Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 3

Pļaviņam/Samoilovam deviņu punktu sērija un ceļazīme uz "Beach Pro" pamatturnīru

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Pļaviņam/Samoilovam deviņu punktu sērija un ceļazīme uz "Beach Pro" pamatturnīru
Austrālieši, Mārtiņš Pļaviņš, Mihails Samoilovs. Foto: volleyballworld.com

Austrālijas kūrortā Torkī šodien risinājās "Pro Beach" tūres "Challenge" posma kvalifikācija. Ar sesto numuru izliktais Latvijas pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš un Mihails Samoilovs izšķirošajā atlases mačā pārspēja ar 11. numuru izsētos austrāliešus Garangu Anijangu/Džastinu Šūmanu (2-0) un iekļuva rītdienas pamatturnīrā.

Šodienas pirmajā setā Latvijas pludmales volejbolisti uzņēmās iniciatīvu (3:1) un izcēlās ar divām triju punktu sērijām (6:2, 14:8), laukuma saimnieki neatrada pretargumentus, līdz ar to Pļaviņš/Samoilovs uzvarēja pārliecinoši - 21:14. Otrajā setā, servējot Pļaviņam, mūsējie sāka iespaidīgi (9:0), nopelnītais handikaps lieti noderēja turpinājumā, austrālieši guva trīs punktus pēc kārtas (15:10), taču Latvijas pārstāvji atbildēja ar četriem punktiem (19:10) un triumfēja - 21:11. Šajā mačā Samoilovs uzlika septiņus blokus, bet pēdējā izspēlē viņš sekmīgi izmantoja Anastasijas Samoilovas firmas paņēmienu, cēlienu pārvēršot rezultatīvā uzbrukumā atmuguriski [video].

Mārtiņš Pļaviņš/Mihails Samoilovs otro reizi spēlēs "Beach Pro" tūres posma pamatsacensībās.

24. novembrī plkst. 7.00 pamatturnīrā ar 21. numuru izliktajam Latvijas tandēmam pretī stāsies Itālijas duets Adrians Karambula/Alekss Ranjēri (#4). D grupā ir arī amerikāņi Kails Frends/Timotijs Brūsters (#16) un Francijas pārstāvji Kalvins Ajē/Kvinsī Ajē (#9). Vajadzīga viena uzvara, lai iekļūtu izslēgšanas spēlēs.

Kā jau ziņots, 1. novembrī Pļaviņš/Samoilovs nepārvarēja "Future" posma kvalifikāciju Omānā un ierindojās 17. pozīcijā, bet pirms tam startēja divos "Challenge" posmos Dubaijā, kur finišēja 33. un 19. vietā.

Pārējie mūsu dueti jau ir noslēguši sezonu. Pļaviņš un Samoilovs tikai tagad uzņem apgriezienus, jo ceļgala operāciju pārcietušais pieredzējušais aizsargs ilgstoši atveseļojās, atguva sportisko formu un oktobra otrajā pusē atgriezās pasaules apritē.

Izmantotie resursi:
fivb.12ndr.at