Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 3

Ar bagātīgu punktu ražu 6. posmā noslēgusies Baltijā lielākā rogaininga seriāla sezona

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Ar bagātīgu punktu ražu 6. posmā noslēgusies Baltijā lielākā rogaininga seriāla sezona
Foto: Mareks Gaļinovskis.

Pagājušajā nedēļas nogalē, 5. novembrī, pie tirdzniecības centra “Domina” ar sesto posmu, kam dots nosaukums “Rīgas Hausmaņa purva rogainings”, noslēdzās Baltijas valstīs lielākā komandu orientēšanās seriāla “Pilsētas leģendas” trešā sezona. Dažās distancēs norisinājās spraigas cīņas par godalgām posmā un kopvērtējumā, bet sešu stundu distancē ceturto reizi šogad maksimālos 200 punktus savāca Zigmunds Bībers un Alberts Jasāns (Laid mums tur laimē diet).

Neskatoties uz dzēlīgi auksto vēju, noslēdzošajā posmā piedalījās vairāk nekā 700 rogaininga cienītāju, kuru vidū bija arī vairāku sporta veidu pārstāvju, daži no kuriem arī kādreizējie vai pašreizējie Latvijas izlases dalībnieki. Sacensību dalībniekiem divu līdz četru dalībnieku komandās atbilstoši spējām un vēlmēm organizatori piedāvāja 2 stundu “Domina”, 4 stundu “Kokmuiža” un 6 stundu “Garmin” rogaininga distances, kā arī individuāli 3 stundu “MTB” un 2 stundu “O-Run” Isostar rogaininga skrējienu. Bērniem līdz 12 gadu vecumam bija sarūpēta ierastā pastaiga un kontrolpunktu apmeklēšana aptuveni piecu kilometru garumā.

Garākajā 6h Garmin distancē vairāk nekā simts komandu konkurencē Jasāns ar Bīberu ceturto reizi sezonā, ar krietnu rezervi iekļaujoties laika limitā, apmeklēja visus kontrolpunktus un savāca 200 punktus, līdz ar to likumsakarīgi uzvarot arī kopvērtējumā, kur tika skaitīti pieci no sešiem posmiem. Pēteris Grīviņš un Rubens Šulcs (Kantrī radies Smiltenē) bija ļoti tuvu tam, lai maksimālo punktu skaitu savāktu divas komandas, taču divu kontrolpunktu apmeklējums un atzīmēšanās tajos viņiem netika ieskaitīta, līdz ar to ar 193 punktiem iegūstot otro vietu. “Fiskarieši” Gatis Barons un Māris Jansons arī nopelnīja prāvu summu – 190 punkti, kad ļāva iegūt trešo vietu. Labākā jauktā komanda ar 174 punktiem bija no Igaunijas, ar 148 punktiem sieviešu konkurencē pirmo vietu ieguva “Ampēriņš” (Madara Apsalone, Aleksandra Fjodorova, bet ģimeņu ieskaitē ar 129 punktiem uzvaru svinēja Juris Šlesers ar meitu Elīzu (RS kukainīši), kuri bija ļoti priecīgi par loterijā vinnēto Garmin pulksteni.

Lai arī pēdējā posmā uzrādīja salīdzinoši pieticīgu rezultātu (166 punkti un 8. vieta), tomēr sezonas kopvērtējumā stabila otrā vieta komandai “Naids” (Mārtiņš Krūze, Edgars Jurjāns). Trijnieku kopējā ieskaitē ar 799 punktiem noslēdza labākā jautā komanda “Kreisais krasts” ar ierasto duetu Uģi Inku un Zani Gruberti sastāvā. Ļoti līdzīgajā cīņā par uzvaru sieviešu konkurencē pēdējā posmā nestartējušās “Dzintars matos” (Kristīne Kadaša, Gunta Brazauska) tomēr nosargāja trīs punktu pārsvaru pār “Vidzemniecēm” Noru Baranovsku un Martu Liepiņu, kurām par laika limitu pārtērēšanu noņēma 13 punktus, kas izrādījās izšķiroši sezonas kopvērtējumam.

4h Kokmuižas distancē, kur sacentās pāri par 90 komandām, vienīgie, kuri pārsniedza 150 punktu robežu, sasniedzot šīs sezonas rekordu šajā distancē, bija Andris un Zigmārs Gaiļi (Neliels treniņš), kuri nebija piedalījušies “XEvents” rīkotajās rogaininga sacensībās trīs gadus. Pāris minūtes virs laika limita finišēja Maksims un Ilze Leščenski (Schwerpunkt), taču tas netraucēja labākai jauktajai komandai ar 133 punktiem ieņemt otro vietu kopējā ieskaitē, par diviem punktiem apsteidzot Rolandu Rudīti un Mārtiņu Birumu (Ultru Pikniks).

Pēc Ogres posma izlaišanas septembrī Ieva Godiņa un Aiga Kalniņa (B3/Bez kompasa) atkal bija labākās sieviešu konkurencē, sakrājot 118 punktus. Viņām arī likumsakarīga uzvara sezonas kopvērtējumā dāmu komandu vidū un trešā vieta kopējā ieskaitē, piekāpjoties tikai divām labākajām vīriešu komandām – pārliecinošajiem uzvarētājiem “Riga Adventure team” (Mārtiņš Ozoliņš, Jānis Ķemers, Valdis Čunka), kuri jau pēc Ogres posma bija nodrošinājuši pirmo vietu, tāpēc pēdējā posmā kopā nestartēja, un “Necūko mežā” (Valters Veiss ar saviem pāriniekiem). Tikmēr “Romanichi” otro posmu pēc kārtas ieguva labākā statusu ģimeņu ieskaitē. Šoreiz Koškinu ģimenei bija nepieciešami 85 punkti.

2h Domina distancē ar 66 punktiem uzvaru svinēja dienvidu kaimiņi lietuvieši, bet ar 62 punktiem otrie kopējā ieskaitē bija labākā jauktā komanda “Zajec”, kuras sastāvā startēja Juris Kļaviņš un Zane Dzirkale. Trijnieku ar 61 punktu noslēdza Uldis Pormeistars un Gunārs Ozoliņš (LV Bārdas), kuriem pietikās līderpozīciju nosargāšanai kopvērtējumā, jo sīvākie konkurenti Mārtiņš Treijs un Uldis Cīrulis (Putekļu rijēji), ejot “uz visu banku” priekš kopvērtējuma, pārtērēja nepilnas 14 minūtes, tāpēc no visbagātīgākās ražas šajā posmā (74 punkti) samierinājās ar 60 punktiem un arī otro vietu kopvērtējumā.

Lai arī posmā Kārlis un Daina Stonkas posmā piekāpās saviem sīvākajiem konkurentiem RK “Mītava” ar Mareku Bulkovski, Aiju Svikli un Edgaru Rancānu sastāvā, tomēr abu komandu ļoti līdzīgajā cīņā par labākās statusu kopvērtējumā jauktajām komandām virsroku tomēr ņēma Stonkas. “Pilsētas žurku” uzvaru kopvērtējumā sievietēm neviena cita neapdraudēja, taču posmā, neskatoties uz Anetes Dārtas Rožkalnes traumu distances noslēdzošajā daļā, Valentīna Romanova ar komandas biedreni tikai par punktu piekāpās spēcīgajām un uzvaru posmā sieviešu konkurencē izcīnījušajām Zandai Abzalonei un Kristīnei Veitai (SEL team), kuras ir pelnījušas uzslavu par palīdzēšanu sāpēs mokošajai Anetei tikt līdz finišam. Tikmēr Andris un Amanta Mikijanski nopelnīja pussimtu, ar ko pietikās uzvarai pēdējā posmā ģimeņu kategorijā.

3h MTB, kur dalībnieku skaits sniedzās pāri piecdesmit, ārkārtīgi līdzīgas cīņas sanāca par trešo vietu abiem dzimumiem, jo 3. un 4.vieta ieguva vienādu punktu skaitu, bet sievietēm pirmās divas vietas šķīra tikai punkts. Trešo reizi sezonā startēja un trešo reizi arī uzvarēja Mārtiņš Linde, kurš aiz sevis posmā atstāja kopvērtējuma uzvarētāju Raiti Muižnieku. Sievietēm pārliecinošai kopvērtējuma līderei Inesai Kauķei spēcīgu konkurenci sastādīja Dina Zobena, kuras apsteigšana Inesei sagādāja pārsteigumu un arī neviltotu prieku, jo parasti citās sacensībās Dina ir bijusi priekšā.

2h O skrējienā dominēja Atis Krūmiņš, aiz sevis atstājot kopvērtējuma līderi Jāni Dūku, ar kuru vienādu punktu skaitu ieguva arī 13 sekundes ilgāk distancē pavadījušais Ričards Krims. Sievietēm bija tieši tas pats, proti, kopvērtējuma uzvarētāja Anita Užule ieguva otro vietu, jo posmā lielāko punktu bagāžu sieviešu konkurencē sakrāja Lauma Čerņevska.