Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 3

Franču rallija braucējs par automašīnas mazgāšanu servisa parkā saņem bargu naudas sodu

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Franču rallija braucējs par automašīnas mazgāšanu servisa parkā saņem bargu naudas sodu
Fransuā Delakūra automašīna Montekarlo rallijā

Rallija vecmeistars Fransuā Delakūrs kļuvis par pirmo braucēju, kurš šajā pasaules rallija čempionāta sezonā saņēmis sodu, nopelnot 1500 eiro lielu naudas sodu par to, ka viņa servisa (trases pieraksta) automašīna otrdien tika nomazgāta servisa parkā.

Delakūrs šajā nedēļas nogalē piedalīsies savā 23. Montekarlo rallijā. Sākotnēji viņš cerēja startēt ar M-Sport ''Ford Puma Rally1'' automašīnu, taču pēc tam, kad šo automašīnu nebija iespējams izīrēt, tā vietā viņš startēs WRC2 ieskaitē ar vienu no Toksport komandas jauno ''Škoda Fabia RS Rally2'' automašīnu.

Kā noskaidrojies, tad Delakūrs (jeb viņa komandas mehāniķi) pārkāpis Montekarlo rallija nolikuma 12.12.3. pantu saistībā ar automašīnas mazgāšanu.

Trešdienas pēcpusdienā notika tiesnešu sapulce, kurā piedalījās arī Toksport komandas vadītājs Jaceks Višikovskis, kurš paskaidroja, ka kādam no komandas tika palūgts nomazgāt Delakūram piederošo servisa automašīnu, taču "pārpratuma dēļ" tā tika nomazgāta servisa parkā, nevis automazgātuvē.

Rallija nolikuma 12.12.3. pants nosaka, ka automašīnu mazgāšana un notekūdeņu novadīšana nav atļauta servisa parkā, kas atrodas Monako ostā, tajā pašā vietā, kur F-1 boksi.

Toksport komandas vadītājs atvainojās par komandas kļūdu.

Izmantotie resursi:
All rallying. One source.