Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Rožlapai 28. vieta pasaules čempionāta individuālajā braucienā

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Rožlapai 28. vieta pasaules čempionāta individuālajā braucienā
Dana Rožlapa. Foto: lrf.lv

LETA. Latvijas riteņbraucēja Dana Rožlapa pirmdien Brigē izcīnīja 28. vietu pasaules čempionāta individuālajā braucienā, kurā uzvaru svinēja nīderlandiete Ellēna van Deika.

Pasaules meistarsacīkstēs riteņbraucējas veica 30,3 kilometrus garu distanci ar finišu Brigē. Rožlapa šo distanci veica 39 minūtēs un 43 sekundēs, kas deva 28. vietu 49 startējušo sportistu konkurencē.

Visātrāk šo distanci - 36 minūtēs un piecās sekundēs - brauca van Deika, 2013. gada čempiones titulam pievienojot vēl vienu zelta medaļu. Viņa ir arī 2016. gada vicečempione un 2018. gada bronzas medaļas laureāte. Desmit sekundes viņai zaudēja šveiciete Marlēna Roisere, kura bija otrā arī pērn pasaules čempionātā un šovasar Tokijas olimpiskajās spēlēs.

Savukārt 24 sekundes distanci lēnāk veica uzvarētājas tautiete, Tokijas olimpisko spēļu čempione Annemīka van Vlētena. Viņa individuālajā braucienā uzvarēja arī 2017. un 2018. gadā, bet aizpērn izcīnīja bronzu.

Vēl no Latvijas sportistiem individuālā brauciena sacensībās startēs juniores Evelīna Ermane-Marčenko un Kitija Siltumēna un juniors Matīss Kaļveršs.

Vīru elites grupas braucienā, kas notiks svētdien, Latviju pārstāvēs četri riteņbraucēji, kas ir maksimāli iespējamais skaits pēc kvotu sadales. Cīņā dosies Toms Skujiņš, Krists Neilands, Emīls Liepiņš un Mārtiņš Pluto.

U-23 vīru grupas brauciena sacensībās Latvija būs pārstāvēta ar Paulu Rubeni, Kristeru Ansonu un Aleksu Krastu, dāmu elitē ar Danu Rožlapu, Liju Laizāni un Līnu Svarinsku, junioru puišu sacensībās ar Matīsu Kaļveršu, Gvido Kokli, Kārli Klismetu un Kārli Valteru Grunduli, kamēr junioru meiteņu sacensībās ar Lauru Belohvoščiku, Kitiju Siltumēnu un Evelīnu Ermani-Marčenko.

Pasaules meistarsacīkstēs individuālie braucieni norisināsies Brigē, bet grupas braucieni notiks Lēvenā.