Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

Pasaules tūres finālposms noslēdzas ar Mola/Sērema un Borgeres/Zūdes triumfu

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

Pasaules tūres finālposms noslēdzas ar Mola/Sērema un Borgeres/Zūdes triumfu
Kristians Sērems pie tīkla cīņā ar Davidu Švaineru. Foto: FIVB

Itālijas pilsētā Kaljāri noslēgusies Pasaules kausa tūre pludmales volejbolā. Tās finālposmā uzvaras laurus vīriem plūca norvēģi Anders Mols un Kristians Sērems, bet sieviešu konkurencē negaidīti triumfēja vācietes Karla Borgere un Jūlija Zūde.

# Šonedēļ risinājās Pasaules kausa tūres fināla posms pludmales volejbolā. Kā pēdējais kopīgais turnīrs tas bija arī vienīgajiem Latvijas pārstāvjiem Mārtiņam Pļaviņam un Edgaram Točam, kuri četrās spēlēs piedzīvoja četrus zaudējumus.

# Šodien tika aizvadītas medaļu spēles, kurās noskaidroja sezonas labākos pludmales volejbola duetus vīriešu un sieviešu konkurencē, kas par uzvaru turnīrā nopelnīja arī 150 tūkstošus ASV dolāru. Vīru konkurencē labāko četriniekā iekļuva trīs latviešus pieveikušie pāri.

# Vīru bronzas mačā spēkiem mērojās Itālijas pludmales volejbolisti Paolo Nikolai/Daniele Lupo un Kristians Vārenhorsts/Stevens van de Velde no Nīderlandes. Pirms četrām dienām trīs setu cīņā pārāki bija nīderlandieši, kuri arī šo spēli sāka apņēmīgi, iekrājot piecu punktu pārsvaru (10:5). Līdz seta izskaņai pārsvars tika izsēts, kā arī atdota setbumba itāliešiem. Vārenhorsts un Van de Velde spēja atgūties un uzvarēt setu ar 23:21. Otrajā setā itālieši ne uz brīdi neieguva vadību, Nīderlandes duetam izcīnot trešo vietu - 2-0 (23:21, 21:17).

# Tikmēr finālā spēlēja lielu progresu šosezon parādījušie Ondžejs Perusičs un Davids Švainers, kuri mērojās spēkiem ar olimpiskajiem čempioniem no Norvēģijas, Andersu Molu un Kristianu Sēremu, kuru pēdējās trijās savstarpējās spēlēs no 2019. gada pārāki bijuši norvēģi.

# Spēles ievadā dueti cīnījās punkts punktā, bet tad Mols ar eisu izvirzīja Norvēģijas duetu vadībā ar 7:5. Perusičs atbildēja ar diviem eisiem, bet pēc Mola kļūdām čehi izvirzījās vadībā ar 10:7. Norvēģi ilgu laiku meklēja veidus kā atgūt zaudēto, līdz Sēremam izdevās laba servju un izspēļu sērija (17:17). Seta galotnē Švainers ar bloku apturēja Sērema uzbrukuma sitienu, bet brīdi vēlāk viņš raidīja bumbu autā, nerealizējot iespēju gūt Čehijas duetam panākumu. Norvēģi šo kļūdu nepiedeva, un uzreiz izrāva uzvaru ar 22:20.

# Otrajā setā čehi divreiz spēja iegūt vairāk nekā minimālu pārsvaru. Teicami aizsardzībā nospēlēja Perusičs, ļaujot Čehijas duetam doties tehniskajā pārtraukumā vadībā ar 12:9. Turpinājumā norvēģi nonāca iedzinējos ar četru punktu deficītu, bet paveica lielu darbu, lai atspēlētos. Pēc Mola bloka rezultāts atkal bija neizšķirts (17:17). Seta galotnē divreiz minimālu vadību ar darbībām aizsardzībā nodrošināja Sērems, bet punktu spēlei ar bloku lika Mols, ļaujot Norvēģijas duetam līksmot par vēl vienu panākumu savā karjerā - 2-0 (22:20, 23:21).

# Sieviešu konkurencē pie bronzas godalgām tika ASV pludmales volejbolistes Aliksa Klainmena un Eiprila Rosa, kuras pārliecinoši ar 2-0 (21:8, 21:17) revanšējās par zaudējumu grupu turnīrā krievietēm Nadježdai Makroguzovai un Svetlanai Holominai.

# Finālā kanādietes Sāra Pavana un Melisa Humana-Paredesa centās turpināt uzvarēto spēļu sēriju, tiekoties ar divus zaudējumus grupu turnīrā piedzīvojušajām vācietēm Karlu Borgeri un Jūliju Zūdi. Dueti šosezon tikušies trīs reizes, divās no tām pārākam esot Kanādas duetam.

# Pirmajā setā vācietes ar labām servēm, darbībām blokā un aizsardzībā ieguva piecu punktu pārsvaru (8:3). Īsi pirms tehniskā pārtraukuma vēl viens eiss padevās Borgerei, kura palielināja sava dueta pārsvaru līdz sešiem punktiem (13:7). Arī seta turpinājumā lieliski spēlēja Borgere, bet punktu setam ar bloku lika Zūde - 21:13.

# Arī otrā seta sākumā Zūde atzīmējās ar bloku, bet kanādietes atbildēja ar četru punktu izrāvienu, par sevi pie tīkla atgādinot Pavanai. Vācietes pāris reizes atjaunoja vadību, bet nespēja to nosargāt. Seta otrajā pusē turpinājās abu duetu sīva spēkošanās, kanādietēm neizmantojot divas lieliskas iespējas iegūt divu punktu pārsvaru. Tikmēr Borgere neizmantoja Pavanas kļūdu un nespēja izraut vācietēm uzvaru. Brīdi vēlāk Pavana raidīja bumbu autā, kas nozīmēja ka sezonas finālposmā triumfēja Borgere un Zūde - 2-0 (21:13, 23:21).