Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 3

Rogaininga seriāla 5.posmā trešo reizi šosezon punktu maksimums

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Rogaininga seriāla 5.posmā trešo reizi šosezon punktu maksimums
Trešo reizi 200 punktus savākušie A.Jasāns (no kreisās) un Z.Bībers. Foto: Xevents.

Baltijas valstīs lielākais rogaininga jeb komandu orientēšanās seriāls “Pilsētas leģendas” savā trešajā sezonā pirmo reizi viesojās Ogrē, kur notika sezonas piektais posms. Šosezon jau trešo reizi maksimālo 200 punktu skaitu savāca 6h distances līderi Zigmunds Bībers un Alberts Jasāns (Laid mums tur laimē diet).

Aizraujošā rogaininga seriāla piektais posms tika rīkots sadarbībā ar Ogres novada domi un Ogres novada sporta centru, kā arī ar Isostar, Garmin, Valmiermuižas alus, Magnesia atbalstu. Dalībniekiem atbilstoši spējām un vēlmēm organizatori piedāvāja 6h Garmin, 4h Kokmuižas un 2h Isostar rogaininga distances, kā arī 3h MTB, rogaininga skrējienu 2h (O –Run) un rogaininga pastaigu bērniem.

“Pilsētu leģendu” dalībniekiem tāpat kā Rīgā nācās šķērsot vairākus tiltus - Šosejas, Komunikāciju jeb Trubinieku, Estrādes jeb Līko, Pontonu, Vanšu un Kartonfabrikas, cenšoties tikt no Ogres uz Pārogri un atpakaļ. Protams, ka dalībnieki kontrolpunktu meklējumos izbaudīja Ogres Zilo kalnu ainavas.

Garākajā Garmin 6h distancē, kur startēja 68 komandas, Bībers ar Jasānu otro reizi pēc kārtas un trešo reizi sezonā paspēja kontrollaikā atrast visus kontrolpunktus un nopelnīt 200 punktus, turklāt to izdarot mazāk par piecām ar pusi stundām. Spraigajā cīņā par otro vietu starp divām labākajām Mix jeb jauktajām komandām igauņi Toni Pīrisilds un Pille Vinne (O+) ar iekrātajiem 189 punktiem tikai par vienu punktu apsteidza Uģi Inku un Gitu Vilensoni (Kreisais krasts). Sešiniekā kopējā ieskaitē tika labākā sieviešu komanda “ZVOC dāmas” Anete Geduševa-Bērziņa un Dace Gaigala, kurām 175 punkti, bet ģimeņu ieskaitē Juris Šlesers ar meitu Elīzu (RS Kukainīši) ar 133 punktiem.

Vidējā 4h Kokmuižas distancē 59komandu vidū otro posmu pēc kārtas nepārspēti bija “Riga adventure team”, kura sakrāja 138 punktus un kuras sastāvā šoreiz bija trīs dalībnieki – Mārtiņš Ozoliņš, Jānis Ķemers un Valdis Čunka. Arī šajā distabncē otro un trešo vietu ieguva divas labākās Mix komandas, turklāt arī ar ļoti līdzīgu rezultātu, abas šķirot diviem punktiem. Ilze un Artūrs Hirkovski (I&A) ar 132 punktiem bija nedaudz priekšā Sniedzei Brakovskai un Eduardam Pāķim (Ādaži city). 100 punktu robežu sasniedza arī labākās divas sieviešu un viena ģimenes komanda. Gunai un Martai Sarksņām ar 103 punktiem pietika uzvarai sieviešu konkurencē, bet labākā ģimeņu komanda “Romanichi” (Romāns, Ilva un Elīza Košķini un Jānis Koškins-Diks) savāca apaļu summu – 100 punkti.

Isostar 2h distancē bija visspraigākā cīņa par uzvaru, jo Gnutars Logins un Andžejs Stenclavs ar 77 punktu bagāžu atkārtoja “Ašo” veikumu pirmajā posmā Bolderājā un tikai par vienu punktu bija priekšā Uldim Pormeistaram un Gunāram Ozoliņam (LV Bārdas), kuri pēdējā sekundē paspēja iekļauties laika limitā. Pirmo reizi sezonā, lai tiktu trijniekā, nepietika pat ar 70 punktiem, kas dažos posmos garantētu uzvaru. Trešo vietu ieguvušie Krišjānis Mežulis un Kristaps Zelmenis (Vadātājs) nopelnīja 72 punktus. Līdzīgi nostartēja labākā MIX komanda “Stonkas” (Kārlis un Daina Stonkas) un sieviešu komanda “Pilsētas žurkas (Valentīna Romanova un Anete Dārta Rožkalne), kuras kopējā ieskaitē ieņēma 6. un 7.vietu un kurām attiecīgi 66 un 64 punkti, kaut arī Valentīna un Anete sākotnēji arī bija sakrājušas 66 punktus, bet pārtērētā pusotra minūte virs divām stundām lika viņām šķirties no diviem punktiem. Aigars un Tomass Čeksteri (Viss bumbās) ar 46 punktiem bija labākie ģimeņu ieskaitē.

O-Run jeb 2h individuālajā rogaininga skrējienā pārliecinoši pirmie ar attiecīgi 78un 77 punktiem bija Jānis Dūka un Anita Užule, bet 3h MTB distancē ceturto reizi uzvaru svinēja Inese Kauķe, bet vīriešiem pirmo uzvaru izcīnīja Aivis Zetmanis.