Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 3

Zēbolds un Grīnbergs Saudu Arābijā uzsāks jauno Pasaules kausa sezonu BMX frīstailā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Zēbolds un Grīnbergs Saudu Arābijā uzsāks jauno Pasaules kausa sezonu BMX frīstailā
Ernests Zēbolds. Foto: Latvijas Riteņbraukšanas federācija

Ar pirmo posmu Sadu Arābijas pilsētā Dirijā šajā nedēļā sāksies Pasaules kausa sezona BMX frīstailā. Pirmajā posmā startēs arī abi Latvijas vadošie šī sporta veida pārstāvji – Ernests Zēbolds un Tomass Grīnbergs.

Šī gada Pasaules kausa sezonā BMX frīstailā iekļauti trīs posmi, kas norisināsies Saudu Arābijā (Dirijā), Francijā (Monpeljē) un Beļģijā (Briselē). Bez šim pasākumiem jāizceļ arī Polijā gaidāmās Eiropas čempionāts un lielais pasaules čempionāts, kas augusta pirmajā posmā risināsies Skotijas lielākajā pilsētā, Glāzgovā.

Pirmais posms šajā nedēļā risināsies Saudu Arābijas pilsētā Dirijā. Trešdien risinās oficiālie treniņi, kam dienu vēlāk sekos kvalifikācija. Pēc tās 24 labākie sportisti iekļūs pusfinālā, kas risināsies piektdien. Tikmēr lielais fināls ar 12 labākajiem sportistiem notiks sestdien.

Latviju prestižajās sacensībās pārstāvēs divi atlēti – Ernests Zēbolds un Tomass Grīnbergs. Abi ventspilnieki aizvadījuši plānveidīgu sagatavošanās posmu un būs gatavi demonstrēt labāko sniegumu. Pērn Ernesta lielākais individuālais panākums bija piektā vieta Eiropas čempionātā, kamēr Tomass Grīnbergs ieņēma 18. pozīciju. Vēlāk Tomass kļuva arī par Latvijas čempionu.

Šī būs gana nozīmīga sezona cīņā par ceļa zīmēm uz Parīzes Olimpiskajām spēlēm. Lielākajā sporta četrgades forumā redzēsim 12 vīru un tik pat daudz dāmu sportistus. Viena vieta automātiski pienāksies rīkotājvalstij – Francijai. Sešas vietas katrā dzimumā tiks sadalītas kvalifikācijas sērijā, kas risinās 2024. gadā no marta līdz jūnija. Divas vietas tiks vērtētas pēc aizvadītā gada pasaules čempionāta rezultātiem, bet trīs braucēji uz Parīzi noskaidrosies šī gada pasaules čempionātā Skotijā. Maksimālā pārstāvniecība vienai valstij būs divas kvotas katrā dzimumā.

Izmantotie resursi:
Latvijas Riteņbraukšanas federācija