Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

Graudiņa/Krafta uzvar, taču "Pac-12" konferences finālā USC piekāpjas UCLA

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Graudiņa/Krafta uzvar, taču "Pac-12" konferences finālā USC piekāpjas UCLA
Foto: USC Beach Volleyball

ASV studenšu augstākā līmeņa (NCAA) pludmales volejbolā risinās konferenču izslēgšanas spēles. Eiropas eksčempione Tīna Graudiņa un amerikāniete Megana Krafta šonakt izcīnīja uzvaru, taču "Pac-12" konferences finālā Losandželosas USC ar 2-3 zaudēja Losandželosas UCLA.

Kā jau ziņots, sestdienas pirmajā duelī USC ar 1-3 piekāpās savai principiālākajai pretiniecei UCLA, taču saglabāja cerību uz "Pac-12" konferences čempioņu titulu. Turnīra izspēles formāts nosaka, ka viena zaudējuma gadījumā komandai joprojām ir iespēja aizcīnīties līdz lielajam finālam.

Sestdienas otrajā duelī USC ar 3-0 apspēlēja "Stanford". Vadošo tandēmu cīņās Tīna Graudiņa/Megana Krafta spēlēja pret stenfordietēm Ksolani Hodelu/Saniju Vilapando. Pirmais sets - 10:11, 14:14, 18:16, 18:19, 21:19. Otrajā setā pie rezultāta 16:13 atskanēja sirēna, kas vēstīja par USC komandas uzvaru. Salīdzinot ar regulāro sezonu, tagad attiecīgās spēles netiek pabeigtas, ja duelī kāda komanda sakrāj trīs uzvaras.

"Pac-12" konferences finālā spēkojās NCAA labākās komandas. Pretinieču laukumos notiekošajā turnīrā USC (#1) spēlēja pret UCLA komandu (#2), kurai bija mājas dziļo smilšu priekšrocība. Komandu duelis sākās ar otro un ceturto spēcīgāko duetu savstarpējiem mačiem. USC spēlētājas izcēlās ar lielu apņēmību, izvirzījās pārliecinošā vadībā un nospieda pretinieces. Nākamajos setos sekmes bija mainīgas, līdz ar to tur rezultāts sanāca 1-1.

Spēcīgāko tandēmu spēlē Tīna Graudiņa/Megana Krafta cīnījās pret Saviju Simo/Leksiju Denaburgu. Starta seta sākumā Krafta divas reizes bija īstajā vietā aizsardzībā un trāpīja labi - 7:5 un 10:7. Laukuma saimniece iesita tīklā (16:12), pēcāk bloks deva 19:18, arī nākamajā izspēlē uzvarēja UCLA (19:19), savukārt seta pēdējo punktu pielika Krafta - 21:19. Nākamā nogriežņa sākumā Krafta nobloķēja (5:2), bet pretinieces atbildēja ar trijiem punktiem (5:5). Graudiņas bloks - 11:9. Krafta izglāba aizsardzībā un noformēja 12:9. Graudiņas eiss deva 20:16, savukārt Krafta teica pēdējo vārdu - 21:17.

Galu galā čempiones tika noskaidrotas piekto spēcīgāko duetu mačā, kur USC dvīnes Nikola Norsa/Odrija Norsa zaudēja UCLA meitenēm Džeidenai Vitmaršai/Railijai Pauersai - 17:21, 21:23. Pēc tam māsas sēdēja blakus, viena izskatījās mierīga, bet otra raudāja.

Sezonas noslēgumā 7.-9. maijā notiks NCAA čempionāta finālsacensības, kur tiks uzaicinātas astoņas spēcīgākās komandas.

---

Šajā nedēļas nogalē Latvijas vicečempione Kristīne Briede un Malibu "Pepperdine" piedalījās "West Coast" konferences izslēgšanas spēlēs. Cīnoties par iekļūšanu lielajā finālā, ar 4-1 tika apspēlēta "Saint Mary`s". Piekto spēcīgāko duetu mačos Kristīne Briede/Ketija Gevina uzvarēja Makennu Džoisu/Selbiju Kristensenu - 21:17, 21:10.

"West Coast" konferences finālā "Pepperdine" spēlē pret turnīra galveno favorīti "Loyola Marymount", kuras pamatsastāva desmitniekā ir septiņas studentes no pēdējā kursa vai maģistratūras. Piekto spēcīgāko duetu spēlē pirmkursniece Kristīne Briede un pēdējā kursa studente Ketija Gevina piekāpās Emmai Doudai/Madijai Fairnetai - 19:21, 20:22.

Sezonas pirmajā pusē un vidū Briede spēlēja duetā ar vienu vai otru pirmkursnieci, balansējot uz pamatsastāva robežas. Uz beigām notika ilgi gaidītā salikšana kopā ar pieredzējušu spēlētāju, tādējādi izdevās krietni biežāk tikt pamatsastāvā. Pirms konferences čempionāta "Pepperdine" treneri beidzot tika skaidrībā ar virknējumiem, kur stabilu vietu nopelnīja arī latviete.

Izmantotie resursi:
usctrojans.com
pepperdinewaves.com