Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 3

Talsos aizvadīts aizraujošākais "Vivus MTB Maratona" sezonas posms ar dažādiem uzvarētājiem

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Talsos aizvadīts aizraujošākais "Vivus MTB Maratona" sezonas posms ar dažādiem uzvarētājiem
Oskars Muižnieks uzvar pirmajā dienā. Foto: A.Melderis.

Nedēļas nogalē, 6. un 7. jūlijā, Kamparkalnā Talsos notikušais “Vivus.lv MTB maratona” 4. un 5. posms kļuva par sezonas aizraujošākajām sacensībām, jo katru dienu maratonā un pasmaratonā gan sievietēm, gan vīriešiem bija dažādi uzvarētāji. Abos posmos triumfēja četri dažādi braucēji – pirmajā dienā uzvaras izcīnīja Oskars Muižnieks (DTG-MySport) un Katrīna Jaunslaviete-Kipure (ZZK AP print), bet otrajā dienā savas pirmās uzvaras maratona distancē svinēja juniors Rainers Zviedris (DAKO Ziemeļvidzeme) un Evelīna Ermane-Marčenko (DTG-MySport).

Laikapstākļi abas dienas bija mainīgi – saule mijās ar lietu, padarot trasi vēl izaicinošāku un piedzīvojumiem bagātāku. Kamparkalna daudzveidīgais reljefs un tehniskās grūtības padarīja sacensības par īstu izaicinājumu. Kamparkalns jau izsenis ir viena no reljefainākajām trasēm Latvijā, kur augstuma metri krājas viegli, jo starta kalns bija jāšķērso divreiz dienā. Lielu ieguldījumu kā allaž veica trases veidotājs Almants Kalniņš. Lietus otrajā dienā trasi padarīja vēl dubļaināku un slidenu, bet tas neapturēja dalībniekus no cīņas par savām uzvarām.

Spēcīgākais dalībnieku sastāvs kā allaž bija "Kärcher" maratona distancē, kur sacentās Latvijas MTB maratona elites braucēji. Starp tiem bija bijušais biatlonists, olimpisko spēļu dalībnieks un pēdējos gados vadošais MTB braucējs Latvijā Oskars Muižnieks, Oskara komandas biedrs no episkākajām MTB sacensībām pasaulē “Cape Epic” un amatieru grupas uzvarētājs Lauris Purniņš, biatlonisti Aleksandrs Patrijuks un Renārs Birkentāls, kā arī bijušais biatlonists Roberts Slotiņš.

Maratona distances dalībnieki pirmajā dienā veica 30 km apli, savukārt otrajā dienā - 50 km. Pirmajā dienā intervālu startā, kur dalībnieki startēja pa pieciem ik pēc 30 sekundēm, ātrākais bija Oskars Muižnieks, kurš visu laiku pavadīja līderos, izcīnot jau ceturto uzvaru tikpat startos. Oskara komandas biedri no DTG/MySport, Lauris Purniņš un Aleksandrs Patrijuks līdzvērtīgā cīņā metrs metrā attiecīgi sadalīja pārējās vietas uz pjedestāla.

Otrajā dienā Muižnieks nestartēja, paverot iespējas uzvarēt kādam citam un padarot sacensības vēl interesantākas. Pārsteidza juniors Rainers Zviedris, kurš pēdējos finiša metros apdzina Pasaules kausa posmā biatlonā trīsdesmitniekā tikušo Birkentālu, kurš bija iztērējis daudz spēka, ilgu laiku braucot līderu grupiņas priekšā. Trešajā vietā Kamparkalnā finišēja Lauris Purniņš, līdz ar to savulaik Eiropas MTB čempionātā Master grupā panākumus guvušais DTG-MySport braucējs ir vienīgais vīriešu konkurencē, kurš šosezon visos posmos ir ticis trijniekā.

Sievietēm pirmajā dienā intervālu startā ātrākā bija ZZK komandas braucēja Katrīna Jaunslaviete-Kipure, izcīnot pirmo uzvaru šajā sezonā un līdz ar to arī pilnu godalgoto vietu komplektu. Otrajā vietā finišēja DTG/MySport braucēja Evelīna Ermane-Marčenko, bet trešajā vietā maijā beigās Opekalnā abas dienas uzvarējusī Beāte Kovgere (Emu Mālpils sporta klubs). Otrajā dienā sacensībās ar kopējo startu trijnieks palika nemainīgs, bet vietu sadalījums mainījās – savu ātrumu un tehniku sev piemērotajā pielijušajā trasē demonstrēja Evelīna Ermane-Marčenko, tiekot pie pirmās uzvaras šosezon, otrajā vietā pēc 2 minūtēm un 29 sekundēm finišēja pirmās dienas uzvarētāja Katrīna Jaunslaviete-Kipure. Bet trijnieku vēlreiz noslēdza Kovgere, kura beigās apsteidza sezonas atklāšanas posma uzvarētāju Zani Priedi, kurai Talsos abas dienas 4. vieta.

Latvijas Valsts mežu 25 km pusmaratona distancē norisinājās spraiga cīņa par godalgotajām vietām. Intervālu startā katra sekunde bija svarīga, un līderis nebija zināms līdz pēdējam braucējam, kurš šķērsoja finiša līniju. Šoreiz pirmo reizi savā velo karjerā uzvaru izcīnīja un pārsteigumu sarūpēja Oskars Ārgalis, kurš pēc finiša intervijā atzina, ka tas bija viens no lielākajiem mērķiem viņa sportista karjerā. Otrajā vietā, tikai par 14 sekundēm atpaliekot, ieradās Rolands Burcevs (Velo Express racing team), bet trešo vietu izcīnīja Kristers Celitāns (Garām ejot MTB Team). Otrajā dienā par intrigu finiša kalnā parūpējās Rolands Burcevs, kurš pārspēja Roadex komandas braucēju Ģirtu Cirveli, izcīnot pirmo uzvaru šosezon un nopelnot pilnu godalgoto vietu komplektu. Trešajā vietā finišēja un otro reizi trijniekā tika Mammadaba komandas braucējs Reinis Markss.

Sievietēm Latvijas Valsts mežu pusmaratonā pirmajā dienā uzvarēja Krista Pūcīte, kura šogad amatieru klasē izcīnīja 2. vietu “Cape Epic”, otrajā vietā ierindojās Lelde Ardava (Veloprofs.lv/TREK), kas Kristai zaudēja vien 25 sekundes, bet trešajā vietā finišēja Baldones riteņbraukšanas vienības komandas braucēja un pirmā posma uzvarētāja Amanda Reilija Zariņa. Otrajā dienā pirmajā vietā ierindojās kādreizējā daudzkārtējā čempione Lelde Ardava, tiekot pie uzvaras pēc divu gadu pārtraukuma, otrajā vietā finišēja priecīgā šī gada elites vicečempione individuālajā braucienā šosejā Krista Pūcīte, bet trešajā ierindojās Ieva Kalniņa (Velorīts). Otrajā dienā nestartēja Zaiņa, jo viņa piedalījās atlases sacensības iekļūšanai Latvijas rollerslēpošanas izlasē junioriem.

"Mangaļi" pusaudžu brauciena dalībniekiem bija jāmēro 13 km distance. Meitenēm dubultuzvaru izcīnīja individuālā brauciena čempione U14 grupā Samanta Celitāne (Garām ejot MTB Team), otrā vieta abās dienās U12 līderei Katrīnai Hansonei (RRS), bet trešā vieta abās dienās Samantai Roziņai (Latvian Cycling Girls). Puišiem "Mangaļi" pusaudžu distancē līderis abās dienās bija VeloLifestyle/Smiltene BJSS komandas braucējs un individuālā brauciena vicečempions Mārtiņš Ice. Otrajā vietā pirmajā dienā ierindojās Olivers Šika (L.O.D.E.S), bet trešajā vietā vēl viens medaļnieks individuālajā braucienā Roberts Judins (Velolifestyle/Smiltenes BJSS). Otrajā dienā Roberts un Olivers mainījās vietām – Roberts Judins izcīnīja otro vietu, bet Olivers Šika ierindojās trešajā vietā.

"Cido" bērnu braucienā sacentās arī paši mazāki Vivus.lv MTB maratona seriāla dalībnieki.

Vivus.lv MTB Maratons ir lielākais MTB maratons Latvijā, piedāvājot dalībniekiem iespēju baudīt dabas skaistumu un pārbaudīt savas spējas maratona vai pusmaratona distancēs jau 18 gadus. Šogad Vivus.lv MTB Maratons notiks 7 posmos dažādās Latvijas pilsētās. Lielākā sportiskā intriga ir “Kärcher Maratona distancē”, kur sacenšas elites līmeņa velosportisti. Visplašāk pārstāvēta ir “Latvijas Valsts Meži pusmaratona distance”, kur savus spēkus mēro kalnu riteņbraukšanas uzlecošās zvaigznes un entuziasti. Jaunākajām atvasēm ir iespēja piedalīties “Mangaļi pusaudžu distancē” vai “Cido Kids bērnu braucienā”.

Vivus.lv MTB maratona sezonas kalendārs:
• 04.08.2024 – 6. posms Cēsis “Latvijas čempionāts MTB maratonā”
• 07.09.2024 – 7. posms Ape/ Vaste Roosa Igaunija #MTB100

Informāciju palīdzēja sagatavot
"Vivus.lv MTB maratona" komanda