Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

Samoilovs: "Gada galvenais mērķis ir kvalificēšanās Tokijas olimpiskajām spēlēm"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Samoilovs: "Gada galvenais mērķis ir kvalificēšanās Tokijas olimpiskajām spēlēm"
Aleksandrs Samoilovs. Foto: FIVB

Tēmējot uz kvalificēšanos Tokijas spēlēm, Latvijas pludmales volejbola tandēms Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš no 17. aprīļa piedalīsies Pasaules tūres triju 4* posmu sērijā, kas risināsies Meksikas pilsētā Kankūnā. Samoilovs norāda, ka minētie trīs turnīri un arī divi nākamie būs ļoti svarīgi cīņā par olimpiskajām ceļazīmēm.

Iesauka "Karalis Lauva" tev ļoti piestāv. Kā tas sākās?
- Šo iesauku ieguvu Pekinas olimpisko spēļu pirmajā mačā [Aleksandrs Samoilovs un Mārtiņš Pļaviņš uzvarēja topošos čempionus Filu Dalhauzeru/Todu Rodžersu - 21:19, 21:18]. Tā nāk no viena šovmeņa, kurš daudzus gadus strādāja AVP tūrē, viņš ir leģenda, un devis iesaukas arī citiem spēlētājiem - “The Thin Beast” [Fils Dalhauzers], “Superman” [Šons Rozentāls], “The Professor” [Tods Rodžerss]. Mēs spēlējām pret Dalhauzeru un Rodžersu, tāpēc oficiālajās komandu prezentācijās viņš mani prezentēja kā Aleksandru “The Lion King” Samoilovu. Pēc tam visi mediji to pieņēma un sāka izmantot, tādējādi kļuvu par "Karali Lauvu".

Kādām būtiskām īpašībām jābūt, lai pludmales volejbolists gūtu panākumus?
- Aizrautība. Ne tikai pludmales volejbolā, bet visos sporta veidos. Cik esi gatavs visu likt uz šo sporta veidu, cik daudz upuru tu nes, lai būtu labākais un mainītu savu un apkārtējo dzīvi. Visa dzīve jāpielāgo rezultātiem, kurus vēlies sasniegt, visas šīs mazās detaļas veido atšķirību. Pludmales volejbolā man patīk, ka ir jābūt pilnvērtīgam spēlētājam un jāapgūst visi spēles elementi. Neviens tevi nevar noslēpt vai aizstāt, tāpēc patiešām jābūt solīdam visos elementos.

Kur tu smelies iedvesmu? Kas tevi iedvesmo?
- Sākumā mans galvenais iedvesmas avots bija tēvs [Genādijs Samoilovs]. Viņš bija pirmais, kurš noticēja pludmales volejbola attīstībai Latvijā. Tāpat arī citi cilvēki, grāmatas un filmas mani iedvesmo. Arī mani bērni ir liels iedvesmas avots. Atceros, kā pēc uzvaras turnīrā mans bērns 24 stundas staigāja ar medaļu. Un tagad ikreiz, kad atgriežos mājās, bērni jautā, kur ir medaļa.

Kādi ir jūsu mērķi un uzdevumi šogad, ņemot vērā Tokijas olimpiskās spēles?
- Šī gada galvenais mērķis ir kvalificēšanās olimpiskajām spēlēm un labu rezultātu sasniegšana tuvākajos trijos Meksikas turnīros, kas būs ļoti svarīgi. Pēc Meksikas gaidāma liela cīņa Ostravas un Soču posmos, jo tad paliks ļoti maz ceļazīmju uz Tokiju.

---

Atgādinām, ka olimpiskās atlases rangā Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš atrodas olimpisko spēļu zonā, taču nākamajos turnīros jāturpina nostiprināt savas pozīcijas, lai konkurenti netiek garām.

---

Izmantotie resursi:
bevolleyball.net

     [+] [-]

, 2021-04-06 18:15, pirms mēneša
Iesaku mērķēt augstāk, teiksim, 5. vieta OS. Manuprāt, olimpiskā ceļazīme tikpat kā jau ir.