens. Starp 96 dalībniekiem startēja arī trīs Latvijas pārstāvji – Ričards Hansons, Kristers Bruno Štrauhmanis un Rūdolfs Šulcs. Lielākā pieredze bija Hansonam, kurš pirms divām nedēļām izcīnīja otro vietu vietēja mēroga sacensībās Beļģijā.
Puiši sacentās nedaudz vairāk nekā 60 kilometru garā distancē, kas, līdzīgi kā meitenēm, veda pa vienu un to pašu ceļu turp un atpakaļ. Atšķirībā no meitenēm, puišus sacensību tālākajā daļā sagaidīja arī nopietnāks kāpums. Latvijas sportisti centās turēties grupas vidusdaļā, taču ne vienmēr tas visiem izdevās.
Trenera Viestura Lukševica uzdevums Rūdolfam Šulcam un Kristeram Bruno Štrauhmanim bija reaģēt uz atrāvienu mēģinājumiem. Lai gan abi centās, tas neizdevās – viņi zaudēja kontaktu ar pamatgrupu pēc tam, kad palika aiz kritieniem, kuros paši gan necieta. Tikmēr Hansons stabili turējās vadošajā peletonā.
Izšķirošs bija pēdējos desmit kilometros izveidojies astoņu braucēju atrāviens, kurā Hansons neiekļuva. Atrāviens izturēja līdz finišam, un uzvaru svinēja Austrijas riteņbraucējs Niklass Vīsmaijers. Hansonam sacensību izskaņā nācās sabremzēties kritiena dēļ, kas notika viņam priekšā, taču viņš ātri atguva pozīcijas. Spraigā finiša spurtā Hansons izcīnīja 29. vietu (20. vietu no grupas). No uzvarētāja viņš atpalika 20 sekundes. Kristers Bruno Štrauhmanis ierindojās 70. vietā, bet Rūdolfs Šulcs – 85. pozīcijā.
Iepriekš informējām, ka Latvijas jaunā šosejas riteņbraucēja Kate Ketrīna Skujiņa Ziemeļmaķedonijā notiekošajās Eiropas Jaunatnes olimpiskā festivāla šosejas riteņbraukšanas grupas brauciena sacensībās teicami nostartēja un izcīnīja septīto vietu 85 dalībnieču konkurencē.
Līdz ar šīm sacensībām noslēdzās Latvijas riteņbraucēju starts EYOF. Labākie rezultāti bija Kates Ketrīnas Skujiņas septītā vieta grupas braucienā un Alvja Pivora desmitā vieta tajā pašā disciplīnā.
Par sportistiem norises vietā rūpējās treneri – Viesturs Lukševics, Raivis Belohvoščiks, Armands Pivors, velomeistars Raivis Jansons un Latvijas Olimpiskās vienības ārste Valērija Raubiško.
Izmantotie resursi:
Latvijas Riteņbraukšanas federācija