Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Rožlapai tehniska ķibele liedz cīņu par labāko desmitnieku Eiropas čempionāta solo braucienā

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Rožlapai tehniska ķibele liedz cīņu par labāko desmitnieku Eiropas čempionāta solo braucienā
Dana Rožlapa. Foto: lrf.lv

Ceturtdien Itālijas pilsētā Trentino aizvadīta UEC Eiropas čempionāta šosejas riteņbraukšanā otrā sacensību diena. 22,4 kilometru garajā individuālajā braucienā Dana Rožlapa, distances laikā saskaroties ar tehnisku neveiksmi, sasniedza 22. labāko laiku individuālajā braucienā. Tikmēr vīru U23 grupā Rodžeram Petakam 41. rezultāts.

Vasarīgos laika apstākļos Trentino pilsētā, Itālijā notiekošais Eiropas čempionāts turpinājās ar individuālā brauciena sacensībām. Par godalgām 22,4 kilometru ātrajā un dinamiskajā trasē sacentās sieviešu elites, kā arī vīru un dāmu U23 grupu sportistu. Dalībnieku vidū arī divi Latvijas sportisti.

Dana Rožlapa bija viena no 33 riteņbraucējām sieviešu elites grupas solo braucienā. Dana trasē devās kā 14. Distances laikā mūsu sportiste demonstrēja atzīstamu sniegumu, reāli cīnoties par vietu labāko desmitniekā. Trenera Jāņa Mūsiņa audzēknei, kurai šis ir viens no diviem nozīmīgākajiem individuālajiem braucieniem šogad, gan nācās saskarties ar velosipēda defektu. Vienā no trases posmiem Danas velosipēdam nokrita ķēde. Kamēr problēma tika novērsta, nācās zaudēt tik dārgās sekundes, kas pie tik blīviem rezultātiem bija īpaši sāpīgi.

Finišu Rožlapa sasniedza pēc trasē pavadītām 30 minūtēm un 15 sekundēm. Uzvarēja šveiciete Marlēna Roisera, kuras laiks – 27 minūtes un 12 sekundes. Sudrabs nīderlandietei Elēnai van Dijkai. Tikmēr bronza vācietei Līzai Brenauerei.

U23 vīru konkurencē startēja 49 riteņbraucēji. Viņu vidū Latvijas čempions Rodžers Petaks. Cēsinieks trasē devās kā 23. Trasē mūsu riteņbraucējs pavadīja 29 minūtes un 44 sekundes. Tas sacensību noslēgumā deva 41. vietu.

Uzvarēja dānis Johans Pejtersens. Viņa laiks 25 minūtes un 35 sekundes. Otrā vieta Sērenam Vārenskjoldam no Norvēģijas (+00:00:33), kamēr trijnieku noslēdza Nīderlandes riteņbraucējs Dāns Hūle.

Piektdien pulksten 10:00 par Eiropas čempionāta medaļām grupas braucienā sacentīsies juniori, viņu vidū seši latvieši – Matīss Kaļveršs, Roberts Čukurs, Rauls Gūtmanis, Gvido Kokle, Kārlis Klismets un Kārlis Grundulis.

Pulksten 14:50 sekos junioru meiteņu sacensības. Latviju tajās pārstāvēs – Evelīna Ermane-Marčenko, Kitija Siltumēna un Lāsma Elza Vaivode. Tikmēr pulksten 17:30 pēc Latvijas laika starta šāviens tiks dots 80,6 kilometru garajam sieviešu grupas braucienam ar Liju Laizāni dalībnieču vidū.

Izmantotie resursi:
https://lrf.lv/index.php/soseja/sos...