Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 3

Bijušajam WRC rallija stūrmanim piespriež nosacītu cietumsodu

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Bijušajam WRC rallija stūrmanim piespriež nosacītu cietumsodu
Mika Antila. Foto: wrc.com

Kā vēsta somu portāls Ilta-Sanomat, tad Jari-Mati Latvalas ilggadējais stūrmanis Mika Antila sodīts ar nosacītu cietumsodu par krāpšanu nodokļu jomā. Somijas apgabaltiesa Antilam piesprieda viena gada un četru mēnešu nosacītu cietumsodu.

Tiek ziņots, ka Antila no Somijas nodokļu iestādes slēpa 2015., 2017. un 2018. gadā saņemtās prēmiju summas. Tā kā Antila nedeklarēja ienākumus 612 000 eiro apmērā, viņš nodokļos nesamaksāja aptuveni 331 500 eiro.

Pēc apsūdzības Antila maksāja nodokļus par 2015. un 2018. gadu, taču, lietai nonākot līdz tiesai, vēl joprojām ir nenomaksāta gandrīz puse no nodokļu parāda jeb aptuveni 160 000 eiro.

Kā atzina 50 gadus vecais Antila, viņa pārkāpums nav bijis tīšs un bijis pārpratums. Tā kā soms izmeklēšanas laikā pilnībā sadarbojās, viņš izbēga ar nosacītu cietumsodu.

Anttila 2015. gada pasaules rallija čempionātā ar Latvalu ieņēma otro vietu.

Atgādināsim, ka 2020.gadā Somijas nodokļu pārvalde iesaldēja un arestēja Jari-Mati Latvalas nekustamos īpašumus, kā arī automašīnas. Toreiz tika aprēķināts, ka Latvala, kurš ir šī brīža ''Toyota'' rūpnīcas komandas vadītājs, nodokļos ar procentiem valstij bija parādā 5-6 miljonus eiro. Latvala šo apsūdzību noraidīja, piebilstot, ka nav izdarījis neko nelikumīgu.

Somu portāls vēsta, ka pagājušā gada decembrī Latvala paziņoja, ka viņam beidzot izdevies nomaksāt nodokļu parādus, kas sasniedza gandrīz 4,5 miljonus eiro.

Izmantotie resursi:
Ilta-Sanomat - IS - Suomen suurin uutismedia