Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Sebastjans Ožjē tiek sodīts ar 400 eiro lielu naudas sodu

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Sebastjans Ožjē tiek sodīts ar 400 eiro lielu naudas sodu
Sebastjans Ožjē

Pasaules rallija čempions Sebastjans Ožjē, tāpat kā vēl divi vadošie stūrmaņi, Montekarlo WRC rallijā saņēmuši 400 eiro lielus naudas sodus.

Montekarlo WRC rallija trešajā dienā Sebastjans Ožjē, kā arī Tjerī Noivila un Dani Sordo stūrmaņi Martins Vidadžs un Karlos del Bario saņēmuši 400 eiro lielus naudas sodus. Jau tiešraides laikā bija redzams, ka Montekarlo WRC desmitajā ātrumposmā Ožjē un diviem stūrmaņiem nav aiztaisīta ķivere. Pēc ātrumposma tehniskā delegāta vietnieks paziņoja, ka saskaņā ar FIA WRC sportiskajiem noteikumiem ir pārkāpts 53.1 punkts, tāpēc visi trīs saņēma 400 eiro lielus naudas sodus.

Jāpiebilst gan, ka soda apmērs ir visai simbolisks, jo bieži vien par citiem pārkāpumiem ERČ un WRC rallijos sportisti un komandas saņem daudz bargākus sodus. Piemēram, pagājušajā gadā ''Rally Liepāja'' igaunis Gregors Jēts saņēma 750 eiro lielu naudas sodu par to, ka pēc ātrumposma viņš apmēram 10 metrus pirms Stop līnijas novilka ķiveri.

Pēc trīs rallija dienām kopvērtējumā līderis ir Ožjē, kuram 13 sekundes zaudē Elfins Evans, bet trešais ir Kalle Rovanpera, atpaliekot 56,8 sekundes. Jāpiebilst, ka visi trīs ir Toyota komandas braucēji.

Jāpiebilst, ka daudzas ekipāžas par trases saīsināšanu trešajā dienā saņēmušas vairāku sekunžu sodus, taču tas lielas izmaiņas kopvērtējuma tabulā neieviesa.

Izmantotie resursi:
Sākums - Go4speed