Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:164, Did:0, useCase: 3

"Nordea Rīgas maratons 2014" aicina pieteikties brīvprātīgos

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

"Nordea Rīgas maratons 2014" aicina pieteikties brīvprātīgos
Brīvprātīgie
Foto: nordearigasmaratons.lv

Nodibinājums „Rīga 2014” brīvprātīgo programma sadarbībā ar Nordea Rīgas maratona organizatoriem jau trešo gadu aicina iesaistīties brīvprātīgo aģentus „Nordea Rīgas maratonā 2014” lielāko skriešanas pasākumu organizēšanā, informē pasākuma organizatori.

Brīvprātīgajiem aģentiem būs iespējams iesaistīsies dažādos maratona sagatavošanas darbos, laika periodā no 10.-18.maijam palīdzot vairāk nekā 23 000 dalībniekiem, veidojot īpašu pasākuma atmosfēru, un, liekot ikvienam dalībniekam justies droši esot gan trasē, gan skrienot garām trases ūdens punktiem, pasniedzot glāzi ūdens, uzmundrinot skrējējus finiša taisnē, pasniedzot piemiņas medaļas un tie ir tikai daži veidi kā brīvprātīgais var palīdzēt, nodrošinot svētkus gan skrējējiem, gan līdzjutējiem un pilsētas viesiem.

Brīvprātīgajiem aģentiem ir iespējams iegūt pieredzi dažādos atsevišķos pasākumu organizēšanas procesos, gan pirms, gan maratona dienā. Iepriekšējā pieredze palīgu lomā nav obligāta, tomēr minimālais vecums, no kura iespējams iesaistīties, ir 16 gadi.

Pasākumu organizēšanas pozīciju aprakstiEXPO Pakošana

Maratona nedēļa tiek atklāta ar dalībnieku starta numuru sagatavošanu un aplokšņu pakošana, kas notiek no 10.maija - 12.maijam no plkst. 10:00 līdz 20:00. Vieta: viesnīca "Radisson Blu Hotel Latvija".

Maratona EXPO

Galvenais uzdevums Maratona EXPO ir izsniegt ikvienam dalībniekam viņa starta numuru. EXPO laikā dalībnieki ne tikai saņem savu starta numuru ar tam piestiprinātu laika kontroles čipu un sponsoru sagādātu somu, bet arī uzzina aktuālo informāciju par pasākuma norisi. Maratona EXPO darba laiki apmeklētājiem: 15.maijā no plkst. 11:00 līdz 14:00 un no 16.maija līdz 17.maijam no plkst. 10:00 līdz 20:00.

Trases tiesnešu palīgi

Drošības nodrošināšanai trasē tiks iesaistīti visi atbildīgie dienesti. Papildus tam trasē nepieciešami palīgi, kas uzrauga skrējēju plūsmu, norādot uz pareizo maršrutu, kā arī uzmundrina un pats atbildīgākais uzdevums būt vērīgam, jo trases palīgi ir arī „acis un ausis” skrējēju drošībai trasē. Trases tiesnešu palīgi atradīsies visos trases krustojumos. Darba laiks 18. maijā no plkst. 7.30 līdz plkst. 15.00.

Enerģijas punktu palīgi

Pienākumi ietver 18.maijā asistēšanu enerģijas punktos – enerģijas punkta sagatavošanu pasākumam, tai skaitā ūdens un sporta dzēriena saliešanu glāzēs, augļu sagatavošanu, pasākuma laikā ūdens pasniegšanu, glāžu, ūdens un augļu papildināšanu un pasniegšanu dalībniekiem, kā arī enerģijas punktu teritorijas sakopšanu pēc pasākuma. Darba laiks 8. maijā no plkst. 5:00 līdz plkst. 15.00.

Mantu glabātuves palīgi

Skrējējiem katrs liekais grams distancē var radīt grūtības. Līdz ar to ļoti svarīgi, lai no rīta savu maiņas apģērbu, virsjakas un citas skrējienā liekās lietas visi dalībnieki varētu atstāt mantu glabātuvēs. Mantu glabātuve 18.maijā ietver – mantu pieņemšanu un izsniegšanu visiem pasākuma dalībniekiem. Īpaši saspringti mirkļi ir pusstundu pirms katras distances starta, kā arī pēc 5 km, 10 km un 21 km distances finiša, kad 15-30 minūšu laikā ierodas vairāki tūkstoši dalībnieku. Darba laiks no plkst. 6.00 līdz plkst. 15.30.

Starta/Finiša zonas palīgi

Palīdzība 18.maijā ietver starta/finiša zonas sagatavošanu. Dalībnieku laišana starta koridoros un starta zonas uzraudzīšana starp startiem, lai zonā nevarētu iekļūt līdzjutēji un skatītāji. Maratona palīgi pēc dalībnieku finiša atbild par medaļu un finiša enerģijas pakas pasniegšanu katram finišētājam. Šīs zonas īpašais izaicinājums ir 5 km maratona finišs, kad ļoti īsā laika periodā finišē vairāki tūkstoši dalībnieku, kuriem visiem jāspēj nodrošināt pilns serviss. Darba laiks no plkst. 6.00 līdz plkst. 16.00.

Izmantotie resursi:
piedalies.riga2014.org