Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 3

''Audi'', visticamāk, nāksies samaksāt 750 000 eiro lielu naudas sodu

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

''Audi'', visticamāk, nāksies samaksāt 750 000 eiro lielu naudas sodu
Foto: Dakar.com

Pēc uzvaras Dakaras rallijā ''Audi'' par pēkšņu pasaules rallijreida čempionāta (W2RC) pārtraukšanu var tikt piespriests naudassods līdz 750 000 eiro.

Vācu ražotājam bija paredzēts aizvadīt savu trešo un noslēdzošo sezonu FIA rīkotajā pasaules rallijreida čempionātā, kas ir daļa no krosa programmas ar ''RS Q e-tron'' hibrīdu. Tomēr tikai mēnesi pēc pirmās uzvaras prestižajā Dakaras maratonā Saūda Arābijā Audi paziņoja, ka nekavējoties slēgs projektu, izstājoties arī no atlikušajiem četriem W2RC kalendāra posmiem.

Taču šis lēmums nepaliks bez finansiālām sekām, jo Abū Dabī ''Desert Challenge'' sacensību komisāri sodīs Audi zīmolu par sezonas otrā posma izlaišanu (pirmais posms tika aizvadīts Dakaras rallija ietvaros) saskaņā ar FIA krosa rallija sporta noteikumu 3.4.3. punktu. Tika atzīmēts, ka Audi bija reģistrējies kā ražotājs 2024. gada W2RC sezonai, un lēmums izstāties no čempionāta ''kaitē seriāla tēlam''.

Līdz ar to komisāri secināja, ka ražotājam ''TEAM AUDI SPORT'' jāpiemēro naudas sods 750 000 EUR apmērā, no kuriem 562 500 eiro apmērā tiks iekasēti, ja gada laikā tiks pieļauti līdzīga rakstura pārkāpumi. Ņemot vērā, ka Audi jau ir skaidri norādījis, ka neplāno atkārtoti pievienoties čempionātam, sagaidāms, ka tai būs jāmaksā visa soda nauda FIA W2RC seriālam.

Audi iepriekš bija aprakstījis rezerves daļu trūkumu kā galveno iemeslu rallijreidu programmas priekšlaicīgai izbeigšanai. Uzņēmums apgalvoja, ka dažu detaļu izgatavošanas laiks sasniedz pat divus gadus. "Audi kā plānots pēc trešās dalības Dakaras rallijā beidz rallija projektu, un apsvērums par iespējamu dalību 2024. gada pasaules rallijreidu čempionātā ir noraidīts," teikts paziņojumā.

''Pēc ārkārtīgi lielā rezerves daļu patēriņa 2023. gada Dakaras rallijā, ļoti intensīvas testu programmas, kā arī ļoti skarbo 2024. gada Dakaras ralliju, lielākā daļa prototipa detaļas tika izlietotas. Ilgais detaļu izgatavošanas laiks šādu vienreizēju automašīnu ražošanā dažkārt ir līdz diviem gadiem, jo ārkārtīgi sarežģītajam Audi prototipam ir ļoti maz un ļoti specializētu rezerves daļu piegādātāju. Tas nozīmē, ka nav izveidoti pamatnosacījumi, kuros Audi varētu nodrošināt veiksmīgu dalību pasaules rallijreidu čempionātā visas sezonas garumā."

Atgādināsim, ka šī gada Dakaras rallijā uzvaru ar jaunāko ''Audi RS Q e-tron'' izcīnīja Karloss Sainss. Tā kā rallija programma tuvojas noslēgumam, Audi rūpnīcas iesaistīšanās autosportā nebūs līdz brīdim, kad tā 2026. gadā pievienosies F-1.

Izmantotie resursi:
Motorsport.com: F1 News, MotoGP, NASCAR,...

     [+] [-]

, 2024-03-18 16:32, pirms 4 mēnešiem
Varbūt Dambis un OSC varētu izpalīdzēt?

Vispār sen nav nekas dzirdēts par tēmu autosports un Dambis. Kas tagad notiek Ogrē?