Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:164, Did:0, useCase: 3

Nordea Rīgas maratons pulcēs skrējējus no 59 pasaules valstīm

Jānis Pārums

Nordea Rīgas maratons pulcēs skrējējus no 59 pasaules valstīm
Spožākā zvaigzne Rīgā būs divkārtējā Ņujorkas
maratona uzvarētāja Jeļena Prokopčuka, kura
Latvijas galvaspilsētā skries pusmaratonu
Foto: Romualds Vambuts

Jau šo svētdien, 20.maijā, Rīga piedzīvos lielāku pilsētas maratona skrējienu Baltijā, pulcējot vairāk nekā 18 000 skrējēju no 59 pasaules valstīm. Šodien par godu gaidāmajam notikumam notika preses konference.

Šogad maratons pirmoreiz startē ar Starptautiskās Vieglatlētikas federāciju asociācijas (IAAF) piešķirto Bronzas līmeņa kvalitātes zīmi, kļūstot par pirmo maratonu Ziemeļeiropā ar tik augstu novērtējumu. Rīgā ieradies arī IAAF pārstāvis Šons Voless Džonss, kurš preses konferencē norādīja: " Ir trīs pakāpju kvalitātes zīmes (zelta, sudraba un bronzas) un parasti gadu gaitā maratoni, kam bijusi bronzas zīme sasniedz nākamo līmeni. Šīs sistēmas mērķis ir uzlabot maratonus, lai tie katru gadu attīstītos. Gaidu svētdienu un ceru atgriezties šeit nākamgad."

Nordea Rīgas maratonam šobrīd visvairāk dalībnieku reģistrējušies 5 kilometru distancei, kurā startēs vairāk nekā 10 000 dalībnieku. 10 kilometru distancē startēt vairāk nekā 3400 dalībnieku, pusmaratonā (21.0975km) – vairāk nekā 2600, bet maratonu (42.195km) mēģinās pieveikt vairāk nekā 1100 dalībnieki. Galīgais dalībnieku sastāvs kļūs zināms 19.maija plkst. 24:00, kad tiks slēgta reģistrācija sacensībām. Ārvalstu dalībnieku skaits šobrīd ir vairāk nekā 1850. Aktīvākie ārvalstu skrējēji ir somi (vairāk nekā 300), vācieši, igauņi, lietuvieši, briti un itāļi.

Uz startu Rīgā ieradušies elites skrējēji no Baltkrievijas, Krievijas, Kenijas, Etiopijas, Japānas, Ungārijas un Ugandas. Nopietnu pretestību ārvalstu skrējējiem sastādīs pašmāju vadošie skrējēji un favorīti pusmaratona distancē – Valērijs Žolnerovičs un Jeļena Prokopčuka. Abiem starts Rīgā būs viena no gatavošanās sastāvdaļām Londonas olimpiskajām spēlēm.

Jeļena Prokopčuka pauda prieku, ka pēc ilgāka laika atkal var skriet Rīgā: "Jau sen neesmu piedalījusies Nordea Rīgas maratonā. Maratons dzīvo un attīstās, un ļoti labi attīstās. Saņemtā "Bronze Label" zīme jau ir organizatoru uzvara. Lai veicas saņemt augstāka līmeņa zīmi. Svētdien novēlu visiem vieglas kājas, lai var sasniegt savus mērķus. Lai nākamgad jūs atkal būtu uz starta līnijas ar jauniem mērķiem. Svētdien būs labs treniņš, bet skriešu maksimāli ātri. Kā smejamies ar vīru – gribu būt trijniekā vīriešu konkurencē."

Pusmaratona distanci Rīgā skries arī kardiologs, Rīgas mēra Nila Ušakova ārsts Berlīnē Haincs Teress, kurš dalībniekiem ieteica nepārforsēt ar ātrumu distancē (nepārvērtēt savas spējas), kā arī izmantot dzirdināšanas punktus, kuri kopumā būs 15 vietās trasē (gandrīz divreiz vairāk nekā pieprasa starptautiskie noteikumi). Organizatori nodrošinās dalībniekus ar vairāk nekā 20 tūkstošiem "Vichy" ūdens un gandrīz 3000 litriem "Isostar" sporta dzēriena.

Starta numuru izsniegšana

No piektdienas, 18.maija, maratona EXPO visiem reģistrētajiem Nordea Rīgas maratona dalībniekiem ir iespēja saņem savu starta numuru, trases plānus un pēdējo informāciju par maratona norisi. Maratona EXPO ir viesnīcā "Radisson BLU Hotel Latvija", Elizabetes ielā 55. Darba laiks 18. un 19.maijā no plkst. 10:00 līdz 20:00.

  +1 [+] [-]

, 2012-05-18 19:05, pirms 11 gadiem
eu, vai tad zolnerovics nebija planojis skriet pilno maratonu?

  +1 [+] [-]

, 2012-05-18 20:38, pirms 11 gadiem
atceros vel laikus tik paaris gadus atpakalj... visas distances bija bezmaksas, katram finisejusajam deva medaljas, kreklinus, pusdienas + citas sikas balvas... bija pat pirmajiem 6 naudas premijas.. bet skriet gribetaji bija tik dazi simti.. tagad var teikt viss pa 180 gradiem mainijies.. entie tukstosi cilveki gatavi pat maksat ieverojami lielas dalibas maksas un gala 99% skrejeju sanme pat mazaku balvinju neka agraak... vai tiesaam marketings spej paveikt tik lielus darbus... vai varbut sabiedriba kluvusi sportiskaka - lai gan sporta klubos tas nav verojams