Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 3

K.Hansens Vācijas RX saņem diskvalifikāciju, zaudējot 3.vietu sezonas kopvērtējumā

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

K.Hansens Vācijas RX saņem diskvalifikāciju, zaudējot 3.vietu sezonas kopvērtējumā
Kevins Hansens

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta noslēdzošā posma ''World RX of Germany'' pēcfiniša tehniskās pārbaudes laikā atklāts, ka viena no Kevina Hansena vadītā ''Peugeot 208 RX1e'' elektroauto piekares svirām neatbilst čempionāta tehniskajiem noteikumiem.

Sekojoši Kevinam Hansenam, kurš sacensību finiša karoga sasniedza otrais, finālbraucienā piešķirta diskvalifikācija. Tādējādi mainījušies sezonas noslēdzošā posma ātrākie piloti – Johans Kristofersons nemainīgi uzvarētājs, bet uz otro un trešo pozīciju pakāpās, attiecīgi, Niklass Gronholms un Timijs Hansens.

Līdz ar to mainījušies arī godalgoto vietu ieguvēji ''World RX'' 2022. gada sezonas kopvērtējumā. Ja pirmajās divās vietās nemainīgi ierindojas Johans Kristofersons un Timijs Hansens, tad uz trešo pozīciju nu pakāpies Niklass Gronholms.

''Šis man bija liels pārsteigums! Es esmu atbildīgs par detaļu atbilstību noteikumiem. Šī piekares svira bija remontēta, un tai nemaz nebija jāatrodas uz mašīnas – bet tā tur bija un tās svars bija par 90 gramiem lielāks nekā noteikumos atļauts. Šis ir ļoti nepatīkams sods, vēl jo vairāk tamdēļ, ka auto šī pārkāpuma dēļ nekļuva ātrāks. Lai kā arī būtu, mašīnai ir pilnībā jāatbilst noteikumiem, tāpēc šī ir pilnībā mana vaina,” tā pēc lēmuma saņemšanas izteicās ''Hansen World RX Team'' vadītājs Kenets Hansens.

Kopvērtējums:

V.PilotsPunkti
1.Johans Kristofersons182
2.Timijs Hansens136
3.Niklas Gronholms130
4.Ole-Kristians Veibijs124
5.Kevins Hansens123
6.Gustavs Bergstrēms107

Informāciju sagatavoja:
Jānis Unbedahts