Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:164, Did:0, useCase: 3

Nordea Rīgas maratons jau svētdien

Agris Suveizda

Nordea Rīgas maratons jau svētdien
Nordea Rīgas maratona medaļa
Foto: Kaspars Krafts, f64

Svētdien 19.maijā Nordea Rīgas maratonā piedalīsies vairāk nekā 20000 dalībnieki no vairāk nekā 60 pasaules valstīm, dalībniekiem startējot piecu kilometru, desmit kilometru, pusmaratona un maratona distancēs. Pēdējo nedēļu pirms skrējiena organizatori iesaka veltīt atpūtai, veicot pēdējos sagatavošanās darbus iespējami karstajam laikam un pienācīgi noskaņojoties lielākajiem Baltijas skriešanas svētkiem, apmeklējot EXPO, RIMI skrējienu bērniem un pēdējo treniņu Mežaparkā. Mediji tiek aicināti piedalīties noslēdzošajā preses konferencē 17.maijā plkst. 12.00 viesnīcā „Radisson Blu Daugava Hotel” Pārdaugavā.

No vairāk nekā 20000 skrējēju, lielāko popularitātes pieaugumu 2013.gadā piedzīvojusi 10km distance, kurā kopumā piedalīsies vairāk nekā 4000 skrējēju. Arī maratona un pusmaratona distanču dalībnieku skaitam vērojams būtisks pieaugums – abās garajās distancēs kopā svētdien startēs ap 4500 skrējēju. Vidējo un garo distanču izaugsme nebūtu iespējama bez 5km distances, kas katru gadu pulcē tūkstošiem veselīga dzīvesveida cienītājus, iesācējus, kuriem skriešana pēc pamēģināšanas kļūst par dzīvesveidu. Arī 2013.gadā 5km distance būs vispopulārākā, pulcējot vairāk nekā 11000 dalībnieku. Pēdējo nedēļu līdz maratonam organizatori iesaka veltīt atpūtai un veselīgam miegam, laba noskaņojuma uzkrāšanai EXPO un Rimi maratonā bērniem, kā arī nepieciešamo priekšdarbu veikšanai iespējamam karstajam laikam.

Maratona EXPO piektdien un sestdien, 17.-18.maijā

Nordea Rīgas maratona EXPO šogad notiks „Radisson Blu Daugava Hotel”, Kuģu ielā 24, Pārdaugavā, piektdien, 17.maijā no 10:00 – 20:00 un sestdien, 18.maijā no 10:00 – 20:00. Maratona dalībnieki EXPO varēs ne tikai saņemt numurus, pēdējos norādījumus un starta zonas kartes, bet arī izbaudīt visdažādākos maratona partneru sagādātos pārsteigumus - vaigā satikt adidas skriešanas zvaigznes un ekspertus, piedalīties „Vairāk Saules” makaronu ballītē, fotografēties pie BMW WESS Select uzvarētāju stenda, izdrukāt individualizētus Lattelecom „skriešanas ātruma špikerus”, kurus aproces veidā piestiprināt pie rokas skrējiena laikā, nosūtīt uzmundrini.lv sveicienus un visādi citādi uzsūkt pirmssvētku atmosfēru.

Noslēdzošā preses konference piektdien, 17.maijā

Noslēdzošā preses konference notiks piektdien, 17.maijā, plkst. 12.00 viesnīcā „Radisson Blu Daugava Hotel” Kuģu ielā 24. Preses konferencē, kurā organizatori sniegs pēdējos jaunumus par Nordea Rīgas maratona norisi 19.maijā un iepazīstinās ar elites atlētiem, piedalīsies organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords, Rīgas mērs Nils Ušakovs, ģenerālsponsora Nordea bankas vadītājs Latvijā Jānis Buks un Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Iesildīšanās Nordea Rīgas maratonam – RIMI maratons bērniem sestdien, 18.maijā

Mazajiem skrējējiem, kuriem 19.maija distances vēl nav pa spēkam, būs iespēja sestdien, 18. maijā, no 11:00 - 15:00 Esplanādē apmeklēt "Rimi" maratonu bērniem. Tā ietvaros pašiem mazākajiem būs iespēja pārbaudīt spēkus un veiklību, noskrienot īpaši veidotu 200 metrus garo bērnu maratona distanci. "Rimi" bērnu maratona trase veidota Nordea Rīgas maratona noskaņās, un tajā izvietoti vieni no zīmīgākajiem trases objektiem - Vanšu tilts un Pulvertornis.

Pēdējais treniņš Mežaparkā sestdien, 18.maijā

Atgādinām, ka sestdien, 18.maijā Mežaparkā notiks arī pēdējais simboliskais koptreniņš pirms svētdienas lielā starta. Šajā treniņā piedalīsies arī elites skrējēji no skriešanas lielvalstīm, kas 19.maijā pretendēs uz uzvaru maratonā.

Ieteicamie priekšdarbi karsta laika gadījumā

Organizatori iesaka jau laicīgi padomāt un sagatavoties iespējamam karstajam laikam svētdienā 19.maijā. Nedēļas laikā, kā arī pēdējo nakti pirms skrējiena būtu jāvelta atpūtai, jāparūpējas par veselīgu miegu, ievērojot regulāras ēdienreizes un atceroties par nepieciešamo ogļhidrātu uzņemšanu visas šīs nedēļas garumā. Skrējienam jāsagatavo maksimāli viegls, vēlams speciāli skriešanai, sviedru un mitruma aizvadīšanai paredzēts, apģērbs, kā arī spilgtas saules gadījumā – ķermeņa aizsargkrēms.

Ieteicams neaizmirst par ūdens lietošanu pietiekamā daudzumā gan pirms sacensību dienas un starta, gan trasē un finišā, kā arī izvēlēties karstajam laikam atbilstošu ātrumu, nepieciešamības gadījumā pārejot uz iešanu, soļošanu vai tipināšanu.

12 punktos maratona trasē un finišā kopā būs pieejami vairāk nekā 55000 litru ūdens, 5000 litru sporta dzēriena Isostar, tūkstošiem apelsīnu un banānu, švammes sevis atsvaidzināšanai, kā arī 20 mūzikas punkti un skatuves skrējēju un līdzjutēju uzmundrināšanai gan t.s. „Kultūras kilometrā” centrā, gan visā trasē.

Ierašanās starta zonā 19.maijā

Pamatojoties uz tiesībsargājošo institūciju norādījumiem, šogad Krastmalā tiks ieviesta apmeklētāju un dalībnieku plūsmas kontrole. 11.novembra Krastmalas starta zonā dalībnieki varēs nokļūt no Vanšu tilta puses un Rīgas Tehniskās universitātes puses, no Pils laukuma puses pa Poļu gāti, no Vecrīgas pa Bīskapa gāti, Miesnieku ielu, Jaunielu un Kaļķu ielu. Pasākuma teritorija, kā arī mantu glabātuve, kas atradīsies Pils laukumā, darbosies jau no plkst. 6:30 rītā. Skrējiena dalībnieki tiek aicināti uz pasākumu neņemt liekas mantas un ierasties laicīgi, lai bez lieka stresa ieņemtu vietas savos starta koridoros – 42 km un 21 km distance startēs plkst. 08:30, 10 km distance - plkst. 12:30, bet 5 km distance - plkst. 13:30.

Informāciju sagatavoja
Inese Ķīkule

     [+] [-]

, 2013-05-15 02:42, pirms 10 gadiem
"Rimi maratons bērniem"...