Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 3

Skujiuņš un Karbonāri startē slavenajā Ļjēžas – Batoņas – Ljēžas velobraucienā

Toms Markss
Toms Markss

Skujiuņš un Karbonāri startē slavenajā Ļjēžas – Batoņas – Ljēžas velobraucienā
Toms Skujiņš
Foto: Getty Images

Nedēļas centrālais notikums Pasaules šosejas riteņbraukšanā ir klāt. Beļģijā norisinās vēsturiskais “Liege – Bastogne – Liege” velobrauciens. Dalībnieku vidū redzēsim arī Tomu Skujiņu un Anastaiju Karbonāri. Tiešraide kanālā Eurosport.

Vīriem šīs ir Pasaulē senākās viendienu sacensības, šogad norisinoties jau 110. reizi. Ļjēžā startējošais un finišējušais velobrauciens ir arī ceturtais no kopumā pieciem riteņbraukšanas monumentiem.

Šis rīts Ļjēžas apkaimē ir atnācis ar sniegu un neierasti lielu aukstumu, Dienas gaitā gan iesils līdz +10 grādiem.

Starp 175 vīriem šodien uz starta redzēsim visos līdzšinējos startos UCI punktus ieguvušo “Lild – Trek” Latvija riteņbraucēju Tomu Skujiņu. Viņš būs viens no savas vienības vadošajiem braucējiem. Izvirzītais līderis Skujiņa pārstāvētajā komandā gan būs Dānijas čempions Matiass Skjelmose, kurš būs atkopies pēc “nosalšanas” Valonijas velobraucienā trešdienā.

Galvenais velobrauciena favorīts gan ir Tadejs Pogačars (“UAE Team”), kuram konkurenci centīsies sagādāt Pasaules čempions Matjē van der Pūls, jau pieminētais Skejlmose, Toms Pidkoks, Dāvids Godū, Aleksejs Lucenko un citi.

Riteņbraucējus sagaida 254 kilometru gara un kāpumiem ļoti bagātīga distance.

Dāmu konkurencē debiju šajās sacensībās piedzīvos Latvijas čempione Anastaija Karbonāri no “UAE ADQ”. Dāmas veiks 152,9 kilometru garu distanci no Batoņas līdz Ļjēžai.

Abas sacensības tiešraidē būs vērojamas kanālā “Eurosport”.

Izmantotie resursi:
lrf.lv