Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Ožjē izcīna 50. uzvaru WRC karjerā

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Ožjē izcīna 50. uzvaru WRC karjerā
Sebastjans Ožjē un Juliēns Ingrasija līksmo. Foto: Sophie Graillon

Par pasaules rallija čempionāta (WRC) pirmā posma uzvarētāju svētdien tika kronēts Sebastjans Ožjē (''Toyota Yaris WRC''), kuram šī bija astotā uzvara Montekarlo rallijā un 50.uzvara WRC karjerā.

Pēc trīs rallija dienām līderis bija Ožjē, kuram 13 sekundes zaudēja komandas biedrs Elfins Evans (''Toyota Yaris WRC''), bet trešais bija vēl viens ''Toyota'' braucējs Kalle Rovanpera (''Toyota Yaris WRC''), kurš atpalika 56,8 sekundes.

Tikmēr WRC2 klasē turpināja dominēt Andreass Mikelsens (''Škoda Fabia Rally2 evo''), kuram vairāk nekā divas minūtes zaudēja M-Sport komandas pilots Adriens Formaks (''Ford Fiesta Rally2''). Sesto vietu starp visām R5 klases mašīnām ieņēma latviešu SRT komandas braucējs Nikolajs Grjazins (''Volkswagen Polo GTI R5'').

Montekarlo WRC rallija noslēdzošajā dienā sportistiem bija jāveic četri ātrumposmi, kas kopā sastādīja 54 kilometrus.

Dienu ar ātrāko laiku iesāka kopvērtējuma līderis Ožjē, kurš viltīgajā un slidenajā posmā par 0,7 sekundēm izdevās apsteigt Tjerī Noivilu. Neveiksmīgs dops padevās Kallem Rovanperam, kurš pārsita riepu un kopvērtējumā atkrita uz ceturto vietu. Lieliskus rezultātus ar R5 klases mašīnām uzrādīja Olivers Solbergs un Nikolajs Grjazins, kuriem attiecīgi ceturtā un piektā vieta.

Dienas otrajā posmā trasi vietām klāja sniegs, kas braukšanas apstākļus padarīja sarežģītākus. Ātrākais šajā 14,3 kilometrus garajā posmā bija Tjerī Noivils (''Hyundai i20 Coupe WRC''), kuram 4,5 sekundes zaudēja Evans, bet 5,8 sekundes atpalika Ožjē. Priekšpēdējā posmā vēlreiz ātrākais bija Ožjē, kurš tādējādi pirms noslēdzošā posma Evansu apsteidza par 28 sekundēm.

Noslēdzošajā Power Stage posmā pieci ātrākie braucēji varēja nopelnīt papildus punktus. Kārtējo reizi savu meistarību apliecināja Ožjē. Lai arī viņa pārsvars bija gana liels, sportists nolēma doties pakaļ uzvarai posmā, kas arī viņam izdevās, par ko septiņkārtējais pasaules čempions nopelnīja piecus punktus, tādējādi kopā nopelnot maksimāli iespējamo punktu skaitu (25 par uzvaru rallijā un 5 par uzvaru Power Stage posmā). Otro vietu šajā sarežģītajā rallijā izcīnīja Evans, bet trešais palika Tjerī Noivils, kuram šis bija pirmais rallijs ar jauno stūrmani.

WRC2 klasē neviens nespēja pretoties bijušajam WRC pilotam Andreasam Mikelsenam, kuram gandrīz divas minūtes zaudēja Adriens Formo, kamēr trešais palika francūzis Eriks Kamilī (''Citroën C3 Rally2''). Jāpiebilst, ka lielisks noslēdzošais ātrumposms padevās Grjazinam, kurš uzrādīja sesto absolūti ātrāko laiku. Kopvērtējumā latviešu komandas pilots izcīnīja 12.vietu, bet starp visām R5 klases mašīnām viņam piektais rezultāts. Diemžēl noslēdzošajā posmā no ceļa noskrēja Olivers Solbergs, kurš starp visām R5 klases mašīnām tobrīd bija ceturtais. Kā atzina sportists, tad viņa auto iesēdās kupenā, kur šoreiz nebija skatītāju, kas varēja viņam palīdzēt atgriezties rallijā.

Kopvērtējumā līderis pēc viena posma ir Ožjē (30), kuram seko Evans (21) un Noivils (17). Komandu ieskaitē pirmā vieta ''Toyota'' vienībai.

Nākamais WRC posms februāra beigās notiks Lapzemē.

Rallija rezultāti:

V.PilotsMašīnaLaiks
1.S. OGIERToyota Yaris WRC2:56:33.7
2.E. EVANSToyota Yaris WRC+32.6
3.T. NEUVILLEHyundai I20 Coupé WRC+1:13.5
4.K. ROVANPERÄToyota Yaris WRC+2:33.6
5.D. SORDOHyundai I20 Coupé WRC+3:14.2
6.T. KATSUTAToyota Yaris WRC+7:01.3
7.A. MIKKELSENŠkoda Fabia Evo+7:23.6
8.G. GREENSMITHFord Fiesta WRC+8:21.1
9.A. FOURMAUXFord Fiesta Mk II+9:15.8
10.E. CAMILLICitroen C3+10:41.0