Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 3

Lendiss zaudē arbitrāžā

Amerikāņu riteņbraucējs Floids Lendiss ceturtdien uzzināja, ka arbitrāža apstiprinājusi 2006. gadā veiktos dopinga testa rezultātus, kuros konstatēts sintētiskais testosterons Lendisa organismā, lai gan procedūru atzina par neatbilstošu.

2006. gadā Floids Lendiss uzvarēja "Tour de France" kopvērtējumā, kad vienā no posmiem, parādot iespaidīgu sniegumu, pārspēja visus konkurentus "vienos vārtos". Iepriekšējā (16.) posmā viņš par 10 minūtēm atpalika no uzvarētāja, bet tajā 17. posmā pārējos apsteidza par piecām minūtēm. Pirms 17.posma viņš kopvērtējumā atpalika no līdera astoņas minūtes, bet pēc - pusminūti. Pēc 19. posma bija jau minūti priekšā visiem citiem. Bet ne jau par atsevišķu posmu rezultātiem cīnījās Lendiss šajā arbitrāžā.

"Associated press" šodien ziņo, ka arbitrāža pieņēmusi 84 lapas garu lēmumu apstiprināt dopinga analīžu rezultātus. Tas nozīmē, ka arbitrāža piekrīt apgalvojumam, ka Lendiss ir lietojis sintētisko testosteronu. Tas savukārt nozīmē to, ka pirmo reizi 105 gadu laikā kāds Francijas tūres uzvarētājs zaudēs titulu. Papildus tam Lendiss ir pakļauts iespējamai divu gadu diskvalifikācijai, kas formāli stātos spēkā 2007. gada 30. janvārī.

Šo arbitrāžas lēmumu mēneša laikā Lendiss var apstrīdēt "Court of Arbitration for Sport" jeb "Sporta arbitrāžas tiesā". Šī tiesa savulaik ir skatījusi, piemēram, futbola trenera Visentes del Boskes lietu pret Turcijas klubu "Besiktas" un futbolista Adriana Mutu lietu pret "Chelsea".

Kā ziņo "AP", tad arbitrāža lēmumu pieņēmusi ar balsu vairākumu: 2 pret 1. ASV anti-dopinga pārstāvis apgalvo, ka šī ir "tīro sportistu uzvara un godīgas cīņas triumfs". Lendiss uzskata, ka ir ķīlnieks anti-dopinga laboratoriju un darboņu vēlmei parādīt savu darbošanos, lai nauda turpinātu plūst laboratoriju un neskaitāmo aģentūru virzienā.

Lendiss par šo arbitrāžas lēmumu komentē: "Šāds lēmums ir trieciens visiem sportistiem un riteņbraucējiem. USADA (Savienoto valstu anti-dopinga aģentūra) pat nepierādīja elementārākos apgalvojumus, kas atklāj šīs sistēmas trūkumus. Esmu bez vainas un mēs pierādījām, ka es esmu nevainīgs.

Tiek uzskatīts, ka Lendiss iztērējis aptuveni divus miljonus ASV dolāru sājā lietā. Par aģentūras izdevumiem nav precīzu datu, taču arī tai izdevumi esot ļoti lieli. Turklāt šī lieta parādījusi trūkumus sistēmā.

UCI (Starptautiskās riteņbraukšanas apvienības) prezidents Pets Makveds noskaņots sagaidīt mēneša termiņu, kas dots apelācijas iesniegšanai. Starp citu, Oskars Freire nesen izteicās, ka UCI interesē tikai nauda. Atgriežoties pie UCI prezidenta komentāriem: "Lendisam bija juridiski augsti kvalificēta komanda, kas visu kavēja ar savu zinātni un sabiedriskajām attiecībām (PR). Beigās tomēr palika fakti."

Lendiss uzstāja uz publisku procesu, lai visi redzētu, ka viņš nav vainīgs un lai parādītu kā USADA piemēro savus noteikumus plus Francijas laboratorijas nekompetenci jeb mazspēju veikt urīna pārbaudes. Arbitrāža nepiekrita, ka ir kāda sazvērestība, taču tā konstatēja, ka laboratorijā ir vairākas problēmas: "... ņemot vērā sekas, ko šīs pārbaudes var izraisīt sportistiem, laboratorijā apstākļi (darbinieku apmācīšana) nav īsti piemēroti..." un "...šādu kļūdu atkārtošana nākotnē var būt par pamatu analīžu rezultātu atzīšanai par neesošiem..."

Tiesnesis, kas balsoja par labu Lendisam teica: "Lendisa kungs radīja pietiekami daudz šaubu, lai dopinga pārbaudi neatzītu par atbilstošu. Laboratorijas iesniegtajos dokumentos ir tik daudz kļūdu, ka tie nevar būt par pamatu nelabvēlīgam lēmumam. Lendisa kungu jāatzīst par nevainīgu."

Floidam Lendisam tika veikti vairāki testi. Viens no kuriem - vienkāršākais - atzīts par nepareizu un anulēts. Savukārt otrs - sarežģītākais tests, kurš prasa īpašas iemaņas, kuras laboratorijas darbiniekiem neesot bijušas, atstāts spēkā... Lendiss pamatoja viedokli par savu nevainīgumu ar to, ka laboratorija neievēroja Pasaules antidopinga aģentūras (World Anti-Doping Agency) procedūru. Arbitrāžas lēmums to dažos punktos apstiprina. Citiem vārdiem sakot - dopingu it kā konstatēja, bet īsti pareiza tā konstatēšana nebija. Arbitrāža (2 no 3 tiesnešiem) uzskata, ka rezultātu neietekmēja procedūras pārkāpumi. Tas varētu būt salīdzināms ar pienu - it kā nekas nemainās, vai pats to izslauc un pats izdzer, vai nopērk paku veikalā un tad izdzer - jo piens vien ir...

Lendiss ir izdevis grāmatu "Positively False", kas kļuvusi par "New York times" bestselleru. Šobrīd izskatās, ka viņš apelāciju nesniegs, galvenokārt tāpēc, ka tas ir ļoti dārgs process."

Izmantotie resursi:
www.letour.fr
news.yahoo.com
www.floydlandis.com
www.bloomberg.com

Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2007-09-20 23:50, pirms 16 gadiem
Par to pienu smiekliigi.... Izsaucot vinsh ir daudz taukainaaks, jo kad vinu lej pakaa vinu pirms tam shkaida
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2007-09-21 07:42, pirms 16 gadiem
tad jaapsveic Oskars Pereiro Sio ar uzvaru TDF06!!!

     [+] [-]

, 2007-09-21 10:53, pirms 16 gadiem
Žēl

     [+] [-]

, 2007-09-21 12:53, pirms 16 gadiem
Un tik ilgi vajadzēja izmeklēt? Spriedumu varēja jau pateikt pirms gada...
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2007-09-21 15:10, pirms 16 gadiem
štruntīgākais ir tas, ka naudu ar grāmatu nopelnīja vairāk, nekā riteņbraukšanā. Cietumā no murmuli ielikt par šitādu cūcību

     [+] [-]

, 2007-09-26 11:28, pirms 16 gadiem
Te var palūkot klipiņu no mūsu pašu sacensībām - Smiltenes SEB velomaratona 2007. Man jau patika! Jauka saulīte un sacensībās - kur tad bez starpgadījumiem!

www.videogaga.lv