Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Lapzemes WRC dalībniekiem nepieciešams parūpēties par izdzīvošanas komplektu

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Lapzemes WRC dalībniekiem nepieciešams parūpēties par izdzīvošanas komplektu
Foto: Raimonds Volonts

Pirms gaidāmā pasaules rallija čempionāta (WRC) Lapzemes rallija organizatori paziņojuši, ka visiem dalībniekiem rallijā, kas notiks Somijas ziemeļos pie polārā loka, būs jāparūpējas par to, lai sacensību laikā viņi būtu nodrošināti ar izdzīvošanas komplektu.

Jebkurā rallijā drošība ir pirmajā vietā, taču Lapzemes rallijā, kas notiks no 26. – 28.februārim, tiks veikti papildus pasākumi, lai pasargātu ekipāžas šajā rallijā, kurā tiek paredzēts, ka gaisa temperatūra pazemināsies līdz -20 grādiem. Piemēram, pirms pāris dienām vienā no Lapzemes rallijā ātrumposmiem gaisa temperatūra no rīta bija -29 grādi.

Papildus standarta automašīnas aprīkojumam (ugunsdzēšamajam aparātam, pirmās palīdzības komplektam un atstarojošam brīdinājuma trijstūrim), katrai ekipāžai jābūt līdzi ziemas apģērbam, ja gadījumā kādā no ātrumposmiem tai nāksies izstāties.

''Ideja ir tāda, ka, ja jūs izstājaties kādā no ātrumposmiem nekurienes vidū, jums, iespējams, tur nāksies pavadīt ilgu laiku, tāpēc ir svarīgi, ka jūs varat palikt ārpus mašīnas un jums joprojām ir silti,'' saka Lapzemes rallija direktors Kais Tarkiainens.

''Līdz ar to jums būs jānēsā siltas cepures un dūraiņi, kā arī silts apģērbs (kombinezons, mētelis, bikses un īsti ziemas zābaki). Domāju, ka tieši zābaki ir vissvarīgākais, jo, ja jūs varat uzturēt savas kājas siltas, pārējais ķermenis paliek silts.''

Jāpiebilst, ka šajā rallijā stūrmaņiem, kuri parasti pirms starta pārbauda mašīnas riepu spiedienus un ir spiesti stāvēt sniegā, nebūs jāvalkā FIA standarta apavi. Šajā rallijā varēs izmantot Arktikas apstākļiem piemērotāku aprīkojumu – piemēram, zābakus ar elpojošu vilnas iekšpusi. Tomēr apavu ārējam slānim jābūt izgatavotam no neuzliesmojoša materiāla, piemēram, ādas.

Kamēr piloti valkā FIA standarta sacensību apavus, viņi varēs tos nomainīt uz piemērotākiem apaviem, ja viņu rallijs beigsies pāragri. "Ja temperatūra ir -30 grādi un jūs izmantojat šos FIA standarta apavus, jūs ļoti ilgi neizdzīvosiet," piebilst Tarkiainens.