Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1281, Did:0, useCase: 3

Nordea Rīgas maratonā gan skries, gan tvītos

Jānis Pārums

Vairāki aktīva dzīvesveida piekritēji, Nordea Rīgas maratona organizatoru pamudināti, sacensībās 23. maijā ne tikai mēģinās pievarēt distanci, bet par savām sekmēm trasē informēs cilvēkus arī sociālajā tīklā twitter.com.

Tikai trīs dienas pirms sacensībām portāls Sportacentrs.com aprunājās ar diviem no viņiem – Edgaru Baldunčiku, mūsu portāla lietotājiem visticamāk būs pazīstams pēc dalības Sportacentrs.com rīkotajā un pašreiz notiekošajā hokeja prognožu spēlē "Hokeja Nostradams", kā arī Kārli Apkalnu. Edgars skries pusmaratonu, Kārlis – maratonu.

Kā vienlaikus skriet un tvītot?
"Ir doma izveidot dažas sagataves, kas ik pēc pāris kilometriem tiks papildinātas ar dažiem vārdiem. Piemēram, "5km, jūtos (...), temps (...), 7km, laiks (...)". Esmu mēģinājis, pagrūti jau ir ar irbulīti telefona skārienjūtīgo ekrānu bakstīt, bet gan jau sanāks," savu ieceri skaidro Edgars.

Kārlim pieeja solās būt savādāka: "Trasē ir dzirdināšanas punkti, kur varētu būt vienkāršāk šo uzdevumu veikt. Galvenais ir nenolaist pulsu, jo pēc tam viņu dabūt atpakaļ augšā ir ļoti grūti. Ja izdosies pievērsties telefonam, nenojaucot ritmu, tad viss būs kārtībā. Tas, kas baida – kā apvienot sarunāšanos ar savām kājām katrā solī un elpošanu kopā ar tvītošanu."

Skriešana kā izaicinājums
"Maratona organizatori aicināja un man tas šķita interesanti, lai piekristu. Pats esmu biznesa vadības konsultants un treneris. Maratons ir nopietns vingrinājums, kas ļauj man iepazīt sevi vairāk. Daru to priekš sevis, bet ceru, ka varēšu ar savu jauno pieredzi dalīties semināros un augstskolā. Psiholoģijā zināms, ka publiska apņemšanās veicina produktivitāti. Sāku skriet tikai pērn un noskrēju pusmaratonu, turklāt pārsteidzoši labi (1:45:47), ņemot vērā, ka biju veltījis tam tikai piecas nedēļas. Iepatikās, ieinteresēja un gribēju noskaidrot vai varu izdarīt kaut ko vairāk, labāk, pamatīgāk. Tāpēc nolēmu skriet pilno maratonu. Šogad gatavojos jau kopš februāra sākuma, taču arī pirms tam aktīvi un regulāri nodarbojos ar vairākiem citiem sporta veidiem," par pievēršanos skriešanai stāsta Kārlis.

Edgars skriet sācis agrāk. Viņš uzskata, ka ar savu piemēru popularizē(s) ne tikai Rīgas maratonu, bet veselīgu dzīvesveidu kopumā: "Pirms diviem gadiem daži cilvēki mani izprovocēja pirmo reizi noskriet pusmaratonu. Jāsaka godīgi, ka skolas laikā garajās distances man nebija labi rezultāti un jau 3km likās nedabīgas mocības. Pirmo pusmaratonu noskrēju stundā un 51 minūtē, šogad gatavojos daudz mērķtiecīgāk, skrēju daudz lielākas distances. Esmu nedaudz "saslimis" ar šīm abām lietām - skriešanu un twitter.com - man ļoti patīk jauni izaicinājumi un apzinos, ka tas nebūs viegli, bet manuprāt tā ir lieliska reklāma maratonam un šādam dzīvesveidam kā tādam.

Edgara un Kārļa mērķi...

Kārlis: "Par rezultātiem var runāt cilvēki, kas ir noskrējusi trīs, četrus vai piecus maratonus. Pērn dzirdēju vairākus apgalvojumus, ka tad skriets pusmaratons, lai šogad skrietu maratons. Pats esmu veicis sešus garos treniņus virs 20 kilometriem un mans secinājums – [mana] organisma darbs būtiski izmainās, līdz ar to, tas, ko ķermenis pasaka līdz 20 kilometram neatklāj to, kas notiks pēc 25 kilometra. Maratonā finišējis vēl neesmu, tāpēc prognozēs esmu piesardzīgs . Treniņos lielākais veiktais attālums bijis 34 kilometri, bet gadījies arī pēc 26 kilometra nolūzt. 25., 30., 35. kilometrā organismā notiek procesi, kurus cilvēks, skrienot kādu no pirmajiem kilometriem nevar paredzēt. Galvenais – gribētu finišēt un paveikt to ātrāk par četrām stundām. Vēl viens mērķis – lai nākamajā dienā es būtu bez savainojumiem un nebūtu jāmeklē ārsts. "

Edgars: "Pagaidām ir doma noskriet ātrāk par 1h45min, taču tā kā pusmaratons ir skriets tikai divas reizes tad lielas pārliecības, ka to paveikšu nav, lai gan pirms diviem gadiem cerēju uz divām stundām, bet beigās sanāca stipri ātrāk. Visticamāk pirmos pāris kilometrus skatīšos kā iet un vai turēt tempu 5min/km vai arī, ja varēšu, skriet ātrāk. Ceru uz patīkamu pārsteigumu distancē. Ir arī neliels sacensības gars, jo pusmaratona distanci pirmo reizi skries arī vairāki mani draugi un paziņas, līdz ar to negribētos viņiem zaudēt."

"Cilvēkiem ir jāsaprot, ka šajos skrējienos nepiedalās tikai esošie un bijušie sportisti, bet arī vienkārši cilvēki, kuri sava prieka paskrien pāris reizes nedēļā. Es tiešām gribētu aicināt visus, kuri šogad nepieteicās (to vēl var izdarīt! – aut.) jau rīt pamēģināt paskriet un varbūt rudenī noskriet kādu distanci Valmieras maratonā. Arī man pirms nedaudz vairāk kā diviem gadiem likās, ka manas spēju robežas ir četri vai varbūt seši kilometri un tie, kuri skrien vairāk ir traki, taču pāris mēnešu laikā sapratu, ka tie cilvēki, kuri var noskriet 21 kilometru nav pārcilvēki, tieši otrādi, to var izdarīt gandrīz jebkurš, kuram ir gribasspēks pāris mēnešus plānveidīgi paskriet pāris reizes nedēļā," novēl Edgars.

Cilvēki, kas Nordea Rīgas maratona laikā par savu veikumu informēs "Twitter" tīklā - twitter.com

Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2010-05-20 18:24, pirms 13 gadiem
Skudrinieks rakstīja: A nafig tā twītošana ir vajadzīga? Kādam bez viņiem tas vispār interesē?
zin kā, ja jau paskriet nevar, tad vismaz sportiski jāpalasa twiteris

  +1 [+] [-]

, 2010-05-20 18:38, pirms 13 gadiem
Skudrinieks rakstīja: A nafig tā twītošana ir vajadzīga? Kādam bez viņiem tas vispār interesē?
To pašu var teikt arī par rakstu komentēšanu. Nu i nafig tāda nepieciešama? Tu avīzēm zem katra raksta ar pieraksti savu komentāru?

  +2 [+] [-]

, 2010-05-20 18:39, pirms 13 gadiem
Omg, twiitot un skriet, kko tik debīlu ir grūti izdomāt...

  +1 [+] [-]

, 2010-05-20 18:47, pirms 13 gadiem
japamegina man ar

     [+] [-]

, 2010-05-20 19:24, pirms 13 gadiem
kas tas par sviestu par to pulsu tur sarakstiits - nenolaist pulsu lejaa, jo peec tam buus gruuti dabuut atpakalj augshaa!!!!
Vinji vispaar pashi saprot ko uzrakstiijusi? It kaa augsts pulss buutu labi, un ar to buutu vieglaak paskriet

  -2 [+] [-]

, 2010-05-20 20:22, pirms 13 gadiem
parazutis rakstīja: kas tas par sviestu par to pulsu tur sarakstiits - nenolaist pulsu lejaa, jo peec tam buus gruuti dabuut atpakalj augshaa!!!!
Vinji vispaar pashi saprot ko uzrakstiijusi? It kaa augsts pulss buutu labi, un ar to buutu vieglaak paskriet
Pamēģini no rīta izkāpt no gultas un sākt skriet uzreiz

  +1 [+] [-]

, 2010-05-20 20:28, pirms 13 gadiem
Zīmuļi. Es parasti neskrienu, bet ja skrietu, tad sava prieka pēc, nevis lai pazīmētos draugiem. Tā tāda mazliet atkarības pazīme šiem puišiem ir. Lai man piedod, bet diezgan dīvaini

  +7 [+] [-]

, 2010-05-20 20:49, pirms 13 gadiem
man ir ljoti liels prieks ka ir taads riigas maratons.........atceros pagaajusho gadu kad tur skreeja gan jauni gan veci...pat cilveeki ar veseliibas probleemaam ( es apbriinoju vinjus )........aicinu visus piedaliities kas nav pieteikushies shogad tad obliigaati jaapiedalaas naakamgad

     [+] [-]

, 2010-05-20 21:21, pirms 13 gadiem
Nē nu kā mēs zinam vienīgie kurus mūsu valstī nekritizē ir tie kuri guļ uz dīvāna, grauž čipsus un uzdzer aliņu visi pārējie kuri kaut ko dara ir stulbi, dīvaini u.t.t.
Normāla reklāma maratonam tvitera vidē