Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 3

Valsts finansējums olimpiskajam kvalifikācijas turnīram - divreiz mazāks par prasīto

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Valsts finansējums olimpiskajam kvalifikācijas turnīram - divreiz mazāks par prasīto
Mihails Samoilovs un Aleksandrs Samoilovs. Foto: Artūrs Stiebriņš, volejbols.lv

Caur Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) virzītais valsts līdzfinansējums olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram pludmales volejbolā - Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) Nāciju kausa finālturnīram - paredzēts gandrīz divreiz mazāks par pieprasīto, aģentūru LETA informēja Latvijas Volejbola federācija (LVF).

LVF ģenerālsekretārs Arnis Tunte atgādina, ka pieprasītā valsts līdzfinansējuma summa sacensību sarīkošanai ir 400 000 eiro.

"Iepriekšējo gadu pludmales volejbola turnīriem Jūrmalā valsts līdzfinansējums bija lielāks par 400 000, un tas ir ticis sniegts," sarunā ar aģentūru LETA saka Tunte. "Tagad vienotajā tiesību aktu projektu izstrādes un saskaņošanas portālā ir redzams projekts, kurā sacensībām tiek piešķirti tikai 230 000 eiro," viņš turpina.

Viņš skaidro, ka turnīra rīkošanai ir nepieciešami 694 000 eiro, CEV Latvijai ir piešķīrusi šo iespēju cīnīties par olimpiskajām ceļazīmēm pašmāju smiltīs, kas ir pluss, salīdzinot ar konkurentiem, un Latvijas pludmales volejbolistiem vīriešu konkurencē šis turnīrs ir vienīgās sacensības, kurās viņi var kvalificēties Parīzes olimpiskajām spēlēm.

"Ar mums šī summa (230 000 eiro) nav saskaņota, bet tiesību aktu projektu portālā tiek virzīts projekts par šādu summu," norāda Tunte.

Līdzekļus ir plānots piešķirt no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem".

Tiesību akta "Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem"" ar identifikācijas numuru 24-TA-511 iebildumu un priekšlikumu sadaļā atrodams arī Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) iebildums.

LOK uzsver, ka "neatbalsta sākotnēji pieprasītā un faktiski nepieciešamā līdzfinansējuma apjoma (400 000 eiro) samazinājumu, ņemot vērā nepieciešamību pienācīgā kārtā un apmērā nodrošināt 2024.gada CEV pludmales volejbola Nāciju kausa fināla - kontinentālās olimpiskās kvalifikācijas turnīra norisi Latvijā".

LOK ierosina Finanšu ministrijai IZM pārskaitīt sacensību organizēšanai nepieciešamos 400 000 eiro.

Līdzīgā turnīrā Tokijas olimpiskajām spēlēm kvalificējās dueti Anastasija Samoilova/Tīna Graudiņa un Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs, Tokijā abiem pāriem izcīnot ceturto vietu.

Dažāda ranga starptautiskās sacensības Jūrmalā regulāri notiek kopš 2014.gada, un tas ir viens no iemesliem, kāpēc šī svarīgā turnīra rīkošana šogad ir uzticēta Latvijai.

LVF ģenerālsekretārs ir neizpratnē, kāpēc, piemēram, basketbolam un hokejam kvalifikācijas turnīru rīkošanai līdzekļi tiek piešķirti pilnā apjomā, bet volejbolam - gandrīz divreiz mazāk par pieprasīto un Latvijas Nacionālās sporta padomes novembrī akceptēto.

Tunte uzsver, ka LVF nav informēta, kāpēc turnīram nepieciešamā summa ir mazāka un kāpēc tā ir tieši 230 000 eiro.

Turnīru, kurā sacentīsies pa 12 duetiem vīriešu un sieviešu konkurencē, Jūrmalā plānots aizvadīt no 13. līdz 16.jūnijam.

Jūrmalā sacentīsies sieviešu un vīriešu komandas no Latvijas un no septiņām citām valstīm katrā dzimuma grupā, kas iepriekš kvalificējās jau 2023. gada pavasarī notikušajos kvalifikācijas turnīros. Vēl četras valstis tiks noskaidrotas šogad maijā gaidāmajā kvalifikācijas turnīrā.

Jūrmala 2017. un 2020. gadā uzņēma Eiropas čempionātus pludmales volejbolā.

  +1 [+] [-]

, 2024-04-02 20:07, pirms 3 nedēļām
Vai tad ir reāli vēl kādam pārim tikt, ja neskaita Tīnu un Anastasiju?

  +1 [+] [-]

, 2024-04-03 07:39, pirms 3 nedēļām
Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem tiks tērēti pludmales volejbolam? Šausmīgs neparedzams gadījums!!! Ko IZM tagad pīpē?

     [+] [-]

, 2024-04-03 07:54, pirms 3 nedēļām
H.E.N.R.Y. rakstīja: Vai tad ir reāli vēl kādam pārim tikt, ja neskaita Tīnu un Anastasiju?
Kā nu nē,Samoilovs sponsoriem ir apsolījis dalību OS un jau rezervējis viesnīcu Parīzē .

     [+] [-]

, 2024-04-03 08:18, pirms 3 nedēļām
400k!? Tiešām? Mums to vajag? Neredzu variantus kā šo naudu rīkotāji atpelnīs.

     [+] [-]

, 2024-04-03 09:17, pirms 3 nedēļām
Nav runa par atpelnīšanu. Ieguldījumi sportā ne vienmēr atpelnās. 400k nav tā milzīgākā summa. Kauns ka Latvijai nav tādas naudas, bet Kariņš lidinās par miljonu. Bēdīgi.

     [+] [-]

, 2024-04-03 16:59, pirms 3 nedēļām
gircc rakstīja: Nav runa par atpelnīšanu. Ieguldījumi sportā ne vienmēr atpelnās. 400k nav tā milzīgākā summa. Kauns ka Latvijai nav tādas naudas, bet Kariņš lidinās par miljonu. Bēdīgi.
Pro sportā valstij gan nevajadzētu ieguldīt, ja tur nav atdeves.

     [+] [-]

, 2024-04-05 23:24, pirms 3 nedēļām
24 komandu un pavadoņu un tiesnešu plus fanu uzņemšana no PVN vien gandrīz atpelnīs ieguldījumu. Pieskaitam pakalpojumus rīkošanai un AirBaltic lidojumus un valstij peļņa!