Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 3

Garajā trillerī par bronzu "Fēnikss" pēcspēles drop-sitienos pārspēj "Eži/EK Sistēmas"

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Garajā trillerī par bronzu "Fēnikss" pēcspēles drop-sitienos pārspēj "Eži/EK Sistēmas"
Valmieras "Fēnikss" izcīna bronzu pēcspēles drop-sitienu palīdzību.. Foto: Juris Bērziņš-Soms.

Mazajā finālā tikās Valmieras “Fēnikss” un “Eži/EK Sistēmas”. Pērn cīņā par 3.vietu pārāki bija Eži regbisti, tādēļ valmierieši bija noskaņoti reabilitēties par pāridarījumu. Spēle izvērtās par īstu drāmu un trilleri vienlaicīgi, jo spēles uzvarētājs tika noskaidrots tikai pēc pamatlaika, diviem spēles pagarinājumiem ar pēcspēles drop-sitienu palīdzību.

# Spēles sākumā uztraukums dara savu un “Fēnikss” pieļauj vairākas kļūdas (piespēles uz priekšu) un Eži pirmie ar cīņas spēlētājiem atklāj rezultātu. Precīzs ir 4 numurs Pēteris Lunts.

# Mača pirmās 20 minūtes “Eži/EK Sistēmas” regbisti turpina diktēt spēles noteikumus, panākot 14:0 (Dainis Turkins piezemējums un realizācijas sitieni Dāvis Akmeņkalns).

# Tikai pirmā puslaika 30.minūtē valmieriešiem izdodas tikt pie punktiem, kad neapturams ir Jānis Kreitūzis un realizācijas sitienu precīzi izpilda Dāvis Bajārs. Rezultāts 14:7 Eži regbisti vadībā.

# Pirmā puslaika noslēgumā “Fēnikss” veido ļoti bīstamus uzbrukumu viļņus un atrodas pie pašas Ežu realizācijas zonas. Aizsardzībā rupji nospēlē Mareks Raups un nopelna sarkano kartiņu, kas nozīmē noraidījums līdz spēles beigām. “Fēnikss” izmanto situāciju un pašā puslaika izskaņā gūst vēl 5 punktus. Līdz ar to, atpūtā ejot, rezultāta starpība vairs tikai 2 punkti – 14:12 “Eži/EK Sistēmas” regbisti vadībā.

# Pārtraukumā Ežu treneris Mārtiņš Straume, visticamāk, ir teicis komandai pareizos vārdus, jo oranžajās formās spēlējošie “Eži/EK Sistēmas” otro puslaiku iesāk ļoti aktīvi. Spēles 47. un 58. minūtēs Eži regbisti veic trīs piezemējumus (viens no tiem – tehniskā realizācija par pretinieka tīšu neatļautu kavēšanu realizācijas laukuma tuvumā), panākot jau rezultātu 31:12. Savukārt “Fēnikss” spēlētāji Mārtiņš Zvirbulis un Nauris Miglavs komandai nopelna divas dzeltenās kartiņas.

# Kā pēc spēles atzīst Valmieras “Fēnikss” galvenais treneris Kristaps Staņa, “Šī bija ļoti azartiska spēle un mēs uz emocijām divas reizes arī iekritām un izlaidām no rokām spēles pavedienu. Tajos brīžos kļūdījāmies un ļāvām pretiniekam izmantot izdevības. Un tad nācās dzīties pakaļ.”

# Kad līdz spēles pamatlaika beigām atlikušas nedaudz vairāk par 10 minūtēm, punktus valmieriešiem gūst viens no komandas līderiem - ar 8 numuru spēlējošais Adrians Lovkins un “sitējs” Dāvis Bajārs. Vēl pēc dažām minūtēm rezultatīvs ir valmieriešu 10. numurs Arvis Pilenieks un rezultāts 31:26, kad jāspēlē vien 4 minūtes.

# Abas komandas cīnās pašaizliedzīgi, bet “Fēnikss” spēlētāji ir uz viļņa – lielisks uzbrukums ar ātrajiem spēlētājiem un pēdējā minūtē 11. numurs Edijs Vinters ar piezemējumu izlīdzina rezultātu 31:31.

# Šādā situācijā komandām jāspēlē divus papildlaikus - katru pa 10 minūtēm.
Pirmajā spēles pagarinājumā aktīvāki ir “Eži/EK Sistēmas” spēlētāji. Viņu uzbrukumi vainagojas ar punktiem – 36:31.

# Otrā spēles pagarinājuma pirmajās minūtēs valmierieši spēj izlīdzināt rezultātu, kad cīņas spēlētājs Jānis Kaucis veic piezemējumu. Atlikušajās spēles minūtēs iniciatīva pieder Eži regbistiem, bet “Fēnikss” pašaizliedzīgā spēle aizsardzībā liedz gūt uzvaras punktus. Spēles papildlaiki noslēdzas ar kaujiniecisku 36:36.

# Tātad 3.vietas ieguvēju vajadzēja noskaidrot tikai pēcspēles drop-sitienos (sitiens pa vārtiem no rokas), kas ir ļoti rets un nepieredzēts spēles iznākums Latvijas regbija spēlēs.

# Pēcspēles sitienos pa vārtiem pirmos sitienus abas komandas izdara precīzi, bet turpinājumā “Eži/EK Sistēmas” pieļauj divas kļūdas, kamēr valmierieši sit pa vārtiem bez kļūdām.

# Līdz ar to aizraujošā cīņā uzvaru ar rezultātu 48:42 svin Valmieras “Fēnikss” un kļūst par Latvijas čempionāta regbijā-15 3.vietas ieguvējiem.

Izmantotie resursi:
Latvijas Regbija Federācija