Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 3

Cik nopietni vērtējamas jauno pludmales volejbolistu medaļas PČ un EČ?

Jānis Celmiņš

Cik nopietni vērtējamas jauno pludmales volejbolistu medaļas PČ un EČ?
Foto: LVF

Latvijas pludmales volejbols šobrīd dzīvo ar sapni par Parīzes olimpiskajām spēlēm, bet reizē ir paaudžu maiņas priekšā (īpaši vīru pludmales volejbols). Aleksandrs Samoilovs, Jānis Šmēdiņš, Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs jaunāki nepaliek un kādam pavisam drīz būs jāieņem viņu vietas. Portāls Sportacentrs.com lūkoja papētīt, cik nopietni vērtējamas izcīnītās godalgas jaunatnes vecuma pasaules un Eiropas čempionātos, kā arī to, cik daudz uz lielās pludmales volejbola skatuves vēlāk izdevies paveikt mūsu iepriekšējiem medaļniekiem un medaļniecēm.

Šī vasara Latvijas jauniešiem bijusi panākumiem bagāta. Piecas izcīnītas godalgas dažāda vecuma turnīros ir pēdējās desmitgades ražīgākā vasara Latvijas pludmales volejbolam. Cik nopietni vērtējami šie sasniegumi, vērtējot potenciālo ielaušanos arī pieaugušo elitē? Papētot pēdējās desmitgades rezultātus, secināms, ka no Latvijas spēlētājiem savu potenciālu visspilgtāk arī pieaugušo konkurencē izdevies apliecināt nu jau divkārtējām Eiropas čempionēm Tīnai Graudiņai un Anastasijai Kravčenokai (šobrīd Samoilova), kuras pirmo kopīgo godalgu starp jaunietēm izcīnīja vien 2018. gada vasarā, iegūstot sudrabu Eiropas U22 čempionātā. Šī turnīra čempiones Nadježda Makroguzova un Svetlana Holomina līdz Krievijas karaspēka iebrukumam Ukrainā bija starp vadošajām spēlētājām Pasaules tūrē, bet šobrīd dalība starptautiskos turnīros viņām liegta…

Graudiņa gan sevi uz jauniešu pludmales volejbola skatuves jau bija pieteikusi iepriekš, spēlējot kopā ar Lindu Grambergu un Paulu Ņečiporuku. Pirmā nopietnai pludmales volejbola spēlēšanai šobrīd jau likusi punktu, kamēr Paula ir Latvijas klasiskā volejbola izlases kapteine un viena no komandas līderēm. Arī viņa pludmales volejbolu nopietni šobrīd nespēlē.

Līdzīgi ir ar tālā 2013. gada pasaules U23 čempionāta top pieci komandām. Rihards Finsters un Aleksandrs Solovejs (4.vieta), kā arī Armands Āboliņš un Haralds Regža (5.vieta) tā pa īstam Pasaules tūrē sevi nepieteica. Aleksandrs izmēģināja spēkus kopā ar Pļaviņu (kopā izcīnītas arī godalgas pieaugušo konkurencē), Rihards lielajā pludmales volejbolā palīdzēja ienākt Edgaram Točam, taču nu abi 2013. gada 4. vietas ieguvēji trenē jauniešus. 2013. gada pasaules U23 čempioni Pjotrs Kantors un Bartošs Losiaks (Polija) tikmēr šobrīd ir starp vadošajiem arī pieaugušo konkurencē.

Laika posmā no 2016. līdz 2018. gadam trīs godalgas jauniešu turnīros kopīgi izcīnīja Mihails Samoillovs un Kristaps Šmits. Otrais šobrīd nopietni pievērsies klasiskajam volejbolam, esot arī Latvijas izlases dalībnieks, bet Mihails (šobrīd 24 gadi) vēl cer sevi pierādīt, šobrīd sevi saucot par Mārtiņa Pļaviņa pārinieku.

Vai Fokerots spēs ieņemt Pļaviņa, Samoilova un Šmēdiņa vietu?

2019. gada vasara Latvijas jauniešiem bija medaļām sausa, taču tad (2020. gads) sekoja jauns uzrāviens. Te spilgti sevi pieteicis talantīgais Kristians Fokerots, kuru daudzi dēvē par Latvijas pludmales volejbola nākotnes zvaigzni. Fizisks, tehnisks, ar pareizo attieksmi – tā viņu vērtē daudzi pludmales volejbola pārzinātāji. Pirmie soļi pieaugušo vecumā 17 gadu vecumā arī ļoti cerīgi, taču skaidrs, ka līdz augstvērtīgu rezultātu sasniegšanai priekšā vēl milzu darbs. Nepacietīgākie jau vaicā, kuri ir tie pārinieki, ar kuriem Kristians varētu iegūt ceļazīmi uz Parīzes olimpiskajām spēlēm. Kāpēc gan ne Edgars Točs, ar kuru Kristians sper pirmos soļus pieaugušo turnīros šobrīd? Ja turpinām fantazēt, tad, iespējams, labākā izvēle tagad un tūliņ varētu būt Aleksandrs Samoilovs. Jānis Šmēdiņš, Mārtiņš Pļaviņš – grūti spriest… Nākotnē? Te jau pārdomas ir nedaudz ilgākas… Kāpēc gan ne strauji progresējušais Artūrs Rinkevičs vai gados vēl ļoti jaunais Mihails Samoilovs? Tās šobrīd ir tikai fantāzijas, visu pa plauktiņiem saliks laiks.

Dāmu konkurencē Latvijas pludmales volejbola tālāka nākotne lielā mērā tiek saistīta ar Denielu Konstantīnovu (17 gadi) un Līvu Ēberi (14 gadi). Viņas šovasar tika pie sudraba Eiropas U20 čempionātā, un tā vien šķiet, ka abas kopā jauniešu konkurencē varētu cīnīties par godalgām arī nākamajās vasarās. Vai pēcāk tam sekos labi starti arī pieaugušo vecumā, to rādīs laiks, šobrīd prognozes izteikt vēl pāragri. Kaut kur iekavās jāliek arī Anete Namiķe un Varvara Brailko, kuru izvēles, lēmumi un piedāvājumi varētu ietekmēt arī Līvas un Denielas gaitas pludmales smiltīs.

Jāsecina, ka nākotne Latvijas pludmales volejbolam ir. Labi rezultāti jauniešu vecumā to apliecina, nu jāspēj spert nākamie soļi, lai ielauztos arī pieaugušo turnīros, kas bieži vien nav vienkāršs uzdevums, te palīdzība nepieciešama arī finansiālajā pusē. Pēdējos gados vadošās Eiropas valstis sporta veidā iegulda lielus līdzekļus, Latvijai jācenšas turēt līdzi! Labi rezultāti starp jauniešiem starptautiskā mērogā savulaik bija arī brāļiem Šmēdiņiem, kā arī Pļaviņam un Samoilovam. Tam sekoja neatlaidīgs darbs un neticams fanātisms. Šobrīd sporta veids ir krietni manījies (kļuvis krietni profesionālāks) un ar “kailām rokām” te neko vairs neizcīnīt.

2013.gads:

PČ U23: Finsters / Solovejs 4.vieta, Āboliņš / Regža 5.vieta.

2014.gads:

PČ U17: Graudiņa / Gramberga - 3.vieta.

2015.gads:

EČ U18: Graudiņa / Ņečiporuka - 1.vieta.

2016.gads

PČ U19: Šmits / Samoilovs - 3.vieta, Graudiņa / Ņečiporuka - dalīta 5.vieta.

2017.gads

PČ U21: Šmits / Samoilovs - 3.vieta.

2018.gads

EČ U22: Šmits / Samoilovs - 1.vieta, Graudiņa / Kravčenoka - 2.vieta.

2020.gads

EČ U20: Namiķe / Brailko - 1.vieta;
EČ U18: Fokerots / Ābelītis - 2.vieta.

2021.gads.

PČ U21: Brailko / Namiķe – 4. vieta;
EČ U22: Bedrītis / Rinkevičs – 2. vieta, Brailko / Namiķe – 4. vieta;
EČ U18: Fokerots / Auziņš – 4. vieta.

2022.gads.

EČ U22: Fokerots / Rinkevičs – 2. vieta;
EČ U20: Konstantinova / Ēbere – 2. vieta;
EČ U18: Fokerots / Auziņš – 1. vieta, Ēbere / Konstantinova – 4. vieta;
PČ U19: Fokerots / Auziņš – 1 vieta, Teteris / Bulgačs – 2. vieta.

     [+] [-]

, 2022-09-22 21:43, pirms 2 nedēļām
Lai būtu pilnvērtīgāka un objektīvāka korelācija - prasītos klāt arī visu šo jaunatnes turnīru (gan PČ, gan EČ) arī citu godalgoto vietu (domāts citu valstu) ieguvēju tālākie gājumi.
Neesmu pētījis, bet man aizdoma, ka šeit nav novērojama izteikta pēctecība un jauniešu turnīru varoņi nemaz tik bieži nekļūst par varoņiem pieaugušo konkurencē.
Ok, nāk prātā ir jaunie EČ zviedri, tāpat, protams, norvēģi Mols/Sorums, kuri junioru vecumā jau bija pasaules līderi starp pieaugušajiem. Protams, arī mūsu Tīna ar Nastju, lai gan arī Nastja nomināli ir nedaudz vairāk dēvējama par tā saucamo "vēlo" (domāts - spēlētājs strauji progresē tuvojoties 20 gadu slieksnim)
Tamdēļ rakstā minēto Latvijas jauno talantu kontekstā kaut ko vērtēt - par ātru.
Vēsturiski pieredze rāda, ka mums kā ziemeļniekiem šis te 18-20 gadu vecumu slieksnis ir bijis gan mainīgs, gan mānīgs un ir piedzīvoti gana daudz šie te "lūzumi" (abos virzienos - gan strauji uz augšu, gan paliekot uz vietas).
Tamdēļ (subjektīvi protams) rakstā minētajiem Fokerotam un Konstantinovai vēl sarkano paklāju labāk neklātu. Jāturpina rūpīgi trenēties, tas pats galvenais.
Ēberes gadījumā vispār svarīgi nenokaut interesi par sporta veidu un ļaut visam attīstīties dozēti, lai pēc 5 gadiem tiešām varam runāt par potenciālu talantu.
P.S. Mihaila Samoilova vilciens ir aizgājis. Un noteikti ne uz Parīzi.

  +1 [+] [-]

, 2022-09-23 00:35, pirms 2 nedēļām
Lai kā man nepatiktu atzīt, tad tomēr pāreja uz pieaugušo līmeni ir jau cits un ļoti grūts uzdevums, kuru spēj pieveikt tikai ļoti maz junioru līmeņa čempionu. Pieaugušo līmenī ir cits domāšanas ātrums un spēles izpratne, kā arī jau stipri lielāku lomu sāk spēlēt fiziskie parametri.
Paskatīsimies to pašu augumu: Auziņš ap 1,90 m, Fokerots 1,94 m, Teteris varētu būt līdzīgi kā Fokerotam (nav internetā aktuālas informācijas par viņa augumu), Bulgačs ap 1,80 m (nav internetā aktuālas informācijas par viņa augumu).
Atkal visi sanāk aizsargi. Kurš varēs pasaules līmenī no viņiem spēlēt pret 2 m + bloķētājiem? Tas pats Točs ar savu 1,96 m augumu un ar ļoti augstu lecienu spēj ar problēmām cīnīties pret pasaules tūres bloķētājiem. Varbūt jaunajiem kāds centimetrs nāks klāt, bet nez vai sanāks likt kaut ko pretī tam pašam pensionāram Nikolai, kurš spēlē uzbrukumā tuvajos metros. Teteris varētu sasniegt Toča līmeni, bet tāpat paliek trīs aizsargi, kas nozīmē, ka diviem nebūs pārinieka iekļūšanai pieaugušo volejbola apritē.
Graudiņa ir arī tas x faktors, kāpēc viņas un Nastjas duets tik stabili ir nostiprinājies elitē. Kur pazuduši visi garie čaļi, kuri varētu sākt spēlēt pludmales volejbolu? Nu neticu, ka visi ir aizgājuši spēlēt basketbolu.

P.S. Mums jau ir piemērs ar divām lieliskām aizsardzības spēlētājām (Namiķe un Brailko), kuras tagad dabūs gaidīt, kamēr attīstīsies jaunās bloķētājas, lai sāktu konkurēt pieaugušo turnīros.

     [+] [-]

, 2022-09-23 09:17, pirms 2 nedēļām
erty rakstīja: Lai kā man nepatiktu atzīt, tad tomēr pāreja uz pieaugušo līmeni ir jau cits un ļoti grūts uzdevums, kuru spēj pieveikt tikai ļoti maz junioru līmeņa čempionu. Pieaugušo līmenī ir cits domāšanas ātrums un spēles izpratne, kā arī jau stipri lielāku lomu sāk spēlēt fiziskie parametri.
Paskatīsimies to pašu augumu: Auziņš ap 1,90 m, Fokerots 1,94 m, Teteris varētu būt līdzīgi kā Fokerotam (nav internetā aktuālas informācijas par viņa augumu), Bulgačs ap 1,80 m (nav internetā aktuālas informācijas par viņa augumu).
Atkal visi sanāk aizsargi. Kurš varēs pasaules līmenī no viņiem spēlēt pret 2 m + bloķētājiem? Tas pats Točs ar savu 1,96 m augumu un ar ļoti augstu lecienu spēj ar problēmām cīnīties pret pasaules tūres bloķētājiem. Varbūt jaunajiem kāds centimetrs nāks klāt, bet nez vai sanāks likt kaut ko pretī tam pašam pensionāram Nikolai, kurš spēlē uzbrukumā tuvajos metros. Teteris varētu sasniegt Toča līmeni, bet tāpat paliek trīs aizsargi, kas nozīmē, ka diviem nebūs pārinieka iekļūšanai pieaugušo volejbola apritē.
Graudiņa ir arī tas x faktors, kāpēc viņas un Nastjas duets tik stabili ir nostiprinājies elitē. Kur pazuduši visi garie čaļi, kuri varētu sākt spēlēt pludmales volejbolu? Nu neticu, ka visi ir aizgājuši spēlēt basketbolu.

P.S. Mums jau ir piemērs ar divām lieliskām aizsardzības spēlētājām (Namiķe un Brailko), kuras tagad dabūs gaidīt, kamēr attīstīsies jaunās bloķētājas, lai sāktu konkurēt pieaugušo turnīros.
Ar tiem auguma centrimetriem viss nav tik viennozīmīgi, piemēram, jaunajiem eiropas čempioniem zviedriem,bloķētājam augums ir ap 195cm .svarīgi ir arī roku garums (reach) ,laika izjūta (timing) lēciena augstums un arī veiklība.
Bet runājot par rezultātiem, ieteiktu "nemīzt karstu" ,visiem minētajiem jauniešiem vēl daudz jāstrādā, lai kko sasniegtu un cerams tādiem Fokerotam un Ēberei,kuri šajā vasarā ir izvazāti pa visiem iespējamajiem čempionātiem, pirmkārt, neapriebsies pludmalnieks un ,otrkārt, nesakāps galvā!

     [+] [-]

, 2022-09-23 09:19, pirms 2 nedēļām
P.s.
Ir jābūt zinātniskās fantastikas cienītājam,lai domātu, ka Pļaviņš vispār vēl spēlēs kaut cik nopietnā līmenī un kur nu vēl viņu likt kopā ar kādu jauno.

     [+] [-]

, 2022-09-23 09:57, pirms 2 nedēļām
basis89 rakstīja: Ar tiem auguma centrimetriem viss nav tik viennozīmīgi, piemēram, jaunajiem eiropas čempioniem zviedriem,bloķētājam augums ir ap 195cm .svarīgi ir arī roku garums (reach) ,laika izjūta (timing) lēciena augstums un arī veiklība.
Bet runājot par rezultātiem, ieteiktu "nemīzt karstu" ,visiem minētajiem jauniešiem vēl daudz jāstrādā, lai kko sasniegtu un cerams tādiem Fokerotam un Ēberei,kuri šajā vasarā ir izvazāti pa visiem iespējamajiem čempionātiem, pirmkārt, neapriebsies pludmalnieks un ,otrkārt, nesakāps galvā!
Nav jau viennozīmīgi jābūt 2 m + bloķētājam, bet zviedru bloķētājs ir tieši tāds pats izņēmums kā Točs. Vienīgais, kurš no šīs četrotnes varētu paveikt kaut ko līdzīgu ir Teteris. Fokerots un Bulgačs jau ļoti ilgstoši spēlē aizsarga pozīcijā, kā arī Auziņš nebūs īsti bloķētājs, jo viņa augums un wingspan noteikti neļaus kvalificēties šai pozīcijai. Taimings un lēciena augstums sāk spēlēt savu lomu, ja auguma parametri ir vismaz ap 1,95 m (kā tas ir zviedra gadījumā).
Par Pļaviņu jau ir skaidrs, ka veselība un pases dati jau visu izsaka. Gan jau LČ varēs pacīnīties par augstām vietām, bet tie jau būs griesti.
Redzēsim kā attīstīsies arī zviedru karjera, jo pasaules tūres pretinieki vēl nav atkoduši viņu spēli, bet vienu brīdi tas notiks un jaunajiem Eiropas čempioniem būs aizvien grūtāk izcīnīt uzvaras.

     [+] [-]

, 2022-09-23 13:30, pirms 2 nedēļām
Paldies par kvalitatīvu diskusiju!

Atsaucioties uz augstākminētajiem komentāriem, vēlējos padalīties ar vēl pāris domu graudiem, faktiem un pašam novērojumiem, reizē nedaudz atbildot arī uz jūsu viedokļiem:

- No citu Eiropas valstu pārstāvju medaļniekiem starp vadošajām komandām šobrīd atrodami poļi un līdz Tokijas OS arī krievietes (abi pāri minēti rakstā).

- Nepiekrītu "manic", ka vērtēt ir par ātru. Izdarīt secinājumu, ka Finsters, Solovejs, Nečiporuka, Gramberga un vēl daži jau ir finišējuši nav pāragri.

- Mihailiam Samoilovam ir tikai 24 gadi. Ja sāks nopietnāk strādāt, pats gribēs sasniegt kaut ko, tad visi priekšnoteikumi tam ir - augums, kreiļa priekšrocības, tēva un brāļa padomi, ļoti pieredzējis pārinieks Pļaviņš, ar kuru kopā spēlējot progresēs visi... Mišam tieši tuvākie 2 - 3 gadi būs rādītājs.

- No jaunajiem talantiem, manuprāt, visnenoslīpētākais ir Teteris. Tehniski un fiziski tur ir milzu rezerves un kaut kas var sanākt. Jānovēl veselību un darba spējas.

- Manuprāt, liela daļa volejbola saimes saulītē pāragri ceļ Fokerotu. Potenciāls tur nešaubīgi ir milzīgs, bet jāsaliekas daudzām lietām, lai sanāktu kaut kas tiešām liels.

- Šorīt dzēru rīta kafiju un pēcāk biezumos skatījos... Diemžēl neredzu es tur nevienu Latvijas veču komandu Parīzes OS. Diemžēl, bet nav! Tikai meitenes. Žēl.

- Fokerotam vispiemērotākais pārinieks, manuprāt, tieši šobrīd un tagad būtu Aleksandrs Samoilovs. Bez tālākiem komentāriem, vienkārši sajūtas to saka.

- Ar Namiķes un Brailko augumiem Pasaules tūrē būs baigi grūti. Dāmu pludmales volejbols kļuvis ļoti fizisks.

- basis89, baigi ceru, ka tev nāksies "ēst cepuri". Zinot Mārtiņu, viņam neatlaidība un stūrgalvība atgriezties pietiks vismaz divām bīča komandām kopā. Viņš ir traks, labā ziņā traks. Un izdarīs visu, lai tu būtu spiests ņemt savus vārdus atpakaļ.

- Ir ļoooti reti izņēmumi, kur čaļi zem 2 metriem ir ļoti labi bloķētāji. Mūsdienu veču pludmales volejbolā bez jaudīgas gremdserves un liela bloka nav ko darīt. To pierāda arī SAM/SME pēdējo gadu soļošana atpakaļgaitā, lai gan nē, viņi nesoļo atpakaļ, viņi stāv uz vietas.

- Diemžēl arī aizsargam mūsdienu pludmales volejbolā jābūt vismaz 1,95. Citādi pret lielajiem bloķētājiem neko.

- Pludmales volejbols salīdzinājumā ar to laiku, kad no jauniešiem pie pieaugušajiem pārgāja Samoilovs/Pļaviņš ir neticami gājis uz priekšu tieši attīstības ziņā. Pieeja no lielajām valstīm ir nesalīdzināmi profesionālāka, tāpēc šobrīd ielauzties pie lielajiem puikām ir traki grūti.

- Un... Tīnu var slavēt, bet bez Nastjas viņai ar Latvijas pasi labāku pārinieci atrast ir neraāli. Nastja arī bez Tīnas ir krietni mazāka. Šim pārim nav vajadzīgi eksperimenti. Jāturas kopā, kamēr vien spēj viena otru pacoest

Kaut kā tā... Paldies vēlreiz visiem par kvalitatīvu diskusiju.

     [+] [-]

, 2022-09-23 15:03, pirms 2 nedēļām
Jānis Celmiņš rakstīja: Paldies par kvalitatīvu diskusiju!

Atsaucioties uz augstākminētajiem komentāriem, vēlējos padalīties ar vēl pāris domu graudiem, faktiem un pašam novērojumiem, reizē nedaudz atbildot arī uz jūsu viedokļiem:

- No citu Eiropas valstu pārstāvju medaļniekiem starp vadošajām komandām šobrīd atrodami poļi un līdz Tokijas OS arī krievietes (abi pāri minēti rakstā).

- Nepiekrītu "manic", ka vērtēt ir par ātru. Izdarīt secinājumu, ka Finsters, Solovejs, Nečiporuka, Gramberga un vēl daži jau ir finišējuši nav pāragri.

- Mihailiam Samoilovam ir tikai 24 gadi. Ja sāks nopietnāk strādāt, pats gribēs sasniegt kaut ko, tad visi priekšnoteikumi tam ir - augums, kreiļa priekšrocības, tēva un brāļa padomi, ļoti pieredzējis pārinieks Pļaviņš, ar kuru kopā spēlējot progresēs visi... Mišam tieši tuvākie 2 - 3 gadi būs rādītājs.

- No jaunajiem talantiem, manuprāt, visnenoslīpētākais ir Teteris. Tehniski un fiziski tur ir milzu rezerves un kaut kas var sanākt. Jānovēl veselību un darba spējas.

- Manuprāt, liela daļa volejbola saimes saulītē pāragri ceļ Fokerotu. Potenciāls tur nešaubīgi ir milzīgs, bet jāsaliekas daudzām lietām, lai sanāktu kaut kas tiešām liels.

- Šorīt dzēru rīta kafiju un pēcāk biezumos skatījos... Diemžēl neredzu es tur nevienu Latvijas veču komandu Parīzes OS. Diemžēl, bet nav! Tikai meitenes. Žēl.

- Fokerotam vispiemērotākais pārinieks, manuprāt, tieši šobrīd un tagad būtu Aleksandrs Samoilovs. Bez tālākiem komentāriem, vienkārši sajūtas to saka.

- Ar Namiķes un Brailko augumiem Pasaules tūrē būs baigi grūti. Dāmu pludmales volejbols kļuvis ļoti fizisks.

- basis89, baigi ceru, ka tev nāksies "ēst cepuri". Zinot Mārtiņu, viņam neatlaidība un stūrgalvība atgriezties pietiks vismaz divām bīča komandām kopā. Viņš ir traks, labā ziņā traks. Un izdarīs visu, lai tu būtu spiests ņemt savus vārdus atpakaļ.

- Ir ļoooti reti izņēmumi, kur čaļi zem 2 metriem ir ļoti labi bloķētāji. Mūsdienu veču pludmales volejbolā bez jaudīgas gremdserves un liela bloka nav ko darīt. To pierāda arī SAM/SME pēdējo gadu soļošana atpakaļgaitā, lai gan nē, viņi nesoļo atpakaļ, viņi stāv uz vietas.

- Diemžēl arī aizsargam mūsdienu pludmales volejbolā jābūt vismaz 1,95. Citādi pret lielajiem bloķētājiem neko.

- Pludmales volejbols salīdzinājumā ar to laiku, kad no jauniešiem pie pieaugušajiem pārgāja Samoilovs/Pļaviņš ir neticami gājis uz priekšu tieši attīstības ziņā. Pieeja no lielajām valstīm ir nesalīdzināmi profesionālāka, tāpēc šobrīd ielauzties pie lielajiem puikām ir traki grūti.

- Un... Tīnu var slavēt, bet bez Nastjas viņai ar Latvijas pasi labāku pārinieci atrast ir neraāli. Nastja arī bez Tīnas ir krietni mazāka. Šim pārim nav vajadzīgi eksperimenti. Jāturas kopā, kamēr vien spēj viena otru pacoest

Kaut kā tā... Paldies vēlreiz visiem par kvalitatīvu diskusiju.
Var piekrist par Mihailu,ka teorētiski viņš vēl var ižsaut,bet praktiski tur ,manuprāt, cerību nekādu. Viņam vnk nav tādas mentalitates.

Piekrītu ka Fokerotu šobrīd par daudz apjusmo, jābūt ļoti stipram mentāli, lai nesāktos zvaigžņu slimība,bet baidos,ka viņš tāds nav.

Namiķei šķiet ļoti labi sapas ar Ēberi,tas potenciāli varētu būt labs nākotnes pāris arī pasaules līmenī.

Neatlaidība ir viens,bet kas cits ir veselības stāvoklis. Skatījos LČ spēli pret Sam/Sme,Mārtiņš izteikti saudzēja savu kāju, pieļauju, ka viņam viņa joprojām sāp un diemžēl, nekādus dižos uzlabojumus šajā sakarā tur varam negaidīt, jo tā struktūra (skrimslis),kas viņam ir bojāta, diemžēl baigi neatjaunojas,bet lai spēlētu kkadā nopietnā līmenī, ir jātrenējas, to viņš tīri fiziski nevar izdarīt.

Par garajiem augumiem nepiekrītu, jā, protams,tas dod savus plusus,bet ir arī mīnusi- garāks ir arī lempīgāks un neveiklāks.