Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 3

Polijā noslēdzies Taku orientēšanās pasaules čempionāts

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Polijā noslēdzies Taku orientēšanās pasaules čempionāts
Latvijas komandas pārstāvji. Foto: Latvijas Orientēšanās federācija.

Pasaules čempionātā taku orientēšanās (WTOC), kas norisinājās Polijā, piedalījās arī seši Latvjas pārstāvji, stafetēs tiekot labāko desmitniekā, bet individuāli labākais rezultāts bija 20.vieta.

Šogad WTOC norisinājās Polijas dienvidu pilsētas Jelenia Gora apkārtnē. Izvēlētie apvidi bija pārsātināti ar klintīm un dažāda izmēra akmeņiem, kas ne tikai prasīja no dalībniekiem ļoti precīzas kartes lasīšanas spējas, bet arī kartes zīmētājiem bija sagādājuši krietnus izaicinājumus. Atkāpjoties no IOF karšu zīmēšanas standartiem, kartes autori bija izvēlējušies izmantot 3 dažādu izmēru akmeņu simbolus. Diemžēl akmeņu attēlošanā netika ievērota konsekvence, kas radīja papildus izaicinājumus dalībniekiem.

Šoreiz sacensību programma sākās ar stafeti, kur dubultuzvaru gan atklātajā, gan PARA grupā izcīnīja Čehijas komandas. PARA grupā Latvijas komanda ar Gunti Jakubovski, Vjačeslavu Bīvainīti un Valdi Strodu 7. vietā. Atklātajā grupā komandā startēja Guntars Mankus, Ilze Lapiņa un Laura Elīza Lapiņa. PreO daļā nepieļaujot nevienu kļūdu, bet ar kopumā 4 kļūdām laika stacijās izdevās izcīnīt 8. vietu. Kopā stafetē piedalījās 21 valsts komanda atklātajā grupā un 8 komandas PARA grupā.

Diemžēl jau stafetē tika iesniegtas divas sūdzības, kurām sekoja divi protesti. Protests par viena kontrolpunkta izvietojumu dabā tika apstiprināts, un tas sākotnējos līderus Norvēģiju un Zviedriju nobīdīja uz attiecīgi 5.un 6. vietu. Savukārt, izvērtējot protestu, ko iesniedza Latvijas komanda, žūrija atzina, ka kontrolpunkta leģenda patiešām nav korekta, bet, tā kā, apstiprinot protestu, būtu jāanulē visa laika stacija, tad protests tomēr tika noraidīts.

Sacensības turpinājās ar TempO sacensībām, kur vairāk nekā 110 sportisti no 22 valstīm vispirms sacentās divās kvalifikācijas grupās. Lai kvalificētos finālam un cīņai par medaļām, bija jāiekļūst starp 18 labākajiem savā grupā. Šoreiz kvalifikācijas rezultāti bija diezgan negaidīti. Pat pasaules ranga līderis Anti Rusanens palika 1 sekundi aiz kvalifikācijas robežas, un vēl daudzi spēcīgi sportisti finālam nekvalificējās. No Latvijas sportistiem finālā tika tikai Guntars Mankus, kurš finālā izcīnīja 20. vietu. Uzvara Norvēģijas pārstāvim Sondre Rūdam Bratenam.

Sacensības noslēdzās ar PreO distancēm, kur medaļas tiek izcīnītas divu dienu kopvērtējumā. Organizatori bija sagatavojuši patiešām grūtas distances – vairāk nekā 2h nepārtraukta koncentrēšanās, lai atrastu pareizos atrisinājumus 40 kontrolpunktiem pirmajā dienā un 33 KP otrajā dienā (parasti kontrolpunktu skaits ir 20- 30), cenšoties saskatīt pareizos akmeņus, kurus vēl daļēji aizsedz veģetācija. Arī laika apstākļi bija ap +30 grādiem. Distance pārsvarā bija ēnā, bet bija arī vietas, kur, meklējot risinājumu, bija jāstāv tiešos saules staros. Uzvara Janam Furuzam no Slovākijas atklātajā grupā un Mihaelam Johansonam no Zviedrijas PARA grupā. Latvijas pārstāvjiem – Guntars Mankus 24. vietā, Laura Elīza Lapiņa 35., Ilze Lapiņa 55., Normunds Narvaišs 71. un Kristaps Mierlauks 73. vietā 107 dalībnieku konkurencē. PARA grupā Guntis Jakubovskis 21. vietā, Vjačeslavs Bīvainītis 34. un Valdis Strods 35. vietā 39 dalībnieku konkurencē.

Izmantotie resursi:
◪ Latvijas Orientēšanās federācija - Sākums