Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

Samoilovs/Šmēdiņš pirmo reizi pieveic Džordži/Andre un iekļūst 1/8 finālā

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

Samoilovs/Šmēdiņš pirmo reizi pieveic Džordži/Andre un iekļūst 1/8 finālā
Jānis Šmēdiņš. Foto: FIVB

Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš sekmīgi turpina dalību Pasaules kausa tūres četru zvaigžņu turnīrā Meksikas pilsētā Kanuknā. Izslēgšanas turnīru latvieši sāka ar līdz šim neuzvarēto brazīlieši Džoržes un Andre pieveikšanu.

Svētdienas vakarā Samoilovam un Šmēdiņam triju setu cīņā izdevās pieveikt norvēģus Hendriku Molu un Matiasu Berntsenu, kas ļāva iekļūt izslēgšanas spēlēs. Izlozē latviešiem pretiniekos ielozēja brazīliešos Džordži un Andre, kurus līdz šim trijās savstarpējās spēlēs nebija izdevies uzvarēt.

Šīs spēles ievadā cīņa ritēja punkts punktā, minimālā vadībā esot brazīliešiem, kuri arī pirmie ieguva divu punktu pārsvaru (6:4). Nākamajās izspēlēs Samoilovam un Šmēdiņam divreiz izdevās atspēlēt divu punktu deficītu, bet pirms tehniskā pārtraukuma pirmo reizi arī izvirzīties vadībā (11:10). Pēc atpūtas brazīlieši atjaunoja minimālu pārsvaru sev, cīņai punkts punktā ritot līdz pat seta beigām, kad ar 18:17 vadību pārņēma latvieši. Tas gan palika vien uz brīdi, jo brazīlieši uzreiz atspēlēja zaudētos punktus, iegūstot arī pirmo setbumbu. Latvijas duets to atspēlēja, paši ieguva setbumbu un ar otro piegājienu to arī realizēja, izraujot uzvaru setā ar 23:21.

Otro setu Latvijas pludmales volejbolisti sāka ar iegūtu divu punktu pārsvaru, bet pēc tam to pārvērta pat astoņu punktu vadībā (11:3). Varēja likties, ka ar to spēles liktenis ir izšķirts, bet pamazām brazīlieši tomēr prata sadeldēt deficītu (9:14). Samoilovs un Šmēdiņš tuvāk pretiniekus nepielaida, atjaunojot ļoti pārliecinošo astoņu punktu pārsvaru (17:9). Tagad gan seta galotne vairs bija tikai formalitāte, Latvijas duetam gūstot pirmo panākumu pret šo Brazīlijas duetu ar 2-0 (23:21, 21:13).

Tādējādi Samoilovs un Šmēdiņš iekļuvuši turnīra astotdaļfinālā, kur būs jāmērojas spēkiem ar sev tik labi zināmajiem Itālijas pludmales volejbolistiem Paolo Nikolai un Danieli Lupo, kurus izdevās pieveikt Dohas četru zvaigžņu turnīra astotdaļfinālā. Spēle pret itāliešiem paredzēta plkst. 5:00 pēc Latvijas laika centrālajā laukumā.

     [+] [-]

, 2021-04-19 13:46, pirms 3 nedēļām
Vai tad viņi aizpērn rudenī Maskavā viņus nepieveica. Vai man viss vienā putrā sajucis. Atceros, ka bija sīvs mačs ar brazīļiem un arī grūtā cīņā izrauta uzvara Maskavā, bet varbūt tie bija divi dažādi turnīri