Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

Samoilovs/Šmēdiņš izvairās no izkrišanas, Točam "King of the Court" turnīrs galā

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

Samoilovs/Šmēdiņš izvairās no izkrišanas, Točam "King of the Court" turnīrs galā
Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš. Foto: CEV

Nīderlandes pilsētā Utrehtā turpinās "King of the Court" turnīrs pludmales volejbolā. Kā pēdējie turnīra otrajā fāzē iekļuva Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, bet Edgars Točs pārī ar Adrianu Karambulu no Itālijas nespēja pārvarēt jau savu pirmo spēli, izstājoties no turnīra.

"King of the Court" turnīra formāts paredz cīņu vairākās kārtās, līdz tiek noskaidrots labākais pāris. Visas kārtas sāk pieci pāri, kuri izspēlē trīs 15 minūšu garas spēles. Pēc katras spēles mazāk punktus ieguvušais pāris izstājas. Punktu var nopelnīt atrodoties tā saucamajā "karaļa" pusē, kurā jāuzņem serve, bet, lai tajā pusē nonāktu, pretinieki jāuzvar ar servi vai darbību aizsardzībā.

Pērn Edgars Točs kopā ar Mārtiņu Pļaviņu cīnījās par vietu "King of the Court" turnīra finālā, bet šogad Pļaviņš pieņēma lēmumu likt punktu sezonai nedaudz ātrāk par Toču, kurš Utrehtā laukumā bija gatavs doties ar Itālijas pludmales volejbolistu Adrianu Karambulu.

Krambula un Točs jau pēc nepilnas minūtes nonāca "karaļa" pusē, bet vieglā izspēlē bumbu autā raidīja Točs, atstājot savu duetu bez punktiem. Sākoties ceturtajai minūtei, Karambula izcēlās ar eisu, bet dvīņubrāļi Benets un Davids Ponevaci no Vācijas uzreiz atzīmējās ar to pašu. Karambula ar sveces servi pārsteidza nīderlandiešus, bet Itālijas un Latvijas duets tā arī nespēja tikt pie punktiem. Pēc piecām minūtēm ar pieciem punktiem tieši Ponevaci bija vadībā.

Kad jāspēlē bija astoņas minūtes pirmo punktu guva brazīlieši Gutu un Arturs, atstājot Karambulu un Toču kā pēdējos bez punktiem. Karambula pēc minūtes izniekoja lielisku iespēju atgriezties "karaļa" pusē un atdeva punktu tiešajiem konkurentiem. Pirms pēdējām piecām minūtēm Karambula un Točs vēl joprojām bija tukšā, bet, lai neizstātos pēc pirmās spēles, vajadzēja gūt vismaz piecus.

Trīs ar pusi minūtes līdz spēles beigām Točs labi nospēlēja pie tīkla, dodot cerību uz izglābšanos. Tiesa uzreiz Artura blokā atdūrās Karambula. Pusotru minūti līdz spēles beigām Karambula beidzot guva punktu, bet brīdi vēlāk precīzs bija arī Točs. Abu pakaļdzīšanās noslēdzās ar Karambulas kļūdu, kas nu lika gaidīt izlozi, lai noskaidrotu, vai vispār būs iespēja turpināt turnīru. Izlozē starp četriem pāriem Točam un Karambulam neizdevās tikt pie pilnās lozes, līdz ar ko turnīrs oficiāli bija galā.

Lai iekļūtu turnīra otrajā fāzē, izslēgšanas spēlēs vajadzēja spēlēt Aleksandram Samoilovam un Jānim Šmēdiņam, kuri trešdien spēja pārvarēt tikai vienu spēli. Atšķirībā no ierastajām kārtām, šajā spēle ilga vien piecas minūtes, bet pēc katras spēles labākā komanda garantēja tikšanu tālāk. Pēc izlozes spēli "karaļa" pusē varēja sākt latvieši, kas īsajā spēlē bija īpaši svarīgi. Tiesa jau ar pirmo servi netika galā Samoilovs, Latvijas duetam pametot "karaļa" pusi. Pirmajās trīs minūtēs piecus punktus savāca vācu dvīņubrāļi Ponevaci, ar to pietika arī pirmajai vietai. Tikmēr Samoilovs un Šmēdiņš tā arī palika bez punktiem.

Otrajā spēlē latvieši nonāca "karaļa" pusē pēc divām nospēlētām minūtēm, Samoilovam ar māņu sitieniem savācot trīs punktus. Spēles turpinājumā ļoti labi "karaļa" pusē nospēlēja slovēņi Nejcs Zemļaks un Jans Pokeršniks, kuri ar septiņiem punktiem uzvarēja spēli un tika tālāk. Nu Samoilovam un Šmēdiņam palika tikai viena iespēja, lai turpinātu turnīru.

Izšķirošajā spēlē veiksme nebija latviešu sabiedrotā, pretiniekiem atspēlējoties sarežģītās izspēlēs. Pēc divām spēlētām minūtēm Samoilovs un Šmēdiņš nonāca "karaļa" pusē, likvidējot deficītu, bet ne izvirzoties vadībā. Tad ar eisu atzīmējās Samoilovs, atgriežoties "karaļa" pusē. Latvijas duets tika galā ar spēcīgām pretinieku servēm, iekrājot izšķirošo pārsvaru. Samoilovs un Šmēdiņš ar deviņiem punktiem uzvarēja spēli un iekļuva nākamajā turnīra fāzē, kas sāksies piektdien.

     [+] [-]

, 2021-08-27 11:13, pirms 2 mēnešiem
Vai lūdzu ir kāda iespēja uzzināt mūsējo (arī Kravčenokas) spēļu sākumu?

     [+] [-]

, 2021-08-27 11:37, pirms 2 mēnešiem

     [+] [-]

, 2021-08-27 11:39, pirms 2 mēnešiem
18:30 Kravčenoka
22:50 SAM/ŠME

https://kingofthecourt.com/events/u...

     [+] [-]

, 2021-08-27 12:01, pirms 2 mēnešiem
Dzorambuls rakstīja: 18:30 Kravčenoka
22:50 SAM/ŠME

https://kingofthecourt.com/events/utrecht-2021
PALDIES!