Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 3

Pēc protesta izskatīšanas Grjazins zaudē uzvaru WRC2 klasē (+video)

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Pēc protesta izskatīšanas Grjazins zaudē uzvaru WRC2 klasē (+video)
Foto: Johan Dubee

Svētdien pēcpusdienā uzvaru Montekarlo WRC rallijā WRC2 klasē svinēja Nikolajs Grjazins, kurš par 4,5 sekundēm apsteidza mājinieku Joanu Roselu. Taču vēlāk Grjazina ekipāža saņēma piecu sekunžu sodu, kas tai lika zaudēt pirmo vietu.

Pēc rallija franču PH Sport komandas sportists Rosels uzrakstīja protestu par to, ka Grjazins 14.dopā, kas sestdien notika pa tumsu, esot nogriezis trasi (tajā vietā trasi esot nogriezuši vēl vairāki sportisti), ar visiem četriem riteņiem izbraucot ārpus trases (pēc noteikumiem trasi drīkst griezt, bet diviem riteņiem jāatrodas trasē). Jāpiebilst, ka Grjazins šajā dopā WRC2 klases līderim zaudēja minūti, jo sportista automašīnai bij pārsists ritenis.

Noskatoties video, kā arī onboard video no Grjazina automašīnas, Toksport komandas menedžeris piebilda, ka video ir grūti saredzams, ka sportists izbraucis ārpus trases ar visiem četriem riteņiem. Taču tiesneši uzskatīja, ka ar šī līkuma griešanu Grjazina ekipāža esot ieguvusi laiku.

Tiesneši izskatīja Rosela un viņa PH Sport komandas protestu, un apmierināja to. Par šo pārkāpumu Grjazins saņēma piecu sekunžu sodu, kas nozīmē to, ka kopvērtējumā viņš zaudē pirmo pozīciju, piekāpjoties Roselam par pussekundi.

''Šis noteikums ir pilnīgs mēsls. Nopietni, cik daudz cilvēku rallijā nesaņem sodu, kad izbrauc ārpus trases ar visiem četriem riteņiem? Ja to nevar regulāri un konsekventi kontrolēt, viņiem šis noteikums būtu jāatceļ. Ja starpība būtu 9,4 sekundes, vai viņi meklētu vēl vienu "4 riteņu griešanu"?'' twitter raksta bijušais rallija braucējs Gajs Vilks.

Jāpiebilst, ka pagājušā gada Ipras rallijā Toksport uzrakstīja protestu par Stefanu Lefebru (PH Sport komanda).

Grjazina pārkāpums:

     [+] [-]

, 2023-01-24 07:16, pirms 2 mēnešiem
Pilnīgs sviests. Tad visi, kas pa pļavām braukā pēc izbraukšanas no trases ar automātiski takā būtu jāsoda ar šo sodu.