Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Sesks: "Mērķis ir tikai viens - uzvarēt Junior WRC čempionātā"

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Sesks: "Mērķis ir tikai viens - uzvarēt Junior WRC čempionātā"
Mārtiņš Sesks/Renārs Francis

Pasaules junioru rallija čempionāta rīkotāji nosaukuši Mārtiņu Sesku par galveno favorītu uz čempionāta līdera godu. LMT Autosporta Akadēmijas ekipāža Sesks/Francis ir līdz šim vienīgie Latvijas rallija braucēji, kas kāpuši uz pasaules junioru rallija čempionāta augstākā pjedestāla.

Pirmo vēsturisko uzvaru ekipāža sasniedza Igaunijas posmā, bet aizvadīto sezonu noslēdza kā vicečempioni. Trijos no četriem sacensību posmiem ekipāža finišēja labāko trijniekā.

“Mums ir trīs gadu pasaules junioru rallija čempionāta plāns – pirmo gadu izmantojām, lai adaptētos, un godīgi sakot, tas nebija pats veiksmīgākais gads, pagājušajā gadā atgriezāmies ar pieredzi un daudz stiprāki. Tagad visa uzmanība ir tikai vienam mērķim: uzvarēt čempionātā”, saka Mārtiņš Sesks.

Pasaules junioru rallija čempionāta 20. jubilejas sezonā startēs ļoti spēcīgs un pieredzējis jauno autobraucēju sastāvs. Starp Seska/Franča sīvākajiem konkurentiem ir soms Sami Pajari, kurš pagājušajā gadā pasaules junioru rallija čempionātā ieņēma trešo vietu, kamēr Sesks izcīnīja otro. Ne mazāk ātri un godalgoti ir arī visi pārējie – igauņu autosportists Roberts Virves, brits Džons Ārmstrongs, soms Lauri Jona, īrs Viljams Kreigtons un slovāks Martins Koči, kurš pēdējās četras sezonas aizvadījis pie R5 automašīnas stūres.

''Konkurence būs sīva. Zinu, ka brauks 19 gadus vecais soms Sami Pajari, ar kuru man pagājušajā gadā bija sīvas cīņas. Viņš šosezon būs ļoti, ļoti ātrs. Viņa sociālajos tīklos redzēju, ka viņš aizvada daudz testus (piedalījies arī divos ziemas rallijos). Domāju, ka arī pārējie puiši skatās uz galveno balvu. Būs ļoti konkurētspējīgs gads. Būs jautri.''

Pirmais šī gada pasaules junioru čempionāta sacensību posms notiks Horvātijā (22.-25.aprīlī), nākamais akmeņainajos un viltīgajos Portugāles ceļos (20.-23.maijā), sezonas vidus no 15. līdz 18.jūlijam paies tepat Igaunijā, bet sezonu noslēgs sacensības Beļģijā (13.-15.augustā) un Spānijā (14.-17.oktobrī).

Informāciju sagatavoja:
Ieva Hmieļevska

     [+] [-]

, 2021-03-30 12:25, pirms 2 mēnešiem
Ko Sesks pa ziemu darījis? Redz, soms nopietni gatavojies.