Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Pēc Lapzemes WRC rallija pirmās dienas līderis Ots Tanaks

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Pēc Lapzemes WRC rallija pirmās dienas līderis Ots Tanaks
Ota Tanaks. Foto: Facebook.com/otttanakfanpage

Par pasaules rallija čempionāta (WRC) Lapzemes rallija līderi kļuvis igaunis Ots Tanaks, kurš piektdien uzvarēja abos ātrumposmos.

Lapzemes WRC rallijā aizvadīta pirmā diena, pēc kuras līderis ir Ots Tanaks. Igauņu sportists izmantoja savu lielisko starta pozīciju, kas viņam ļāva būt ātrākajam abos ātrumposmos. Otrajā vietā šobrīd ir viņa komandas biedrs Kreigs Brīns (+16,4), kuram arī pirmajā dienā bija lieliska starta pozīcija. Trešais ir soms Kalle Rovanpera, kurš zaudē 20,4 sekundes.

Tikai devītais ir čempionāta kopvērtējuma līderis Sebastjans Ožjē, kurš abos piektdienas ātrumposmos trasē devās no pirmās starta pozīcijas. Lai arī francūzis kļūdas nepieļāva, sportists atzina, ka pirmajam braukt bija grūti, jo nācās tīrīt trasi no sniega.

Lielisks otrais ātrumposms, kas notika tumsā, padevās Oliveram Solbergam, kuram šis ir pirmais rallijs ar ''Hyundai i20 Coupe WRC''. Solbergs uzrādīja ceturto ātrāko laiku, kas viņam kopvērtējumā dod astoto vietu.

Starp R5 klases mašīnām abos posmos ātrākais bija Esapeka Lapi, kurš ir līderis pēc pirmās dienas. Augsto otro vietu ieņem krievu sportists Nikolajs Grjazins, kurš Lapi zaudē 13,6 sekundes. Trešais ir Montekarlo WRC rallija WRC2 klases uzvarētājs Andreas Mikelsens, kurš Grjazinam zaudē 2,7 sekundes.

Sestdien sportistiem būs jāveic seši ātrumposmi (144 km).

Rallija rezultāti:

V.EkipāžaMašīnaLaiks
1.Tänak Ott - Järveoja MartinHyundai i20 Coupe WRC31:50.7
2.Breen Craig - Nagle PaulHyundai i20 Coupe WRC+16.2
3.Rovanperä Kalle - Halttunen JonneToyota Yaris WRC+20.4
4.Neuville Thierry - Wydaeghe MartijnHyundai i20 Coupe WRC+29.8
5.Evans Elfyn - Martin ScottToyota Yaris WRC+32.0
6.Suninen Teemu - Markkula MikkoFord Fiesta WRC+34.5