Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Frūms noliedz krāpšanos, Mārtins brita nediskvalificēšanu sauc par skandalozu

Agris Suveizda

Frūms noliedz krāpšanos, Mārtins brita nediskvalificēšanu sauc par skandalozu
Kristofers Frūms
Foto: PA Wire/Scanpix

Četrkārtējais "Tour de France" čempions Kristofers Frūms, kuram "Vuelta a Espana" laikā ņemtajās urīna analīzēs konstatēta divreiz lielāka astmas zāļu deva par pieļaujamo, sarunā ar medijiem noliedza, ka būtu darījis ko nepareizu.

"Skaidrs, ka šī lieta iedragā manu reputāciju. Tas man ir milzīgs šoks. Taču tajā pašā laikā es zinu, ka esmu fundamentāli sekojis protokolam. Neesmu pārkāpis nekādas robežas un ceru, ka šā procesa beigās tas būs skaidrs visiem un es tikšu attaisnots," teica Kristofers Frūms, kurš riskē palikt bez izcīnītā Spānijas tūres titula.

Frūms uzsvēra, ka Starptautiskajai riteņbraukšanas savienībai (UCI) ir iesniedzis visus nepieciešamos datus, un viņš cer, ka tie spēs izskaidrot, kādēļ viņa urīnā tika atklāta pārāk liela salbutamola koncentrācija. "Tāpat komanda ir iesniegusi vērienīgu informāciju par to, ko es katru dienu ēdu un cik reižu sacensību laikā katru dienu apstājos pačurāt," Frūms turpināja. "Zinām pūtienu skaitu manā inhalatorā, kuru izmantoju pret astmu. Iesniedzām ļoti daudz detalizētas informācijas, un ceru, ka spēsim noskaidrot, kas ir problēmas īstais cēlonis."

Vaicāts, kādēļ Sky nespēja paredzēt šādus analīžu rezultātus, ja tās rīcībā ir tik daudz un dažādu datu par visu, ko viņš darījis sacensību laikā, Frūms piekrita, ka tā ir mistērija: "Tieši to mēs arī vēlamies noskaidrot. Un ir fiksēti dati, kuri to var parādīt. Esam tos iesnieguši vadībai. Cenšamies saprast, kādēļ tā notika." Tāpat Frūms savā Twitter profilā pauda vilšanos par to, kā sabiedrība uztvērusi viņa zāļu lietošanu: "Skumji redzēt greizus priekšstatus par sportistiem un salbutamola lietošanu. Ceru, ka tas ar astmu slimojošajos sportistus bailēs tikt nosodītiem neatturēs no inhalatoru lietošanas ārkārtas situācijās. Tas nav nekas tāds, par ko būtu jākaunas."

Tikmēr vācu riteņbraucējs Tonijs Mārtins, četrkārtējs pasaules čempions individuālajā braucienā, sociālo tīklu vietnē Facebook kritizēja Frūma lietu: "Esmu ārkārtīgi dusmīgs. Kristofera Frūma lietā pilnīgi noteikti tiek izmantoti dubultie standarti. Citi sportisti tiek atstādināti nekavējoties pēc pozitīvām provēm, bet UCI viņam un viņa komandai dod laiku, lai visu izskaidrotu. Nezinu nevienu līdzīgu gadījumu pagātnē. Tas ir skandāls, un viņam vismaz nevajadzēja ļaut piedalīties pasaules čempionātā [Frūms izcīnīja divas bronzas medaļas – A.S.].

Ne tikai sabiedrībai, bet arī man uzreiz ir radies iespaids, ka aizkulisēs notiek kaut kādas spēlītes, tiek panāktas vienošanās un tiek meklēti veidi, kā izkļūt no šīs situācijas. Vai viņam un viņa komandai ir īpašs statuss? Šīs darbības ir liels trieciens sarežģītajai cīņai pret dopingu, kuru mēs veicam kopā ar tādiem braucējiem kā Marsels Kitels. No UCI puses ir nepieciešama konsekventa un caurspīdīga pieeja. Taču tas, kas notiek šeit, ir nekonsekventi, necaurspīdīgi un netaisni."

Izmantotie resursi:
https://www.theguardian.com/sport/2...
https://www.facebook.com/tonymartin...
https://twitter.com/chrisfroome/sta...

  +2 [+] [-]

, 2017-12-14 18:00, pirms 3 gadiem
Kamēr vēl nav sākusies cepšanās - astma sportistu vidū ir normāla parādība slodžu dēļ (zinātniskie pētījumi šeit: https://scholar.google.lv/scholar?q... ). Astmas zāļu inhalatorus lieto daudzi, to skaitā viens no pirmajiem kritiķiem Nibali. Protams, kāda daļa no astmatiķiem tādi ir tikai pēc komandas ārsta slēdziena.

Taču gluži normāla nav analīzēs uzrādītā deva - inhalatoru būtu jālieto kādas reizes 30. Šeit es pieņemu, ka Frūms nav stulbs un ir pietiekami zinošs par to, ko lieto.

  +1 [+] [-]

, 2017-12-14 19:55, pirms 3 gadiem
Nu a kurš ta šaubās, tualetes papīrs piesātināts ar salbutamolu, noslaucījos, caur ādu iekļuva organismā, nekad neesmu lietojis un esmu pret visiem dopingeriem
Galvenais būt pareizajā pusē, tad jau kaut kā nu iedos mēnesi, nu varbūt 2 , ziemas miegu izgulēt

  -1 [+] [-]

, 2017-12-14 21:28, pirms 3 gadiem
Bērnībā regulāri lietoju salbutamolu. Labi, ka neesmu profesionāls sportists, citādi arī es iekļūtu dopinga skandālā.

  +2 [+] [-]

, 2017-12-14 22:59, pirms 3 gadiem
Viss būtu labi un pat ļoti ticami (jo preparāts paplašina bronhus), ja vien ne vēl divi salbutamola lietošanas aspekti:

1. Tas uzlabo glikogenolīzi, jeb vienkārši sakot - nodrošina vienmērīgu cukura līmeni asinīs. Savukārt tas nodrošina to, ka sportistam nav enerģijas kritumu.
2. Tas palīdz samazināt insulīna izstrādi, kas arī ietekmē cukura līmeni asinīs, precīzāk, ļauj to noturēt augstā līmenī.

Tāpēc ilgstošas aerobās slodzes gadījumā (un riteņbraukšana ir viens no tipiskākajiem šāda režīma sporta veidiem) šis preparāts var ļoti būtiski uzlabot sportista rezultātu.

  -2 [+] [-]

, 2017-12-15 02:40, pirms 3 gadiem
Martinam tik ļoti ir taisnība. Būtu Frūma vietā krievs, sen jau tiktu atstādināts visur, kur vien iespējams

     [+] [-]

, 2017-12-15 15:56, pirms 3 gadiem
Te sen jau runa, ka SKY komandai ir iipasas privilegijas un visiem tas tracina. Sakuma vinjam delj kritiena iedod tadu pasu laiku ka tiem kas ar vinju grupa bija, kamer citi ja krita tad vinjs pat kapina tempu un un laiku nepielidzinaja. Tagad vel ar analizem auklejas.. A B proves pozitiivas, par ko veel runa.. Jaatnjem TDF tituls ari ne tikai Vueltas.